מתי עושים תיאום מס?​מרבית הישראלים מודעים היטב לחובה המוטלת עליהם לשלם מס. במקרים רבים, לא מעט שכירים משלמים מס גבוה יותר מזה הנדרש על פי חוק. בעוד ישנם אלו שפועלים על מנת לבצע תיאום מס וכך לשלם פחות, ישנם אלו שממשיכים לשלם (והמון) לקופות המדינה. אם חשבתם שנציגי מס ההכנסה ידפקו על דלת הבית ויפתיעו אתכם עם מעטפה שבתוכה הכסף שמגיע לכם בחזרה, אתם עוד עלולים להתאכזב.

לבדיקת זכאות להחזר מס השאירו פרטים, אנחנו נעשה את השאר!

הבשורה המשמחת היא שתוכלו לקבל החזר מס במידה ושילמתם יותר. בשורה משמחת נוספת היא שניתן מראש למנוע מצב של תשלום עודף – זאת עם תיאום מס שתבצעו. הגיע הזמן להבין אחת ולתמיד: מתי עושים תיאום מס?

תיאום מס – האם גם אתם צריכים לבצע?

ישנם שכירים שעובדים במקום עבודה אחד במשרה מלאה. עם זאת, ישנם לא מעט שכירים שעובדים ב-2 משרות שונות בהיקפים שונים. לדוגמא: סטודנט שעובד בשעות הבוקר במשרה באוניברסיטה, ואילו בשעות הערב הוא עובד במוקד שירות טלפוני. תשלום המס מתבצע דרך תלוש השכר, ומבלי שאותו שכיר מעדכן את המעסיקים שלו על כך שהוא עובד במקום עבודה נוסף, הוא עתיד לשלם מס גבוה יותר. 

בישראל ישנה שיטה של מדרגות מס: המס שכל עובד משלם, נקבע בהתאם לגובה השכר השנתי שלו. תיאום המס הינו הליך שמסדיר את תשלום המס, ומבטיח כי השכיר לא יצטרך לשלם מס גבוה יותר. חשוב לציין: במידה ואתם מגלים בדיעבד כי עבדתם בשני מקומות עבודה ושני המעסיקים שילמו בשמכם מס מלא, אתם זכאים להחזר רטרו. 

שימו לב: האחריות לבצע תיאום מס היא שלכם! עליכם לפנות בתחילת השנה לרשות המיסים על מנת להסדיר את התיאום.

אתם נדרשים לעשות תיאום מס? שימו לב:

ישנם שני מקרים המצדיקים תיאום מס. ראשית, המקרה בו אתם עובדים מראש בשני מקומות עבודה שונים, כפי שהוצג קודם לכן בדוגמא. מדובר על סיטואציה שכיחה אצל המון שכירים בישראל, ותיאום המס יכול לחסוך תשלומים רבים לרשויות המס, בקשה להחזר וכיוצא בזה. המקרה השני הוא בעת שאתם מחליפים מקום עבודה במהלך השנה. הסיבה היא שישנה סבירות כי השכר שלכם בכל מקום עבודה שונה, וכך נוצרים פערים במדרגות המס. המס שאתם משלמים אמור לחפוף למשכורת הנוכחית שלכם, ויש להתחשב בה ורק בה.

חשוב: גם אם ביצעתם תיאום מס, מומלץ לבצע בדיקה של אפשרות החזר המס. 

"מה יקרה אם לא אעשה תיאום מס?"

חשוב לציין כי לא מדובר על חובה, אלא על זכות השמורה לכם. במידה ולא תבצעו תיאום מס, הרי שתשלמו יותר לשווא. כן חשוב לציין כי תוכלו לדרוש בכספכם בחזרה, זאת עם תהליך החזר מס שניתן לבצע גם דרכנו – חברת "טקס שירותים פיננסים". ההחזר מתבצע לאחר שסוכמו ההכנסות שהיו לכם באותה שנת מס, ולאחר שברור לאיזו מדרגת מס אתם שייכים. לעתים, מתגלה כי אתם משוייכים למדרגת מס גבוה יותר, כשבפועל הכנסתם סכום כסף שמשייך אתכם למדרגה נמוכה יותר. במקום שהכסף ישאר בקופות המדינה, הוא יכול לחזור אל חשבון הבנק שלכם.

היעזרו בסימולטור החזרי מס

האם מגיע לכם כסף בחזרה? נוכל לסייע לכם

רק לאחרונה פורסמה כתבה, שהציגה תמונה מצערת למדי: המון ישראלים מודעים לכך שהמדינה חייבת להם כסף, אך הם בוחרים שלא לצאת לדרך עם הגשת הבקשה, רק מאחר והם חוששים מההליך הבירוקרטי. אנחנו שמחים להיות אלו שילוו אתכם ויגישו בעבורכם את כל הטפסים הנדרשים לטובת החזר מס. 

אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו. תחילה, נבצע הערכה ראשונית במידה להבין האם אכן אתם זכאים להחזר. במידה ואכן נמצא כי אתם זכאים, נמשיך אתכם את התהליך הדורש בשיתוף פעולה מלא: הצגת תלושי שכר, מילוי טפסים וכן הלאה. כשמגיע לכם כסף, גם מגיע לכם לקבלו בחזרה!

טקס שירותים פיננסיים
השארת תגובה