כמה עמלה נהוג לגבות על טיפול בהחזרי מס?

לבדיקת זכאות להחזר מס השאירו פרטים, אנחנו נעשה את השאר!

החזר מס – תהליך

גם אם אתם שבעי רצון מתלוש השכר החודשי שלכם וגם אם לא, דעו כי עדיין לא נאמרה המילה האחרונה. בשורת החזרי המס מופצת ליותר ויותר ישראלים, כאשר רבים מופתעים לגלות כי ישנה סבירות (ולא נמוכה בכלל), כי הם זכאים להחזר מס. איך זה קורה?

בישראל, המס אותו משלם עובד שכיר או עצמאי נקבע כבר בתחילת השנה. כלומר, לאורך כל חודש במשך 12 החודשים, משלם כל אזרח סכום X קבוע המשקף את הכנסתו. בעוד ישנם עובדים שאכן מסיימים את השנה ללא זכאות להחזר מס, ישנם עובדים שדווקא כן: שינוי בהיקף המשרה, החלפת תפקיד, עבודה ב-2 עבודות במקביל וכיוצא בזה, משמעותה לא אחת – החזר מס.

הצעד הראשון: בדיקת זכאות ראשונית

ואכן, יותר ויותר ישראלים הפכו מודעים לכך בשנים האחרונות והגיעו להבנה כי הכסף שלהם שווה יותר. מדוע? משום שהם זכאים לקבל אותו מאחר והם שילמו שלא לצורך. הדרך לדעת האם אתם זכאים להחזר או לא היא באמצעות מחשבון זכאות. מדובר על בדיקה ראשונית שאמורה לתת השערה, כאשר לטובת בדיקת זכאות מעמיקה יותר, יש להציג מסמכים שונים, לרבות תלושי השכר.

איך ניתן לפעול על מנת לקבל את ההחזר?

אז איך עושים החזר מס? עומדות לרשותכם 2 אפשרויות:
• הדרך הראשונה היא לצאת לדרך הביורוקרטית לבדכם.
• הדרך השנייה והמומלצת יותר היא לעשות זאת דרך חברה.

מובן כי בעת שאתם עושים את הדרך לבדכם, הרי שאתם לא נדרשים להוציא על כך כספים. עם זאת, קחו בחשבון כי אתם עתידים להשקיע לא מעט זמן באיסוף מסמכים, למידת החוק ושלל ביורוקרטיות הצפויות לכם. במילים פשוטות? זמן שווה כסף.

עם חברה מקצועית לעומת זאת, אתם יכולים לפטור את עצמכם מכל התעסקות, אך בהחלט להבין כי מדובר על שירות שעליו תצטרכו לשלם עמלה. מה משפיע על גובה העמלה שתצטרכו לשלם? ישנם כמה פרמטרים שישפעו עליה:
• ראשית, האם אתם שכירים או עצמאים (נתון זה משפיע על היקף העבודה הנדרש)?
• האם אתם מעוניינים בהחזר של שנה אחורה או שש שנים אחורה, לדוגמה.
• איסוף המסמכים הנדרש ומידת ההשקעה בהכנת התיק להגשת הבקשה.

כמה עמלה נהוג לגבות על טיפול בהחזרי מס?

כלל הברזל: לא קיבלתם החזר? אתם לא צריכים לשלם!

אם יש דבר שחשוב יותר מגובה העמלה לטובת החזר המס, הוא השירות הניתן לכם. לעתים, תבקשו לשלם את העמלה עבור העבודה בפועל של החברה שמלווה אתכם. חשוב להבין כי לעתים ישנן חברות שלא מבצעות בדיקות מקדימות (כמו עם מחשבון הזכאות לדוגמה), כך שאתם לבסוף משקיעים זמן וכסף, אך ללא תוצאות.

הבטיחו מעל לכל ספק כי את העמלה הנדרשת תשלמו לחברה רק במקרה בו קיבלתם את כספכם חזרה בתום התהליך. תהליך הבדיקה עצמו לוקח כרבעון. את ההחזר הצפוי תקבלו ישירות אל חשבון הבנק שלכם.

כל הדרך מא' ועד ת' – מה צפוי לכם?

בדיקת זכאות להחזרי מס: עוד לפני שאתם פונים ישירות אל החברה, כדאי שתבינו בעצמכם האם אתם עומדים בתנאי הסף להחזר המס. מדובר על בדיקה המבוססת על כמה שאלות, כך שתוך כמה דקות תוכלו לקבל את התשובה האם אתם זכאים או לא.
שיחת היכרות: לאחר שנמצאתם מתאימים, יחזור אליכם נציג שיפנה אליכם בעוד שאלות מנחות במטרה להבין האם אכן ניתן להגיש את הבקשה בשמכם. המטרה היא כמובן לאסוף כמה שיותר נתונים על מנת ליהנות מסיכויי הצלחה גבוהים יותר.
• פתיחת תיק ברשויות ואיסוף מסמכים רלוונטיים להגשת הבקשה לפי שנות המס בהן נמצאה זכאות, וזאת לאחר בדיקת יועץ מס.
מספרים: לאחר מכן, יוצג תאריך משוער להגשת הבקשה ולסגירת התיק, וגם יציגו בפניכם את גובה העמלה הנדרש בהתאם להיקף התיק שלכם.

טקס שירותים פיננסיים
השארת תגובה