כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

03/11/2020

בדיקת החזר מס אונליין

לנוחיותכם יצרנו עבורכם מחשבון זכאות להחזר מס באינטרנט באמצעותו תוכלו לבדוק את סיכוייכם לקבלת החזר מס. מוזמנים לבדוק את זכאותכם ללא עלות באמצעות חמש שאלות קצרות שיאפשרו לנו לקבל תמונת מצב שתסייע לנו לבדוק עבורכם אם מגיע לכם החזר מס מהמדינה.

האם מגיע לי
החזר מס?

אל תשאירו את הכסף שלכם בקופת המדינה. בדקו את זכאותכם ללא התחייבות וללא מאמץ במחשבון הזכאות שלנו חמש שאלות קצרות ונדע אם מגיע לכם החזר מס מהמדינה.

בדיקות זכאות להחזר מס הכנסה – איך עושים החזר מס?

אם חיפשתם מידע בנושא החזר כסף ממס הכנסה – הרי אתם במקום המדויק! בכל שנה פונים עוד ועוד ישראלים לגופים המציעים בדיקת זכאות להחזר מס. בעוד לרוב ברור כשמש לכולם כי עליהם לשלם מס כחוק, לעתים המצב הוא הפוך וכדאי לבדוק זכאות להחזרי מס. אם תהיו זכאים, מתבצע החזר המגיע ישירות אליכם ממס ההכנסה.
הסיבות כי מגישים את הבקשה להחזר המס שונות ומגוונות, וכוללות בין היתר חישובים מוטעים שבוצעו, החזרי מס לאמהות, כמו גם אי התחשבות בנקודות זיכוי המגיעות למשלמי המיסים – כמו במקרים בהם ישנם סטודנטים שסיימו את לימודי התואר הראשון שלהם.
החזרים ממס הכנסה אינם תקפים אך ורק לחברות וארגונים גדולים, אלא גם לעובדים שכירים, כאשר לא אחת הסכומים יכולים להיות מאד משמעותיים, ובשל כך – חשוב מאוד לבצע בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה.

בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה

מתי כדאי לכם לבצע בדיקת החזר מס?

בדיקת החזרים ממס הכנסה כדאי לכם לבצע בכל מקרה, שכן אין לכם באמת מה להפסיד – אלא רק תוכלו להרוויח החזר.

יחד עם זאת, ישנם מקרים של בדיקת זכאות להחזר מס עיקריים וספציפים בהם הסיכוי להחזר הינו גבוה. המקרה הראשון הוא המקרה הקלאסי, בו גבו מכם מס למרות שלא עבדתם לאורך כל השנה.

עבודה חלקית יכולה להיות תוצר של חילופי עבודות שביצעתם, כמו גם תקופות ממושכות של אבטלה לאורכן המשכתם לשלם את המיסים.

בנוסף, במקרים בהם לא ביצעתם תיאום מס בעקבות החלפת מקום העבודה שלכם, רצוי שתגישו בדיקת זכאות להחזרי מס. יהיה כדאי לכם להגיש את הבקשה ולצפות להחזר.

המקרים הבאים גם הם הופכים את הגשת הבקשה שלכם לכדאית: אם אתם בסטטוס של חיילים משוחררים כאשר לא עברו שנתיים מאז תאריך השחרור שלכם, סיום לימודי תואר החל מ-2005, בעת ששיניתם את הסטטוס האישי שלכם – מנישואין, דרך לידת ילד ועד גרושים, בעת שעברתם אל אזור בארץ המוכר כאזור עדיפות לאומית, אם אתם עולים חדשים ואם אתם עובדים בחו"ל לצד העבודה שלכם בישראל.

התיישנות על בקשת החזרת המס – מה אתם צריכים לדעת?

אחת השאלות הנפוצות ביותר היא בדבר מגבלת הזמן או ההתיישנות החלה על בקשת ההחזר.

אכן, ישנה מגבלה שחשוב שתהיו ערים לה: קבלת החזר המס אפשרית עד כ-6 שנים מתום שנת המס הרלוונטית להגשת הבקשה שלכם.

לצורך העניין, הרי שבשנת 2018 תוכלו להגיש בקשות רק החל משנת 2012. במידה ותרצו להגיש בקשה על החזר הרלוונטי לשנת 2010 לדוגמא, הרי שלא ניתן כי שנה זו סגורה ברשות המיסים ולא ניתן להגישה.

המסמכים שעליכם לצרף לבקשה שלכם עבור זכאות להחזרי מס

אז איך עושים החזר מס? ואיך לבדוק זכאות להחזר מס? הדרישה לטובת הגשת הבקשה שלכם הינה להגיש מסמכים מקוריים בלבד, או מסמכים אחרים עליהם מצוין כי הינם נאמנים למקור.

אותם מסמכים לצורך בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה, צריכים לכלול בין היתר את ההכנסות שלכם, לרבות ההכנסות ממקום העבודה שלכם.

את ההנחייה המלאה תקבלו מהחברה שתלווה אתכם, אך דעו כבר כעת כי יהיה עליכם לצרף את טופס 106, אישורים המעידים על מקום המגורים שלכם, אישורים רפואיים ואישורים מהביטוח הלאומי.

שימו לב כי במידה ואתם חיים בזוג, יהיה עליכם להציג גם את הנתונים של בן או בת הזוג שלכם, שכן ההכנסה המשותפת של שניכם נלקחת בחשבון במעמד בדיקת החזר מס הכנסה.

מי זכאי להחזר מס

תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה?

כידוע, לא אחת מלינים על כך שבעת שדורשים מכם לשלם את המס דורשים אותו מיד, אך בעת שצריכים להחזיר לכם אותו לעתים נדרש זמן רב יותר.

על פי החוק, ההחזר שלכם במידה והוא אושר, יתבצע בתוך 120 ימי עבודה. כן תשמחו לדעת כי במקרים בהם הבקשה שלכם התעכבה, מס ההכנסה ישלם לכם את הריבית הרלוונטית להחזר המס שלכם.

הסביר מקיף יותר למענה על שאלה זו תוכלו למצוא במאמר שלנו – תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה.

את ההחזר אתם מקבלים ישירות אל חשבון הבנק שלכם, כאשר עליכם לצרף אישור ניהול חשבון בנק מקורי במעמד הגשת הבקשה.

על מנת להבטיח שאכן תקבלו את ההחזר, בדקו היטב לפני הגשת הדו"ח כי הפרטים שהזנתם הינם נכונים.

אז איך עושים החזר מס? מגישים את הבקשה עצמאית או עם חברה מקצועית?

האפשרויות העומדות לרשותכם לצורך בדיקת זכאות להחזר מס הכנסה כוללות הגשה עצמאית שאינה עולה לכם כסף, כאשר כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס החזר מס לשכירים אותו תוכלו למצוא באתר של רשות המיסים.

האפשרות השנייה והמומלצת יותר היא לחבור אל חברה מקצועית שתבצע בדיקת החזר מס לטובת זכאות להחזרי מס.

חברות שכאלו מנוסות ובקיאות בכל הנדרש – כך שבסופו של דבר התהליך קצר יותר, קפדני יותר ובעיקר פוטר אתכם מכל התעסקות.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך