כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

15/12/2020

הגשת בקשה להחזר מס

כל עובד מודע היטב לתלוש השכר שלו, וגם לעובדה כי אחוז מסוים מהתלוש מופרש לטובת תשלום מס. עם זאת, לא כל העובדים מודעים לכך שלעתים החובה לשלם אינה עליהם, אלא של המדינה.
מידי שנה מאפשרת רשות המיסים לכל אזרח במדינה להגיש בקשה להחזר מס הכנסה. הגשת הבקשה כשלעצמה אינה דורשת מאמץ רבה והינה קלה לביצוע.
כל שעליכם לעשות הוא להגיע אל רשות המיסים הקרובה למקום מגוריכם ולמלא את הטפסים הנדרשים.
החלק הדורש מעט יותר זמן הינו איסוף המסמכים הרלוונטיים לבקשה. אל הטופס יש לצרף מסמכים ממגוון מקומות המעידים על כל שינוי אשר חל בחייכם בגינו הנכם זכאים להחזר מס.
הגשת בקשת החזר מס יכולה להתבצע עד שש שנים אחורה כך שביכולתכם לצבור סכומי כסף גדולים ולכן מומלץ מאוד לא לוותר על התהליך ולדרוש את שמגיע לכם.

שימו לב: גם אם אתם מגלים בשלב מאוחר כי בעבר היה שינוי בהיקף המשרה שלכם, כי עזבתם מקום עבודה באמצע השנה או שהיה שינוי בסטטוס שלכם כמו חיילים משוחררים או סטודנטים שסיימו את הלימודים, תוכלו לקבל החזר מס.

איך עושים החזר מס וכיצד מתבצעת בקשה להחזר מס?

איך מגישים בקשת החזר מס? ישנן שתי דרכים עיקריות לטובת הגשת בקשה להחזר מס והן הגשת בקשה באופן עצמאי או הגשת בקשה בעזרת חברה אשר מתמחה בנושא זה.
במידה והינכם בוחרים להגיש את הבקשה באופן עצמאי הגיעו אל לשכת מס הכנסה כאשר כל המסמכים הקשורים אל הבקשה כבר בידיכם.
צירוף של כל המסמכים הרלוונטיים יגדיל את סיכויכם לקבל את גובה הסכום המקסימלי לו אתכם זכאים.

דרך נוספת ועבור רבים פשוטה וקלה אף פחות היא בעזרת חברה מקצועית אשר אחראית על תהליך הגשת החזר מס מתחילתו ועד סופו.
בטקס שירותים פיננסים תשלמו באופן חד פעמי על פתיחת תיק אשר יאפשר לכם להגיש את הבקשה דרכנו במשך כל אחת מחמש השנים הבאות ללא צורך בתשלום נוסף.
נציג מטעם החברה יקבל את האחריות על איסוף המסמכים עבורכם, מילוי טופס הבקשה באופן מדויק וכמובן הגשתה בפועל למס הכנסה. 

על סמך מה המס נגבה?

המס נגבה על פי צפי הכנסה שנתי. מס ההכנסה של כל עובד משתנה בהתאם להכנסה השנתית שלו. חשוב לציין זאת מאחר ומדובר על פרט חשוב מאד שיוצר בלבול בקרב העובדים: אכן, המס שכל עובד משלם מנוכה מתלוש השכר שלו ברמה חודשית, אך גובה המס נקבע כבר בתחילת השנה על פי צפי. כך לדוגמא, אם המשכורת של העובד עומדת על כ-10,000 שקלים בחודש, הוא נדרש לשלם מס בגובה של כ-20%. עם זאת, במידה והיקף המשרה שלו צומצם וכעת הוא מרוויח כ-7000 שקלים בחודש, גובה המס צריך לעמוד על כ-14% בלבד. כך, נוצר מצב שהעובד משלם יותר מס מתלוש השכר שלו לאורך השנה, ולכן הוא זכאי להחזר בסופה.

בדרך אל ההחזר

הגשת בקשת החזר מס הכנסה הינה תחילתו של תהליך קבלת סכום הכסף המצטבר לו אתם זכאים.
טופס הבקשה על כל מסמכיו מגיע אל פקיד השומה אשר בודק את הבקשה לעומק ומחליט האם אתם אכן זכאים להחזר ובמידה וכן מהו גובהו. לרוב, תהליך מעין זה מתבצע בתוך שלושה חודשים מרגע הגשת הבקשה, אך במקרים חריגים התהליך לוקח מעט יותר זמן ויכול להימשך עד שנה.
מרגע קבלת התשובה כי אתם אכן זכאים להחזר תמתינו רק מספר ימים עד אשר הכסף יכנס אל חשבונכם האישי אשר מעודכן במשרדי מס הכנסה.

חשוב להבין כי לעתים סכום ההחזר שזכאי לו העובד הינו גדול ומשמעותי, כך שלא כדאי לוותר על הזכות לקבל את הכסף בחזרה.

תהליך בקשת החזר מס הכנסה

אין ספק כי מדובר בתהליך משתלם עבור כל אחד ואחד מאזרחי ישראל. כספים רבים נמצאים שוכבים בקופת המדינה ללא כל דרישה מטעם האזרח למשוך אותם רק מכיוון שרבים אינם מודעים לאפשרות העומדת בפניהם או כי אחרים חוששים מהתהליך הארוך. זוהי בדיוק הסיבה לפנות עוד היום אל טקס שירותים פיננסיים ואנו נדאג כי לא תצטרכו לעסוק בנושא כלל. בעזרת ליווי אישי ומקצועי תוכלו לקבל את החזר המס לו אתם זכאים. כל שעליכם לעשות הוא ליצור עימנו קשר עוד היום ונציג שלנו יחזור אליכם במהרה.

הטפסים שחשוב שגם אתם תכירו

בעת שתעבדו עם חברה שתחום ההתמחות שלה הוא הגשת בקשה להחזר מס, תוכלו להיות שקטים כי יש מי שמלווה אתכם לאורך כל ההליך הבירוקרטי.
עם זאת, כדאי שתכירו את הטפסים הנדרשים לתהליך: טופס 106 שאותו יש לדרוש מכל המקומות בהם עבדתם, אישורים מביטוח לאומי שדרכם ניתן ללמוד על תקופת אבטלה, לידה וכיוצא בזה, אישורים על ניכוי מס מהבנק, טופס 161 המעיד על מענק פרישה או פיצויים ממקום העבודה ממנו פוטרתם או שאותו עזבתם, אישורים רפואיים שונים וקבלות ומסמכים נוספים שיכולים לתמוך את הבקשה שלכם ולקדם אותה.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך