מי צריך לעשות תיאום מס?​לא כל הישראלים יודעים, אך כפי שרשות המיסים יודעת לגבות כסף (מס), היא גם יודעת להחזיר אותו. הבעיה העיקרית היא שמרבית השכירים לא מודעים לשלבי הגשת הבקשה, כאשר החשש הוא ההתמודדות אל מול הבירוקרטיה, "הטופסולוגיה" וזמני ההמתנה הארוכים. החברה שלנו, "טקס שירותי פיננסים", עושה את כל הנדרש עבורכם! אנו נשמח ללוות אתכם – מבדיקת הזכאות ועד הרגע בו תקבלו את הכסף ישירות אל חשבון הבנק.

לבדיקת זכאות להחזר מס השאירו פרטים, אנחנו נעשה את השאר!

 

אחת הסיבות ששכירים אכן זכאים להחזר מס, היא נושא תיאום המס שלא מבוצע, או מבוצע מאוחר מדי. רשות המיסים בישראל מפעילה נוהל, לפיו שכיר שעובד ב-2 עבודות שונות ולא במקום עבודה אחד, ישלם מס מסוים ולא מס כפול. המוטיבציה היא למנוע מצבים בהם עובד משלם מס גבוה שלא לצורך. שימו לב כי תהליך של תיאום מס חוסך לכם המון טירחה בהמשך, שכן במקום לשלם מס גבוה ולאחר מכן לדרוש בהחזר, אתם יכולים מראש למנוע מצב של תשלום יתר.

כמה נקודות חשובות שיש לדעת על תשלומי המס:

 

  • האחרוית על תיאום המס היא של העובד. יש לבצע אותו בתחילת השנה אל מול רשות המיסים
  • ככל שהמשכורת שלכם גבוהה יותר, כך אתם משוייכים למדרגת מס גבוהה יותר. במילים אחרות? אתם משלמים מס גבוה יותר
  • התשלום מתבצע דרך תלוש השכר. ישנו ניכוי מס הכנסה, שאותו מעביר המעסיק שלכם הלאה
  • תיאום המס הינו תהליך שדרכו ניתן לגבות מכם מס המשקף את ההכנסה השנתית המשוערת שלכם
  • במידה ולא ביצעתם תיאום מס, תוכלו לדרוש בהחזר מס שמגיע לכם על פי חוק
  • אתם עובדים ב-2 מקומות עבודה? גם אם עשיתם תיאום מס, בדקו האם מגיע לכם החזר מס

תיאום מס בהרחבה: מה זה אומר בפועל?

במידה ואתם עובדים ב-2 עבודות שונות, הרי שמופקים לכם בכל חודש 2 תלושי שכר – אחד מכל מעסיק. על פי חוק, אתם נדרשים לשלם מס הכנסה. גובה המס איננו קבוע לכל עובד, והוא משתנה בהתאם למדרגת המס אליה אתם משוייכים. השיוך למדרגת המס מתבצע בהתאם לגובה השכר שלכם. ישנה טבלה מפורטת שניתן דרכה לדעת מהו אחוז מס ההכנסה שאתם נדרשים לשלם.

כעובדים בשתי עבודות שונות, האחריות שלכם היא ליידע את המעסיק שלכם על כך שאתם עובדים במקום עבודה נוסף. מבלי שתתקשרו את המידע החשוב הזה, הרי שתשלמו מס גבוה מצטבר, זאת מאחר ומכל תלוש שלכם יתבצע ניכוי מלא. נוהל תיאום המס הוא נוהל שבא להטיב עמכם, ובעיקר להשאיר את כספכם בכיסים ולא להעביר אותו שלא לצורך לקופת המדינה.

איך מחושב המס? חשוב שגם אתם תדעו

מרבית השכירים מודעים לכך שהחובה שלהם היא לשלם מס, אך סימני שאלה רבים מרחפים סביב הנושא. המס שאתם משלמים מחושב ברמה השנתית, אך הגבייה מתבצעת ברמה החודשית. כך לדוגמא: חתמתם על הסכם עבודה שבו מצויין כי השכר החודשי שלכם יהיה כ-13,000 שקלים בחודש. המשמעות היא שאתם משוייכים למדרגת המס  שבין 9051-14,530 שקלים. אחוז המס שינוכה הוא 20%. 

אז מתי תצטרכו גם אתם תיאום מס? בשני מקרים:

  • האחד הוא במידה ואתם עובדים בעוד עבודה במקביל
  • המקרה השני הוא בעת שאתם עוזבים מקום עבודה באמצע השנה. כך יכול להיות מצב שאתם משלמים מס גם עבור חודשים בהם אתם לא עובדים, או שפשוט אתם משתכרים נמוך יותר ואז משנים מדרגת מס

עבדתם רק חצי שנה מתוך שנה שלמה? מגיע לכם כסף

כמו כן, ישנם מקרים בהם החזר המס ותיאום המס נדרשים בעת שאתם לא עובדים במהלך שנה רצופה. חוזה העבודה שלכם הוא על כ-13,000 שקלים בחודש, מה שאומר שההכנסה השנתית שלכם היא של 156,000 שקלים. בהתאם, אתם משוייכים למדרגת מס של כ-20%. בפועל, מאחר ועבדתם רק כחצי שנה, הרי שהשתכרתם ב-78,000 שקלים. המשמעות היא שאתם משוייכים בפועל למדרגת מס של כ-14% ולכן מגיע לכם החזר מס. 

מעוניינים לבצע תיאום מס, מגיע לכם החזר או שאתם רוצים לבצע בדיקת זכאות להחזר מס? פנו אלינו – חברת "טקס שירותים פיננסים"!

טקס שירותים פיננסיים
השארת תגובה