כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

12/09/2019

החזר מס ומס הכנסה שלילי – מה ההבדל ביניהם?

למרות שמדובר על נושאים חשובים שרלוונטים לכל שכיר בישראל, עדיין ישנם אלו שלא מודעים כלל לזכויות שלהם. מה שמרבית העובדים בישראל יודעים, הוא שעליהם לשלם בכל חודש מס הכנסה כנדרש. אחת הסיבות לכך שאותם עובדים לא מודעים לזכויות, היא פשוט מאחר והפרשת המס מתבצעת ישירות מתלוש השכר – מבלי שהם צריכים לבצע חישובים ולשלם עצמאית את המס.
אותו בלבול וחוסר ידע מביאים גם לכך שלא כולם יודעים מהו ההבדל שבין מס ההכנסה השלילי, ובין החזר מס. רגע לפני שגם אתם משלמים כספים שלא לצורך (ולא דורשים בהם בחזרה), הכירו גם אתם לעומק את שני המושגים החשובים:

החזר מס – מתי מגיע לכם לקבל כסף מהמדינה?

אולי כדאי להתחיל בהתחלה: המדינה לא תחזיר לכם כסף מבלי שתדרשו בו. המשמעות היא שעליכם להיות במעקב תמידי אחר תלושי המשכורת שלכם, להיות ערים לכל שינוי בהיקף ההעסקה שלכם ובשכר שאתם מקבלים. כל שינוי קטן אמור להדליק לכם נורה אדומה, כאשר המון פעמים תבינו כי אתם זכאים לקבל כסף ששילמתם לשווא.
בישראל, כל עובד משוייך למדרגת מס שונה. השיוך מתבצע בהתאם לגובה השכר שמקבל כל עובד. לדוגמא: עובד המשתכר בכ-15,000 שקלים, ישלם מס גבוה יותר (באחוזים) בהשוואה לעובד שהשכר שלו כ-8000 שקלים. מאחר וכל מדרגת מס מחייבת את העובד לשלם אחוז שונה, הרי ששינויים שונים בגובה השכר (המושפעים מהיקף המשרה לרוב), מביאים לכך שהעובד משלם יותר – אך שלא לצורך.
לדוגמא: בשלושת החודשים הראשונים בשנה קיבל העובד שכר של כ-15,000 שקלים. ב-9 חודשי העבודה הבאים קיבל העובד שכר של כ-9000 שקלים. בפועל, מאחר והמס מחושב ברמה השנתית, הוא ממשיך לשלם שיעור מס של כ-31%, זאת למרות שהוא משוייך למדרגת מס נמוכה יותר של כ-14%. כך, נוצר לו פער שעל המדינה להשיב אותו לכיס העובד.

שאלה שצריך להישאל כשאנחנו מתחילים בתהליך בדיקה להחזר מס היא תוך כמה זמן מקבלים החזר מס הכנסה? אנו מזמינים אתכם לבקר במאמר שלנו שמציג בדיוק את התהליך והפרמטרים השונים בכדי לאמוד את התהליך הכללי עד לקבלת ההחזר לחשבון הבנק.

מס הכנסה שלילי – מהו ההבדל?

מס ההכנסה השלילי הוא דבר שונה לחלוטין וחשוב להכיר גם אותו. המון פעמים הוא מוכר לאנשים בשם "מענק עבודה", וכשמו כן הוא : מתמרץ עובדים לעבוד. מאחר ומדובר על מענק, אפשר להבין כי מדובר על סכום כסף שמקבל העובד מרשות המיסים, כאשר המטרה ברורה: לאפשר לעובדים לקבל מעין השלמת הכנסה שתאפשר להם להגיע למשכורת מכובדת יותר. כך, בזכות המענק, כל עובד שעומד בקריטריונים, יכול להשתכר במשכורת יפה יותר.
שימו לב, כי ממש כמו המקרה של החזר המס מרשויות המס, גם כאן איש לא ידפוק לכם על דלת הבית עם מעטפה שבה כסף מזומן. עליכם לדרוש בהחזר ולהגיש אותו בצורה מסודרת. תוכלו להגיש את הטפסים עצמאית, אך גם ניתן להסתייע בשירותיה של חברה מקצועית שתסייע לכם לאסוף את המסמכים הרלוונטים שיתמכו את בקשתכם ויקדמו אותה.
האתגר הגדול ביותר של רשויות המס, הוא להבטיח כי אותם עובדים שזכאים למס השלילי (מענק העבודה), אכן יעבדו. ישנם תקדימים בהם עובדים שהיו זכאים למס, החליטו בשלב מסוים בחודש להפסיק לעבוד, כך שהם יוכלו לשמור על הקריטריונים שלהם לקבלת המענק. מה שקרה בפועל הוא שאותם עובדים ויתרו על ימי העבודה, נחו בביתם וכך הם קיבלו את המענק.

אז מי זכאי? שימו לב:

ישנם מספר קריטריונים שיש להבטיח על מנת לקבל את מענק העבודה:

  • שכירים או עצמאיים בני 23+ עם ילדים
  • בני 55 ומעלה (עם או בלי ילדים)
  • ההכנסה החודשית הרלוונטית לטובת קבלת המענק: 2080-6957 שקלים בחודש

בדקו היטב את זכאותכם! סביר כי גם אתם זכאים למענק עבודה בגובה של אלפי שקלים בשנה!
> ליצירת קשר לחצו כאן

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך