כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

03/11/2020

עבור לא מעט שכירים צמד המילים "החזר מס" נשמע כמו פנטזיה, אך עם הזמן יותר ויותר שכירים מבינים אחרי בדיקת זכאות להחזר מס כי הם זכאים לקבל החזר מהמדינה עבור מס שנגבה מהם שלא לצורך. תלוש המשכורת החודשי שלכם משקף בפניכם כמה כסף מנוכה לטובת המס, ולא לכולם יש את הידע הרלוונטי בכדי להבין האם מדובר על אחוז מס התואם את גובה ההכנסה או לא.
את ההחזר תוכלו לדרוש החזר מס עד 6 שנים אחורה, כאשר במקרים רבים מדובר על סכומי כסף גדולים מאד.

החזר מס כמה שנים אחורה

החזר מס מהמדינה – איך קורה כזה דבר?

לצד העובדים השכירים שעובדים במשרות קבועות ובשכר גלובלי קבוע, גם ישנם עובדים שמוצאים עצמם לאורך השנה עוברים לא מעט שינויים: החל מהחלפת מקום עבודה, פיטורים ממקום עבודה או החלטה לעזוב, שינוי בהיקף המשרה וכן הלאה. החזר המס הינו זכות של עובד שמשלם מס גבוה יותר מזה שהוא צריך לשלם בפועל. מדרגת המס השנתית של כל עובד נקבעת בסופו של דבר על פי צפי: על פי ההכנסה של העובד, משייכים אותו למדרגת מס ולפיה נגבה ממנו אחוז שיורד מתלוש המשכורת. מה שקורה הוא שההכנסה הינה דינאמית והמון פעמים משתנה, כך שיוצא מצב שהעובד ממשיך לשלם את גובה המס שנקבע בתחילת השנה, בזמן שהוא מרוויח פחות.

לדוגמא: עובד שהיה רגיל ליהנות משכר של כ-15,000 שקלים- שילם מס בגובה של כ-31%. בהמשך השנה המשרה שלו צומצמה, ועל כן השכר שלו ירד לכ-12,000 שקלים. על פי מדרגת המס, הוא מחויב לשלם כ-20%. כך, נוצר פער המזכה את העובד בסוף השנה בהחזר של מס עודף שהוא שילם.

סכומי כסף גדולים מחכים גם לכם!

ציבור השכירים מודע היטב לחובות שלו, אך לא תמיד לזכויות שלו, הכוללות בין היתר גם החזר של כספים ישירות לחשבון הבנק. מרבית השכירים לא פועלים על מנת להשיב לכיסם את כספם, זאת למרות שבכל שנה מחזירה רשות המיסים סכום עתק של יותר מ-700 מיליון שקלים למגישי הבקשות. לא תופתעו לגלות כי רשות המיסים לא תדפוק על דלת הבית שלכם ותיידע אתכם על זכאותכם, אלא שאחריותכם לברר זאת ובהתאם להגיש את הטפסים הנדרשים.

החזר מס כמה שנים אחורה

לטובת אלו שלא מודעים לזכויות, דעו כי תוכלו לדרוש בהחזר מס עד 6 שנים אחורה. לדוגמא: כעת, עם ההתקרבות לסוף שנת המס של שנת 2018, עוד תוכלו לדרוש בהחזר על שנת 2012. רשות המיסים גובה בכל שנה סכומים גדולים יותר מאלו שהיא באמת צריכה לגבות, כך שעליכם לממש את זכותכם לקבל את הכסף בחזרה.

אז איך עושים החזר מס? ההחזר מתבצע באמצעות טפסים המוגשים לרשות המיסים, הכוללים בין היתר: טפסי 106, טפסים מהביטוח הלאומי, אסמכתאות, קבלות ואישורים נוספים המעידים על התשלומים שלכם, על שינוי הסטטוס שלכם, תקופת האבטלה או הלידה וכן הלאה. ההחזר הכספי מתבצע בתוך רבעון, בהתאם לעומסים ולמספר הבקשות.

סימולטור להחזר מס >>

האם ניתן להגיש בקשה שכזאת עצמאית?

תמיד תוכלו לעשות זאת עצמאית, אך גם תוכלו לעשות זאת עם חברה המתמחה בשירות ספציפי זה. מדובר על הליך לא קצר הדורש מכם לאסוף מסמכים, להגיש אותם ולעמוד אל מול מערך בירוקרטי סבוך, שלעיתים אף עשוי לטמון בחובו חובות באם נעשה לא נכון. חברה שתחום התמחותה הוא החזרי מס לשכירים או עצמאיים תוכל ללוות אתכם בכל הנדרש, ולטפל בכם על הצד הטוב ביותר. הגשת בקשה להחזר מס הכנסה באופן עצמאי על ידכם לא יכולה להחליף ידע מקצועי וניסיון, והם אלו החשובים ביותר עם תהליך שכזה.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך