כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

18/07/2019

הכנסות מיגיעה אישית

ישנה הבחנה ברורה בין הכנסות שאינן מיגיעה אישית, ובין הכנסות מיגיעה אישית. הכנסות מיגיעה אישית הן הכנסות שמקורן בפרנסתו של אדם – גם אם הוא עובד עצמאי וגם אם מדובר על עובד שכיר. עם זאת, הכנסות שאינן מיגיעה אישית, מדברות על הכנסות אחרות של האדם כדוגמת דמי שכירות שהוא מקבל בעבור נכס שברשותו.

הכנסות מיגיעה אישית שחייבות במס רגיל:
• תקבולים מהמוסד לביטוח הלאומי
• משכורת ושכר עבודה
• עבודה במשמרת בתעשייה
• קצבאות ומענקי פרישה

בעת שמתמקדים על שיעורי המס החלים על ההכנסות, הרי ששיעור המס נמוך יותר בעת שמדובר על הכנסה מיגיעה אישית. ישנן מדרגות מס שונות, המשתנות בהתאם לגובה השכר שמקבל כל עובד. לדוגמה:
• עובד שהשכר החודשי שלו עומד על עד כ-6310 ש"ח, וכל עוד הכנסתו השנתית היא 75,720 ש"ח, ישלם מס בשיעור של כ-10%.
• דוגמה נוספת היא של עובד שהמשכורת שלו נעה בין 14,531 ש"ח ל- 20,200 ש"ח, כאשר השכר השנתי עומד על בין 174,361 ש"ח ועד 242,100 ש"ח. על הכנסה זו שיעור המס עומד על כ-31%.
• מובן כי ישנן מדרגות מס נוספות בשיעורים שונים עבור עובדים המשתכרים במשכורות גבוהות יותר.

מתי מדרגת המס יכולה להשתנות?

כפי שניתן לראות, מדרגות המס רלוונטיות בעת שההכנסה השנתית עומדת בטווח המצוין. לא אחת, קורה כי עובדים מתחילים את שנת המס שלהם במקום העבודה, אך בהמשך הם מחליטים לעזוב את מקום עבודתם, לצמצם את היקף המשרה שלהם ועוד שינויים נוספים המשפיעים באופן ישיר על ההכנסה השנתית. חשוב לציין זאת מאחר וישנן מדרגות מס שונות המשתנות בהתאם לגובה הכנסתו של העובד. בעת שהכנסתו השנתית של העובד משתנה (עם הכנסה גבוהה או נמוכה יותר), הרי שגם מדרגת המס משתנה.

כך, בסוף שנת המס, ישנם עובדים שזכאים לקבל החזר ממס הכנסה, וגם עובדים שצריכים לשלם יותר מס. את החישובים ניתן לבצע בסוף שנת המס.

מדרגות מס ההכנסה להכנסות שאינן מיגיעה אישית

ומה קורה בעת שיש לכם הכנסה מנכס שברשותכם לדוגמה? מדרגות המס משתנות:
• עבור הכנסה שנתית של עד כ-242,400 ש"ח – שיעור מס של 31%
• עבור הכנסה שנתית של 242,401 ש"ח ועד 504,360 ש"ח – שיעור מס של 35%
• עבור הכנסה שנתית של 504,361 ש"ח ועד 649,560 ש"ח – שיעור מס של 47%
• עבור הכנסה שנתית של 649,561 ש"ח – שיעור מס של כ-50%

הכנסות מיגיעה אישית ומס – איך מקבלים החזר ומתי?

כאמור, ההכנסות מיגיעה אישית הן ההכנסות שמקבל העובד עבור עבודתו – כעצמאי או כשכיר. בתחילת כל שנת מס (בחודש ינואר), נקבע שיעור המס של העובד על פי צפי ההכנסה השנתית שלו. קרה והתחלתם לעבוד במקום עבודה אך בהמשך חלו שינויים באופן העסקתכם? סביר כי אתם זכאים להחזר מס כל עוד עזבתם את מקום העבודה או הפחיתו בהיקף המשרה שלכם.

על מנת לממש את זכאותכם לקבל את ההחזר, תוכלו לחבור אל חברה מקצועית לשירותים פיננסיים שתבצע עבורכם את בדיקת הזכאות הראשונית. בדיקה שכזו מעריכה את הסיכויים שלכם לקבל את כספכם בחזרה, כך שתוכלו להחליט האם להמשיך בתהליך או לוותר עליו בעקבות צפי לאחוזי הצלחה נמוכים.

ישנם עובדים רבים שמשלמים יותר מס ממה שהם צריכים, מבלי שהם באמת מודעים לכך. עבור הכנסות מיגיעה אישית אתם אכן צריכים לשלם מס כחוק, אך לא תמיד המס שאתם משלמים הוא המס התואם את ההכנסה השנתית שלכם. תוכלו להשיב את כספכם אליכם לכיס עם בדיקת זכאות קצרה!

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך