כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

11/10/2020

המדריך להגשת בקשה להחזרי מס

נפתח בבשורה משמחת במיוחד – ישנו סיכוי גבוה כי מס הכנסה צריך לשלם לכם כסף, או יותר נכון לומר כי הוא צריך להחזיר לכם כסף. כן כן, לא התבלבלנו וגם לא אתם. למרות שהמילה "מס" מעלה מיד את המחשבה על תשלום חוב, ישנם מקרים בהם אנשים ששילמו מס כחוק באופן שוטף, יהיו זכאים לקבל על כך החזרים כתוצאה מתשלומים עודפים לקופת מס ההכנסה.

כדי להבין אם גם אתם זכאים להחזרי מס וכיצד ניתן להגיש בקשה לקבלת החזרים אלו, הכנו עבורכם את המדריך הבא שיבהיר את כל העניינים הקשורים בכך. לפני הכל, נתחיל במעט רקע כללי על הנושא של החזרי מס.

מהם החזרי מס?

החוק במדינת ישראל קובע כי כל עובד שכיר מחויב לשלם באופן שוטף בכל חודש תשלום מסוים למס הכנסה. התשלום מתבצע באופן אוטומטי דרך תלוש השכר של העובד, כך שהוא אינו צריך להתעסק בכל חודש בעניין התשלומים האלו. גובה סכום התשלום מופיע בחלק של הניכויים בתלוש השכר, והוא נגזר מגובה מדרגות מס רלוונטיות לכל עובד ומחושב באופן כללי ברמה השנתית.

החישוב הכללי של סכום התשלומים אינו לוקח בחשבון ימים פרטניים בהם העובד לא עבד במהלך החודש כמו חופשה ללא תשלום, יציאה לחופשת לידה ועוד מקרים נוספים בהם קיים פער בין גובה המס החודשי שהעובד צריך לשלם – לבין תקופת העבודה בפועל של כל עובד בכל חודש.

משום כך פערים אלו יוצרים עודף תשלום מס מצד העובד, אותם הוא זכאי לקבל בחזרה לחשבון הבנק שלו.

מי זכאי לקבל החזרי מס?

בשורה התחתונה כל עובד שכיר שנגבה ממנו מס גבוה יותר מהתשלום שהוא היה צריך לשלם בפועל, זכאי לקבל החזרי מס. ישנם עובדים שכירים שזכאים לקבל נקודות זיכוי בתשלום המס, ולכן הוא צריכים לשלם מס מופחת בהשוואה לעובדים שכירים אחרים.

דוגמה לכך הם חיילים משוחררים וסטודנטים, שעל פי חוק הם זכאים לקבל הטבות מס / נקודות זיכוי ולכן ניכויי המס שלהם צריכים להיות נמוכים יותר. נוסף לאלו, גם עובדים שלא עבדו במשך כמה חודשים מתוך שנת המס הרלוונטית, זכאים לקבל החזרי מס בגין עודף ניכויים שנגבו מהם באופן שוטף – כיוון שכפי שהזכרנו קודם, החישוב נקבע ברמה השנתית ולא החודשית.

תהליך הגשת בקשה להחזרי מס

כיוון שחישוב תשלומי המס נערכים באופן אינדיבידואלי לכל עובד שכיר, כך גם מתבצעת בדיקת החזרי מס על מנת לאשר/לשלול זכאות. הבדיקה נערכת ברשות המיסים לאחר הגשת טפסים להחזרי מס, ועובדים שנמצאים זכאים יכולים לראות את ההחזר הכספי בחשבון הבנק שלהם.

כלל התהליך של הגשת הבקשה כרוך בלא מעט בירוקרטיה, טפסים ואישורים לשם חישוב החזר מס שנתי. משום כך, מומלץ לחסוך את ההתעסקות המורכבת על ידי פנייה אל חברה להחזרי מס מקצועית ומנוסה בתחום. אפשרות זו תוכל לייעל את תהליך הבקשה, ולהעלות את הסיכויים לקבלת ההחזרים המגיעים לכם כחוק.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך