כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

04/11/2019

כמה אחורה אפשר ללכת עם בקשה להחזר מס?
גיליתם עכשיו שאתם זכאים להחזר מס משנת 2015? עוד אל תאמרו נואש! החזר מס ניתן לקבל רטרואקטיבית עד 6 שנים אחורנית. חישוב מהיר יגיד לכם ששנת 2015 עדיין לגיטימית בתחומי החוק. משהחלטתם להגיש בקשה לרשות המיסים להחזר מס לשנת 2015, יהיו עליכם טפסים שתצטרכו למלא וכמו כן מסמכים שתצטרכו להגיש בכדי להוכיח שאכן מגיע לכם החזר.

איך עושים את זה? 

שאלה מצוינת וגם לא כזו קשה למענה. בקשה להחזר מס לשנת 2015 דורשת מכם לחזור לסטאטוס שהייתם בו בשנת 2015. ממש כפי שטופס 106 שמילאתם במקום העבודה בשנת 2015, מספר לכם. לדוגמא, אם הייתם רווקים בשנת 2015 אך כיום נשואים באושר, תמלאו את הבקשה כרווקים. 

אם הייתם נשואים וללא ילדים בשנת 2015 וכיום אתם חובקים שניים, את הבקשה אתם תגישו כנשואים וללא ילדים. כאשר המיסים שאתם משלמים משתנים עבורכם בהתאם לסטאטוס שלכם, אין כל סיבה שתרשמו סטאטוס ששונה ממה שהוא באמת היה. הדבר יכול רק לעכב את הבקשה שלכם ובסופו של דבר גם לא לאשר אותה.

עוד דבר שכדאי שתדעו, אם אתם מתכוונים להגיש בקשה להחזר מס לשנת 2015, במידה והיו לכם השקעות בשוק ההון, מניות, קופות גמל וכדומה, יהיה עליכם להצהיר על כך בבקשה מכיוון שהדברים הללו נלקחים בחשבון ברשות המיסים. שיעורי המיסים על השקעות כאלו יכולות להגיע ל-15 אחוז עד 30 אחוז מס. במידה וקיים לכם החזר, אתם ממש רוצים אותו.

איך מתחילים תהליך?

בגדול, אתם יכולים לגשת לאינטרנט, להיכנס לאתר רשות המיסים ולחפש שם את הטפסים לבקשה להחזר מס. אבל אם אתם באמת רוצים לקבל את החזר המס שלכם במועד שהוא די קרוב לבקשה, יתכן ותרצו להתייעץ עם חברת פיננסים שיודעת ומכירה את עולם המיסים ואת בקשות החזרי המיסים מקרוב.

אמנם שנת 2015 לא כל כך רחוקה מבחינת רשות המיסים, עבורכם היא יכולה להיות רחוקה מספיק בכדי לאבד מסמכים שחיוני לצרפם לבקשת החזר המס. חברת פיננסים תוכל לעזור לכם לאגד את כל המסמכים האבודים, תדע להגיד לכם איזה מסמכים היא צריכה בשביל להכין את הבקשה שלכם וכמו כן, תחזור איתכם לשנת 2015 ולסטאטוס שלכם דאז כדי להגיש בקשה מושלמת וכמובן להרוויח ממנה.

חברת פיננסים יכולה להיות ההבדל המשמעותי בין צליחת הבקשה לבין כשלון הבקשה. בתור אזרחים פשוטים, כמות הפעמים שאתם מתעסקים עם רשות המיסים היא מעטה כל כך, שזה מאוד הגיוני שלא יהיה לכם את הידע הדרוש להתמודד אל מול הרשות עם בקשה כזאת. כאשר אנשים לומדים תארים שלמים בכדי להבין את עולם המיסים מקרוב, תרצו בעלי תעודה על ידכם כאשר מדובר בבקשה שלכם. 

בסיום התהליך בהצלחה ובקבלת הכסף, תעבירו סכום שסוכם מראש, טרם התחלתם את התהליך מול חברת הפיננסים, כעמלה על עבודתם עבורכם. הסכום עצמו אמנם לא ידוע מראש, לכן נושא העמלה יסוכם באחוזים מתוך החזר המס שלכם, לא משנה מה סדר גודל ההחזר.

לסיכום,

אנחנו די בטוחים שהצלחנו להרגיע אתכם לגבי שנת 2015 והחזר המס המגיע לכם, אך קחו בחשבון ששנת 2020 קרבה ובאה ואיתה גם חוק ההתיישנות החל על החזר המס. כמו שהזכרנו בתחילת המאמר, בקשות להחזרי מס תקפות עד ל-6 שנים אחורנית. בקשות לשנים מוקדמות יותר יידחו על הסף. מה שאומר שאתם צריכים לפעול בזריזות, להמציא את המסמכים הדרושים ולהגיש בקשה לגיטימית לרשות המיסים.

אם אתם רוצים לעשות את זה מהר, אתם רוצים לעשות את זה דרך חברת פיננסים.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך