כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

13/08/2020

5 דברים שחייבים לדעת על החזר מס הכנסה

5 דברים שצריכים לדעת על החזרי מס הכנסה

בשנים האחרונות עושה רשות המיסים בישראל מאמצים בפניות לציבור הרחב, על מנת להעלות את המודעות לכספים הרבים המצויים בקופת המדינה, בעקבות תשלומי יתר למס הכנסה.

עם הפנייה לציבור, גברה המודעות לנושא וכיום יותר ויותר אזרחים מנסים לפנות בכל דרך לרשויות המס ולבדוק את זכאותם לקבלת החזרים.

ועדיין, רבים מהציבור טרם פנו לקבלת החזרים, רבות בעקבות החשש מהתעסקות עם רשויות המס, מהזמן שנדרש ומכל ההתעסקות עם עניין ה'טפסולוגיה' על מנת להגיש את בקשות ההחזר.

מנגד, יש כאלו שנמנעים לפנות למס הכנסה מהחשש שמא בעקבות הבקשה ימצא מס הכנסה לנכון דווקא לגבות מהם מס נוסף, דבר שאינו נכון כל עוד מתנהלים על פי חוק ובשקיפות.

ההימנעות הרחבה בקרב הציבור הביאה לכך שמילארדים של כסף המיועד לציבור מהחזרי מס – ממתינים בקופת המדינה, ואין דורש.

אם אתם מעוניינים להתחיל תהליך של החזר מס, חברתנו תשמח לסייע לכם בבדיקה של זכאותכם להחזר מס, באיסוף המסמכים ובמילוי הטפסים הנדרשים. לעיונכם, מספר נקודות כלליות שחשוב שתדעו לפני כניסה לתהליך קבלת החזר מס:

1. מי זכאי להגשת בקשה להחזר מס?

הזכאות להגשת בקשה זו ניתנת לכל אדם שחושב שמס הכנסה ניכה משכרו סכומים גבוהים מאלו שהיה עליו לשלם ועליו להיות שכיר בלבד.

מקרים אפשריים לדוגמא: שכיר שהועסק במספר מקומות עבודה ולא ערך תיאום מס, אדם שיכול להגיש בקשה להקלות בחישוב מס ולא עשה זאת מסיבות כאלה ואחרות (כגון זיכוי מס בעקבות תרומה, נקודות זיכוי, פטור ממס הכנסה), אדם שנולד לו ילד במהלך שנת המס והוא לא עדכן על כך את מעסיקו, ולכן לא קיבל במהלך אותה שנה את נקודות הזיכוי המגיעות לו, ועוד.

2. תהליך הגשת הבקשה להחזר

לא ניתן להגיש את הבקשה לפני תום שנת המס, וניתן להגישה בתוך שש שנים עד לסיומה של שנת המס שבגינה מבקש העובד החזר.

הבקשה להחזר ניתנת ישירות לפקיד השומה בלשכת המס ולא ניתן לבצעה באמצעות האינטרנט. על השכיר למלא טפסים ולצרף אישורים המוכיחים את זכאותו להקלות או להחזרים במס. על מנת להגיש בקשת החזר מס עבור מספר שנים, יש להגיש בקשה בגין כל אחת מהשנים בנפרד.

3. קבלת ההחזר

מס הכנסה אישר את בקשתכם להחזר מס? ברכותינו! במידה וכך, התשלום יועבר ישירות לחשבונכם. עובד שכיר יקבל את התשלום בתוך שנה מהיום שבו נערכה שומה, או בתוך שנתיים עד לסיומה של שנת המס (המועד המאוחר מביניהם). ההחזר יבוצע עם הפרשי הצמדה וריבית.

4. מה קורה כאשר המעסיק שגה בחישוב המס?

עובד שכיר שמעסיקו שגה בביצוע חישוב המס שלו (כגון אם לא לקח בחשבון נקודות זיכוי שונות המעניקות הקלות במס עבור העובד), יוכל לבקש החזר על ידי המעסיק בתלוש השכר שלו, כל עוד הוא עושה זאת בתוך שנת המס הרלוונטית, ולא לאחריה.

על העובד לפנות למעסיקו בדרישה לבצע החזר מס בתלוש השכר שלו, גם אם הסתיימה העסקתו זה מכבר, זאת בתנאי שטרם נגמרה שנת המס הרלוונטית. במידה ונגמרה השנה, יוכל העובד לבקש החזר מס רק באמצעות הגשה של בקשה להחזר, שתוגש ישירות למס הכנסה.

אם גם אתם חושבים שמגיע לכם החזר – פנו אלינו ונשמח לסייע! 

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך