כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

21/03/2021

יתרונות בשימוש סימולטור להחזרי מס

פקודת מס הכנסה המונהגת בישראל אומנם מחייבת אותנו בתשלום מס על ההכנסה החודשית שלנו, אך באותה פקודה הוסדרו גם התנאים והמצבים השונים בהם אנו עלולים להיות זכאים לקבלת החזר כספי בגין מס עודף אותו שילמנו לאורך שנת המס. החזרי מס הם למעשה תשלומים כספיים המוענקים לכלל העובדים השכירים והעצמאים כאחד, שלגביהם יתברר כי הם זכאים לקבלת התשלום בגין מס עודף אותו הם שילמו. 

בירור הזכאות כיצד?

בירור זכאותכם לגבי קבלת החזרי מס יכול להיעשות באמצעות אחת משתי הדרכים הבאות: 

  1. בדיקה מקדימה באמצעות חברה מקצועית העוסקת ומתמחה בתחום החזרי מס לשכירים ועצמאיים 
  2. סימולטור בדיקת זכאות להחזר מס לשכירים – סימולטור להחזרי מס זה מופעל על ידי רשות המיסים  

חשוב לציין שהבדיקה המקדימה הנערכת על ידי חברה מקצועית בתחום היא בדיקה מקיפה יותר מזו המוצעת לכם באמצעות הסימולטור של רשות המיסים. 

אם כך, מהם היתרונות בשימוש סימולטור להחזרי מס של רשות המיסים? 

כפי שציינו למעלה, ישנם מספר מצבים ותנאים שונים העלולים לזכות אתכם בקבלת תשלומי החזר מס בגין מס עודף אותו שילמתם בפועל לאורך שנת המס. מצבים אלו כוללים בין היתר את כלל המקרים בהם נדרשתם להחלפת מקום עבודה ו/או לשינוי בתנאי ההעסקה, כלל המקרים בהם קיבלתם דמי אבטלה או דמי לידה לאורך התקופה בגינה אתם מעוניינים לקבל החזרי מס וכלל המקרים בהם התרחש שינוי בחייכם האישיים, לרבות, נישואין, לידת ילדים, גירושין, העתקת מקום מגורים ליישוב באזור בו מוענקות הטבות מס לכלל התושבים ומקרים נוספים שלגביהם קיימת היתכנות לקבלת החזרי מס. במקרים אלו, ישנם מספר יתרונות בשימוש סילומטור להחזרי מס של רשות המיסים וביניהם:

  • בדיקה בסיסית וראשונית לצורך בירור זכאותכם לקבלת החזר מס 
  • קבלת מידע מוערך לגבי גובה החזר המס לו אתם זכאים (במידה והינכם זכאים) 
  • קבלת מידע מפורט בכל הנוגע לסוגי המסמכים להם תדרשו לצורך הגשת בקשה מסודרת לקבלת החזרי מס, וזאת בהתאם לסיבות בגינן אתם זכאים לקבלת תשלומי ההחזר. 

אם כך, מדוע קיימת חשיבות לבדיקת זכאות באמצעות חברה מובילה בתחום? 

בדיקה מקדימה לצורך בירור זכאותכם לקבלת החזר מס הנערכת על ידי חברה מובילה בתחום, היא בדיקה מקיפה הבוחנת זכאותכם לקבלת תשלומי ההחזר לאורך כל תקופת הזכאות שהיא עד שש שנים לאחור, כלומר, בדיקה המתייחסת גם לתקופה הרטרואקטיבית בגינה אתם עלולים להיות זכאים לקבלת החזרי מס.

בנוסף, חשוב לציין את העבודה שהבדיקה נערכת על ידי אנשי מקצוע המכירים היטב את התנאים והמצבים השונים המופיעים בפקודת מס הכנסה בנוגע לקבלת החזרי מס, ובין היתר גם הם מסתייעים בשירותי הסימולטור להחזרי מס של רשות המיסים. 

אצלנו בחברת טקס – שירותים פיננסיים, תוכלו ליהנות משירותי בדיקת זכאות בחינם על ידי צוות המומחים שלנו בתחום החזרי מס . לפרטים נוספים בנושא לחצו כאן.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך