כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

04/04/2021

טעויות נפוצות בתשלומי מס הכנסה

לא מעט חשבי שכר, רואי חשבון ומעסיקים, עלולים לבצע טעויות בתשלומי מס הכנסה של העובדים. אומנם מדובר לרוב על טעויות שנעשו בתום לב, אך מדובר בסופו של יום על הפסד של לא מעט כסף. כמובן שגם רשויות המס מבצעות לא פעם טעויות שונות בחישובי מדרגות המס של העובדים או בתשלומי המס שחלים עליהם, ולכן חשוב להכיר את הטעויות הנפוצות ביותר בתשלומי מס הכנסה, על מנת להיות מודעים לכך ולוודא שלא נפלתם קורבן לטעות מסוג זה. אנו בחברת טקס שירותים פיננסים מספקים לכל אחד את השירות של בדיקת זכאות להחזר מס ללא תשלום וללא התחייבות. בצורה כזו, כל אחד יכול לבדוק האם הוא שילם מס גבוה מהדרוש ולהגיש בקשה להחזר מס. אין שום סיבה לשלם יותר מס מהדרוש, ולכן כל אחד חייב להכיר את הזכויות המגיעות לו.

טעויות נפוצות בתשלומי מס הכנסה – זה יכול לקרות לכל אחד

קודם כל, חשוב להבין כי חשב השכר של החברה או של הארגון אחראי על חישובי מס הכנסה של העובדים מידי חודש בחודשו. כתוצאה מכך, העובדים מקבלים את הזכויות הסוציאליות המגיעות להם, בהתאם לגובה השכר שמחושב בחישובים החודשיים שלו. אדם זה אחראי על הפקת תלושי השכר ועל הדיווח לרשויות המס. אך לא פעם מדובר על חשב שכר פחות מקצועי ופחות מנוסה, דבר שגורם לא פעם לטעויות משמעותיות בשכר של העובדים ובתשלומי המס שהם מחויבים לשלם. עובדים רבים מאבדים אלפי שקלים מידי שנה, בגלל טעויות שונות שמבצע חשב השכר בארגון שלהם. סקר שנעשה בנושא בדק את תלושי השכר שהפיקו 325 חשבי שכר שונים, ומצא כי ב- 10% מהמקרים התגלו טעויות שונות בחישובי המס. 

טעויות נפוצות בתשלומי מס הכנסה – שווה להכיר!

אומנם כל חשב שכר עלול לבצע טעויות מסוגים שונים בחישובי השכר וחישובי המס שהוא עורך מידי חודש, אך ישנן טעויות נפוצות שכל אחד חייב להכיר. למשל, סקר שנערך בנושא גילה כי הרוב המשמעותי של הטעויות התבצע בחישוב משכורות לעובדים יומיים ובחישוב גמול מחלה לעובדים. כמו כן, טעויות רבות נעשו בחישובי שעות נוספות ואף בחישובים שמתבססים על הנתונים המופקים מטופס 101. רוב העובדים כלל אינם מודעים לטעויות השונות שנפלו בתלושי המשכורת שלהם, היות ועל מנת למצוא את הטעויות, יש צורך להכיר היטב את תקנות מס הכנסה, חוקי עבודה, חוקי ביטוח לאומי, הפרשות לקרן פנסיה וקופת גמל וכדומה. לכן לא פעם מדובר על טעויות שעולות לעובדים אלפי שקלים מידי שנה.

אנו בחברת טקס שירותים פיננסים נשמח לסייע לכל אחד לגלות האם התרחשו טעויות בתשלומי מס ההכנסה שלו. אנו מתמחים בתחום של החזרי מס, ולכן נוכל לספק בדיקה מהירה והגשת בקשה יעילה ומקצועית לצורך קבלת החזר מס. לקבלת מידע ופרטים נוספים, צרו קשר.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך