כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

29/04/2021

האם זה כרוך בסיכון לבקש החזר מס?

מס הכנסה הוא תשלום חובה לו נדרשים כלל העובדים במשק, שכירים ועצמאיים כאחד, כאשר תשלום המס משכירים מנוכה מתלוש השכר החודשי ותשלום המס מעצמאיים מתבצע באמצעות מקדמות מס אותן הם נדרשים לשלם אחת לחודש. בשני המקרים, גבוה המס הנדרש לתשלום נקבע בתחילת שנת המס בהתאם לנקודת זכות כאלו ואחרות ובהתאם להערכה אותה מבצעת רשות המיסים בכל הנוגע להכנסותיו הצפויות של העובד במהלך שנת המס. לפיכך, רק עם סיומה של שנת המס ניתן לברר האם גובה תשלום המס שנקבע תואם את ההכנסות בפועל ובמקרים בהם שולם מס עודף לאורך שנת המס, העובד יהיה זכאי לקבלת החזר כספי המכונה: החזר מס. כמו כן, חשוב לציין שהחזר מס לשכירים ועצמאיים ניתן לקבל באופן רטרואקטיבי עד שש שנים אחורה. 

סיבות נפוצות בגינן ניתן לקבל תשלום החזר מס 

ישנן לא מעט סיבות בגינן אתם עלולים להיות זכאים לקבלת החזר מס כתוצאה מתשלום מס עודף על הכנסותיכם במהלך שנת המס, כאשר בין הסיבות הנפוצות נכללים המקרים הבאים:

  • כלל המקרים בהם הערכת גובה המס מצד רשות המיסים הייתה שגויה – נקבע לכם מס בשיעור גבוה מלכתחילה
  • כלל המקרים בהם החלפתם את מקום העבודה במהלך שש השנים האחרונות וכתוצאה מכך חלו שינויים בגובה ההכנסות שלכם 
  • כלל המקרים בהם קיבלתם דמי אבטלה, דמי לידה וקצבאות נוספות מהמוסד לביטוח לאומי במהלך שש השנים האחרונות 
  • כלל המקרים חלו שינויים פרסונאליים בחייכם, לרבות, נישואין, גירושין, נולד לכם ילד וכדומה במהלך שש השנים האחרונות 
  • כלל המקרים בהם העתקם את מקום מגוריכם ליישוב בו מוענקת הטבה בנקודות המס 

ומקרים נוספים העלולים לזכות אתכם בתשלום החזר מס בגין תשלום מס עודף לאורך השנים. 

זכאות להחזר מס – כיצד מבררים? 

כל אחד ואחת מביניכם רשאי להגיש בקשה להחזר מס לרשות המיסים, כאשר הליך הבירור מתבצע על ידי פקיד השומה האחראי לטיפול בתיק המס שלכם. יחד עם זאת, לא מעט שכירים ועצמאיים מהססים לבצע את הבירור מתוך חשש לכך שבמסגרת הליך הבירור יימצא כי הם חייבים בתשלום מס לרשויות המס ולא לקבלת החזר. כפועל יוצא מכך, מומלץ לבצע את הבדיקה באמצעות חברות מנוסות העוסקות ומתמחות בנושא. חברות אלו מאפשרות לכם להסתייע בידע, בניסיון ובמיומנויות המקצועיות העומדות לרשותכן לצורך ביצוע בדיקה מקיפה בנוגע לשאלת הזכאות לקבלת החזר מס וזאת עוד בטרם הפניית הבקשה להחזר מס לרשות המיסים. ברוב המקרים, הבדיקה המקדימה איננה כרוכה בתשלום, כאשר התשלום בגין השירות נדרש רק לאחר קבלת כספי ההחזר וזאת בהתאם לתנאים אשר סוכמו מולכם מראש. לפיכך, בכל הנוגע לשאלה המופיעה בכותרת: האם זה כרוך בסיכון לבקש החזר מס, הרי שהתשובה המוחלטת היא: לא, וזאת במידה ותהליך הבירור מתבצע על ידי אנשי מקצוע העוסקים בנושא.

 

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך