כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

15/03/2021

כיצד ממלאים טפסים להחזרי מס - 3 דברים שכדאי לדעת

חבות המס בגין ההכנסה החודשית של כל אחד ואחת מאיתנו, נקבעת על ידי רשות המיסים בתחילת שנת המס, ולכן במקרים מסוימים עלולים להיווצר פערים בין תשלום המס אותו אנו משלמים בפועל מדי חודש (בין אם באמצעות תלוש השכר – שכירים ובין אם באמצעות מקדמות המס- עצמאיים) לבין התשלום אותו היינו אמורים לשלם. במקרים בהם הפער הוא לזכות העובד/ת הוא ראשי להגיש בקשה (בסוף שנת המס) לרשות המיסים לצורך קבלת החזר מס לשכירים ו/או לעצמאיים. 

סיבות נפוצות בגינן אתם עלולים להיות זכאים לקבלת החזרי מס

בפקודת מס הכנסה הוגדרו מספר תנאים ומצבים בגינם ניתן לדרוש קבלת החזר מס עבור גביית יתר של תשלומי מס הכנסה לאורך שנת המס, כאשר בגינם ניתן לדרוש קבלת החזר מס באופן רטרואקטיבי לתקופה של עד 6 שנים לאחור וזאת במסגרת מה שמכונה: תקופת הזכאות. בין יתר המקרים והמצבים העלולים לזכות בקבלת החזר תשלום עבור גביית מס עודף נכללים:

  • החלפת מקום עבודה ו/או פיטורין ו/או יציאה לחל"ת ו/או יציאה לשנת שבתון במהלך תקופת הזכאות
  • כלל המקרים בהם קיבלתם דמי אבטלה ו/או דמי לידה לאורך תקופת הזכאות 
  • כלל המקרים בהם התרחשו שינויים פרסונאליים בחייכם לאורך תקופת הזכאות ( התחתנתם, התגרשתם, נולדו לכם ילדים, העתקם את מקום מגוריכם ליישוב בו מוענקות הטבות בנקודות המס ועוד. 

מה חשוב לדעת על הליך בירור זכאות לקבלת החזרי מס לשכירים ועצמאיים? 

זכאות לקבלת החזר מס נקבעת על ידי רשות המיסים בהתאם למסמכי הבקשה אותם תדרשו למלא ולצרף אליהם כל מסמך כזה או אחר היכול להעיד על התרחשות הסיבה בגינה אתם מגישים בקשה לקבלת החזר המס העודף אותו שילמתם. אף על פי שניתן לבצע את תהליך הגשת הבקשה ומילוי הטפסים הנדרשים באופן עצמי, מומלץ וחשוב להסתייע בשירותיהם של אנשי מקצוע הבוחנים את זכאותכם עוד בטרם מסירת הטפסים והגשת טופס הבקשה לרשות המיסים. כך או אחרת, ישנם 3 דברים שכדאי לדעת על אופן מילוי טפסים להחזרי מס:

  1. מרבית הטפסים הנדרשים לצורך הגשת טופס בקשה להחזר מס מתקבלים רק לקראת חודש אפריל מדי שנה וביניהן: טופס 106, הנפקת אישורים מקופות הגמל והבנקים וכדומה. 
  2. שכירים המגישים בקשה לצורך קבלת החזרי מס נדרשים לעשות זאת באמצעות טופס 135 אליו יש לצרף  את המסמכים הנדרשים – הסבר על  סוגי המסמכים ואופן מילוי טופס הבקשה וטפסים נוספים מופיע באתר רשות המיסים. עצמאיים ואחרים הנדרשים בדיווח על הוצאות נדרשים לאותה פעולה באמצעות טופס 1301.
  3. לכל טופס בקשה חשוב לצרף צילום המחאה (שיק) ו/או אסמכתא אחרת לצורך אימות פרטי חשבון העו"ש של מגיש הקשה – במידה ותהיו זכאים לקבלת דמי החזר התשלום יועבר ישירות לחשבון הבנק המתאים.

רוצים לדעת יותר על בירור זכאות להחזרי מס? המומחים שלנו כאן לרשותכם. ליצירת קשר לחצו כאן

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך