כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

10/12/2020

החזר מס הכנסה באינטרנט
החזר מס הכנסה באינטרנט

בעבר נהוג היה לחשוב כי הגשת בקשה עבור החזר מס הינה תהליך ארוך, מייגע ולא פשוט. הוא דרש התארגנות מוקדמת והגעה בפועל עד ללשכות מס ההכנסה העמוסות. כיום, עם התפתחות הטכנולוגיה והקדמה אשר נכנסה לחיינו כל תהליך אשר היה מסורבל הפך לפשוט, קל וידידותי יותר. כך גם לגבי הגשת החזר מס הכנסה אשר ניתן לעשות בעזרת האינטרנט. החזר מס הכנסה באינטרנט הפך את הנושא לנגיש יותר ופשוט לתפעול אך עדיין אזרחים רבים בישראל בוחרים מידי שנה להשאיר את סכומי הכסף להם הם זכאים בקופת המדינה מבלי לדרוש אותם כלל.

מהם החזרי מס הכנסה?

אזרחי מדינת ישראל נדרשים לשלם מס הכנסה מידי שנה בשנה. גובה סכום המס אשר נגבה מכל אזרח מחושב לפי שיטה הנקראת נקודות זיכוי. גובה הנקודות הבסיסי להן זכאי כל תושב מדינת ישראל הוא לפי החלוקה הבאה: גבר זכאי ל2.25 נקודות זיכוי ואישה זכאית ל2.75 נקודות זיכוי. שוויה של נקודה הינו 219 ₪. בכל שנה מתבצע חישוב החזר מס שנתי של גובה הנקודות להם אנו זכאים אך ישנם שינויים המתרחשים במהלך השנה אשר ביכולתם ליצור הבדלים בגובה המס אותו עלינו לשלם. 

על מנת ליצור הלימה בין גובה המס המשולם בפועל לבין זה שאמור להילקח יש לדווח למעסיק על כל שינוי מהותי החל בחייכם. ישנן סיבות רבות בגינן חלים שינויים בגובה נקודות הזיכוי ולכן חשוב מאוד להקפיד על בדיקה מקיפה של כל הזכויות שלכם. במידה ואינכם עושים זאת יתכן והפער הנוצר הביא לצבירה של סכומי כסף משמעותיים במס הכנסה אותם אתם זכאים לדרוש.

מי זכאי להחזרי מס?

מס הכנסה מאפשר לכל אזרח במדינה להגיש בקשה להחזרי מס פעם בשנה. את הבקשה ניתן להגיש עד שש שנים אחורה. במידה ועברתם בין מקומות עבודה, הפסקתם לעבוד למשך תקופה מסוימת, התחתנתם, משפחתכם התרחבה, עברתם גירושים ועוד, ייתכן ואתם זכאים להחזרי מס. על מנת לבדוק באם זה נכון ומהו גובה החזר המס לו אתם זכאים ביכולתכם להיכנס אל אתר האינטרנט של טקס שירותים פיננסיים ובעזרת המחשבון שלנו לחשב את גובה ההחזר. 

החזר מס הכנסה באינטרנטתהליך הגשת הבקשה

תהליך הגשת החזר מס באינטרנט אינו תהליך מסובך אך הוא דורש איסוף של מסמכים רבים ובירוקרטיה לא מעטה. כיום, על מנת להגיש את הקשה כל שעליכם לעשות הוא להיכנס אל האתר של רשות המיסים ושם למלא את הטפסים וכן להעלות את המסמכים הרלוונטיים. לאחר בדיקת הבקשה תקבלו תשובה באם אתם זכאים להחזר. על מנת לפשט את התהליך ולהפוך אותו למהיר אף יותר תוכלו להיעזר בנציגנו אשר יעשו בעבורכם את כל תהליך מילוי הטפסים, איסוף המסמכים הרלוונטיים מכל המקומות הנכונים ויגישו עבורכם את הבקשה. הם ילוו אתכם מתחילת התהליך ועד לרגע הפקדת הכסף לחשבון שלכם. לפרטים נוספים ותחילת תהליך החזר מס אונליין פנו אלינו ונחזור אליכם בהקדם.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך