כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

02/05/2021

מה נחשב להכנסות שפוטרות ממס

על פי פקודת מס הכנסה המונהגת במדינת ישראל,  כל הכנסה מעבודה או ממקורות אחרים, מחויבת בשיעור מס כזה או אחר הנקבע בהתאם לגובה ההכנסה ובהתאם לנקודות הזכות הנזקפות לכל נישום בכל הנוגע לקבלת הנחות, הטבות או פטורים מתשלום המס. יחד עם זאת, חשוב לציין שישנן הכנסות הפטורות מלכתחילה בתשלום מס וביניהן סוגים שונים של קצבאות המשולמות על ידי המוסד לביטוח לאומי וקצבאות מסוימות המוענקות על ידי רשויות וגורמים שונים הפועלים מחוץ לישראל.

סוגי קצבאות פטורות ממס

בין יתר סוגי הקצבאות הפטורות ממס תוכלו למצוא:

  • קצבת נכות – קיים פטור מלא על הכנסות מקצבת נכות כללית ללא קשר לגבוה הקצבה, בין אם מדובר בקצבה המשולמת על ידי המוסד לביטוח לאומי ובין אם מדובר בקצבה המשולמת על ידי גורם מחוץ לישראל.
  • קצבת זקנה – קיים פטור מתשלום מס על קצבאות זקנה המשולמות ליחיד או לזוג, כאשר הפטור אינו חל על ניכויים נוספים כגון: תשלום דמי ביטוח בריאות.
  • קצבת שארים – קיים פטור עד תקרה חודשית המשתנה מעת לעת. הפטור מתייחס גם לקצבאות שארים המשולמות על ידי הביטוח הלאומי וגם לקצבאות שארים המשולמות על ידי קרנות הפנסיה.
  • קצבאות לאסירי ציון – כלל הקצבאות המוענקות לאסירי ציון פטורות ממס, לרבות, תמלוגים שווי כסף המוענקים להם.

חשוב לציין שכלל הקצבאות הפטורות ממס הן קצבאות המשולמות גם על ידי המוסד לביטוח לאומי וגם על ידי רשויות אחרות בישראל או מחוצה לה.

פטור ממס לנכים ועיוורים – מה חשוב לדעת?

כל אזרח ישראלי אשר הוכר כנכה ברמת של 100% על ידי המוסד לביטוח לאומי וכל אזרח ישראלי המחזיק ברשותו תעודת עיוור, זכאי לפטור ממס גם על הקצבאות המשולמות לו וגם על הכנסות אחרות, לרבות, על הכנסות מעבודה. במקרים אלו, פטור מלא ניתן לגבי הכנסות מעבדה בגובה של עד 6,000 ₪ ואילו פטור מהכנסות אחרות נקבע בהתאם לתקרת הכנסות של עד 71,000 ₪. חשוב לציין שגובה תקרת השכר וההכנסות האחרות משתנה מעת לעת בהתאם לעדכונים שנתיים של רשות המיסים.

פטור ממס הכנסה מסיבות רפואיות 

פטור מתשלום מס הכנסה מוענק באופן אוטומטי מסיבות רפואיות במקרים הבאים:

  • עיוורים המחזיקים בתעודת עיוור זכאים לפטור מיידי ממס הכנסה בהתאם לפירוט המופיע בסעיף הקודם
  • נכים בשיעור של 100% נכות רפואית זכאים לפטור מיידי ממס הכנסה בהתאם לפירוט המופיע בסעיף הקודם
  • נכים בשיעור העולה על 89% נכות רפואית עקב מספר ליקויים זכאים לפטור מיידי ממס הכנסה, וזאת במידה ודרגת הנכות ניתנה להם לתקופה העולה על 184 יום.

חשוב לציין שנכים שנקבעו לגביהם אחוזי נכות רפואית לתקופה הקצרה מ-185 יום, אינם זכאים לקבלת פטור ממס הכנסה. כמו כן, הפטור אינו ניתן לנכים בעלי נכות תפקודית.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך