כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע  user
  user


  phone
  phone


  address
  address

  close

  איך נבדוק את זכאותך?

  בדיקה מהירה אונליין

  27/01/2021

  משיכת קרן פנסיה
  משיכת קרן פנסיה

  החיסכון הפנסיוני מאפשר לנו לקבל קצבה חודשית כאשר נגיע לגיל פרישה. אבל לפעמים, כשכירים, אנו מגיעים לנקודת מפנה בחיים, סיום מקום עבודה, שבה עולה דילמה שעלולה להשפיע על מהלך חיינו בעתיד הקרוב והרחוק: האם למשוך את מה שצברנו בקרן הפנסיה? בנוסף לפגיעה בכיסויים הביטוחים שלנו, והקטנת סכום הקצבה כאשר נפרוש, יש השלכה נוספת, לא פחות קשה: משיכת קרן פנסיה או משיכת כספים לפני מועדם, היא משיכה שלא כדין, וללא אישור מתאים של רשויות המס, ולכן הדבר כרוך בתשלום מס הכנסה, בסכום שיכול להפחית נתח משמעותי מהסך הכולל.  

  משיכת קרן פנסיית זקנה

  ניתן לחלק את כספי פנסיית הזקנה לשניים: תגמולים מול פיצויים. התגמולים הם הכספים שמועברים על ידי המעביד והעובד מדי חודש. כספי הפיצויים הם מה שמגיע לעובד כשהוא מפוטר, ולכן, את הפיצויים אפשר למשוך עד התקרה בלי צורך לשלם מס. 

  התגמולים, לעומת זאת, נועדו לזמן הפרישה שלנו, לאחר גיל הפרישה.  המדינה מעוניינת לעודד אנשים לשמור על שלמות קרן הפנסיה, ולכן היא קבעה כי משיכה כזו היא בלתי חוקית, ותגרור תשלום מס הכנסה בשיעור של 35%. זה אומר שחלק גדול מהחסכונות שלנו, שיכולים להגיע אפילו לעשרות ומאות אלפי ₪,  לאחר שנים רבות של צבירת כסף בעבודה קשה, יכולים ללכת לאיבוד. 

  מתי אפשר למשוך את קרן הפנסיה ללא תשלום מס?  

  ניתן למצוא בחוק כמה מקרים אפשריים, או "סעיף מסכנות", כפי שמכנה אותם החוק, שבהם אפשר למשוך את הכספים ללא תשלום מס. 

  המצב הראשון הוא הכנסה נמוכה במיוחד. במקרה של מבוטח יחיד, הכנסה נמוכה במיוחד היא הכנסה בסך שכר ממוצע במשק כפול 12 חודשים, כמובן שסכום משיכת קרן פנסיה כולל בחישוב הכנסה. במידה ואדם נשוי כולל ילד מתחת לגיל 18 התקרה כפול משכר מינימום.  

  המצב השני הוא הוצאות רפואיות חריגות של המבוטח, שעולות על מחצית מההכנסה השנתית. המבוטח יכול למשוך כספים עד לסכום ההוצאות הרפואיות. המצב השלישי גם הוא רפואי ועוסק בנכות מעל 75%, של המבוטח או של בן משפחתו מקרבה ראשונה. במקרה זה, אין הגבלת סכום משיכה, בתנאי כי ההפקדה הראשונה הייתה לפני קביעת אחוזי נכות.

  מצב רביעי הוא מוות של עמית בקרן הפנסיה. המוטבים האחרים בקרן יכולים למשוך את כל הכספים במקרה כזה. השארים של העמית זכאים לקבל קצבה חודשית מקרן הפנסיה. 

  משיכת קרן פנסיה – החזר מס

  לעתים, נעדיף לשלם את שיעור המס הגבוה בלי להתעסק יותר מדי בהשלכות. אנחנו צריכים את הכסף עכשיו, מכל מיני סיבות, ואנו לא רוצים להתעסק עם מס הכנסה. יתכן גם ששיעור המס הגבוה ששילמנו נבע מחוסר תשומת לב. בשלב זה, ההמלצה היא לפנות למומחים בעלי ניסיון בתחום על מנת לקבל החזר מס מקסימלי.

  כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

  אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס הכנסה בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם   user
   user


   phone
   phone


   address
   address

   כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך