כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

04/07/2019

החזר מס – עד כמה זה כאב ראש?

לעתים, גם הידיעה כי מגיע לכם לקבל כסף בחזרה לא מספיקה לכם בכדי לפעול לקבלו: ביורוקרטיה סבוכה, תהליך ארוך ואינספור טפסים יכולים לגרום לכם בקלות לוותר על כסף שמגיע לכם. לשמחתכם, בכל הקשור להחזר מס המגיע לכם כלפי חוק, אתם לא לבד!

נכון ליום, גביית מס ההכנסה משכירים ועצמאים, מתבצעת בשיטה הבאה: בכל שנה נקבע גובה המס בהתאם לשכר העובד. כך, בכל חודש מחדש, שכירים משלמים דרך תלוש השכר שלהם את מס ההכנסה. מאחר והחיים דינמיים ולעתים היקף המשרה, מקום העבודה או סטטוס אישי משתנים – גם גובה המס משתנה. במקרים שכאלו – מגיע לכם כסף בחזרה.

רשויות המס מבינות היטב את כי שיטת הגבייה יכולה להסתמן כבעייתית, וזו הסיבה כי כל עובד העומד בקריטריונים להחזר – יכול להגיש בקשה גם עד כ-6 שנים אחורה. עם הגשת הבקשה, היא נבחנת היטב – גם מבחינת הזכאות של העובד וגם מבחינת גובה ההחזר המגיע לו.

החזר מס – עד כמה זה כאב ראש?

מקרים המצדיקים החזר מס:

• עבודה המתבצעת מחוץ לישראל
• סטטוס אישי חדש: נשויים/גרושים
• עולים חדשים
• מעבר מגורים לאזור הנחשב "עדיפות לאומית"
• בעיות רפואיות שונות
• החלפת מקום עבודה / צמצום היקף השעות
• חיילים שהשתחררו מצה"ל
• אקדמאים שסיימו את לימודי התואר הראשון

ההכנסה שלכם לא קבועה בכל חודש? מגיע לכם החזר!

עובדים שאינם עובדים בשכר גלובלי, אלא בשכר שעתי – משתכרים במשכורת שונה בכל חודש. כך לדוגמא, יכול להיות חודש בו עובד ירוויח כ-9000 שקלים, וחודש בו הוא ירוויח כ-7000 שקלים. על מנת שרשויות המס יוכלו לגבות מהעובד מס, קובעים מדרגת מס מוערכת המושפעת מגובה השכר הצפוי. במידה ונקבעה מדרגה גבוהה מדי ביחס לשכר השנתי של העובד – הוא יקבל החזר מס.

החזר מס – עד כמה זה כאב ראש?

אתם משלמים יותר? מגיע לכם לקבל בחזרה!

בישראל, שיטת המס בנויה בצורה כזו שלא מעט עובדים זכאים להחזר. בעוד ישנם העובדים המודעים להחזר המגיע לכם כחוק, ישנם עובדים שמשלמים אקסטרות וכך הכסף האישי שלהם נשאר בקופות המדינה. כל שעליכם לעשות הוא לבצע בדיקת זכאות להחזרי מס בסיסית – שתוכל לשקף לכם במהרה האם אתם זכאים להחזר או לא.

אז איך מוציאים לפועל את תהליך החזר המס?

ישנם כמה שלבים מהותיים בדרך, והנה הם לפניכם:

שיחת היכרות: ראשית, עליכם לפנות אל חברה המלווה עובדים בתהליך הבקשה. בשלב זה, תישאלו כמה שאלות מנחות שבאמצעותן יהיה ניתן לאמוד את הסיכוי שלכם לקבל החזר.

מילוי הטפסים: במידה ונמצאתם זכאים להחזר, יהיה עליכם למלא טופס החזר מס, לרבות טפסי ייפוי כוח בכדי שנציגי החברה יוכלו לעבוד עבורכם.

איסוף טפסים: תתבקשו להציג תלושי שכר, מסמכים המעידים על פיטורים, מסמכים המעידים על סטטוס מסוים בחיים וכן הלאה. המטרה? להציג כמה שיותר נתונים רלוונטיים לבקשה שלכם.

בדיקת המסמכים: השלב הבא יהיה לבדוק את המסמכים, ולהבין עד כמה הם תורמים להגשת הבקשה. בתום השלב יוחלט האם יש צורך בטפסים נוספים.

הגשת הבקשה: בשלב זה תוגש הבקשה הרשמית, כאשר יהיה ניתן להציג גם הערכה באשר לגובה החזר.

קבלת הכסף: התהליך נחתם עם העברת הכסף אל חשבון הבנק שלכם.

"רגע, אז לא באמת מסובך לקבל החזר?"

כל עוד תחברו אל חברה מקצועית העוסקת בהחזר מס, הרי שאינכם צריכים לחשוש מהדרך הצפויה לכם. מדובר על תהליך שמצריך מכם למלא טפסים בודדים – כאשר את כל הביורוקרטיה הנדרשת מבצעים עבורכם נציגי החברה. תהליך הבדיקה לוקח לערך כרבעון – בסופו, תזכו גם אתם לקבל את הכסף ששילמתם שלא לצורך.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך