החזרי מס בתקופת קורונה

לבדיקת זכאות להחזר מס השאירו פרטים, אנחנו נעשה את השאר!

אם הנכם נוהגים בכל שנה להעניק תרומה כספית לעמותה או מוסד ציבורי מוכר – דעו כי ככל הנראה אתם זכאים להחזר מס בגין תרומות אלו.

המודעות למתן תרומות בארץ היא גבוהה במיוחד בקרב כלל התושבים, ובמיוחד בתוך אוכלוסיות סגורות כמו הקהילה החרדית המושפעת רבות מקבלת תרומות מאנשים וגופים שונים.

נגיף הקורונה שהגיע אלינו במרץ האחרון גרם למשבר כלכלי קשה, נוסף על שינוי משמעותי באורח החיים של כולנו.

עד אותו חודש שכירים רבים נהנו מעבודה מכניסה באמצעותה הם יכלו לפרנס את משפחתם בכבוד, אך בעקבות התפרצות הנגיף בישראל עובדים שכירים מצאו עצמם יושבים בבית בעקבות יציאה לחל"ת, או במקרה הגרוע מפוטרים ממקום עבודתם שנסגר בעקבות המשבר.

דווקא בתקופה קשה ומאתגרת זו כדאי לדעת כי לא רק בעלי עסקים ועצמאיים זכאים לתשלומים כספיים בגין משבר הקורונה, אלא גם השכירים ביניכם זכאים לקבלת החזרי מס עבור החודשים בהם תפוקת עבודתכם ירדה, או שלא עבדתם כלל ונאלצתם להישאר בבית.

החזרי מס לשכירים

רוב השכירים בארץ זכאים להחזרי מס בסכומים משתנים, על פי גובה משכורתם וניכויי המס שהם משלמים בכל חודש למס הכנסה.

כיוון שתשלום המיסים של עובד שכיר מתבצע באופן קבוע בכל חודש במועד קבלת התלוש החודשי, הניכויים מבוצעים באופן אוטומטי על פי חישוב כללי בלבד.

כך יכול להתרחש מצב בו תשלום המס המנוכה משכרו של עובד גבוה בהרבה, לעומת התשלום העדכני אותו הוא מחויב לשלם על פי חוק.

כיצד תקופת הקורונה משפיעה על החזרי המס?

חישוב המס של עובדים שכירים מחושב באופן מוערך על פי צפי עבודה במהלך שנה שלמה, וכך בהתאם בכל חודש מנוכים משכרו תשלומי מס הכנסה בהתאם לחישוב הכללי. 

משבר הקורונה הנוכחי התאפיין במספר שינויים אצל רבים מהשכירים במשק החל מהוצאה לחל"ת, הפחתת היקף עבודה ועד פיטורים.

כל אחד מהשינויים הללו ובאופן כללי התקופה מאופיינת בכך שלשכירים רבים רמת השכר ירדה באופן משמעותי ולכן ישנה הסתברות גבוהה שהינם זכאים להחזרי מס.

לדוגמה במצב בו עובדים הוצאו לחל"ת בעקבות משבר הקורונה חשוב לזכור כי הם קיבלו 75% מגובה השכר וכתוצאה מכך מתקיים מצב בו הם שילמו מס ביתר ולכן זכאים להחזר.

אל תוותרו על הכסף שמגיע לכם!

ניתן לומר כי נושא החזרי המס לא מבוצע על ידי רוב השכירים בארץ, אם בגלל הימנעות מתהליכי בירוקרטיה סבוכים וארוכים ואם בגלל חוסר מודעות למגיע להם.

יש לזכור כי המדינה אינה אחראית לעדכונו של כל תושב בנוגע לכסף המגיע לו, אלא זוהי אחריותו הבלעדית של כל שכיר ושכירה המשלמים מיסים על פי חוק.

בתקופה זו כל מקור הכנסה יהיה מבורך עבור כל אחד, ולכן חשוב לא לוותר על המגיע לכם ולהגיש בקשה לקבלת החזרי מס כבר היום.

באמצעות ליווי של חברה מקצועית המתמחה בהתנהלות מול רשויות המס, תוכלו לקבל במהירות ובקלות את הכספים המגיעים לכם.

טקס שירותים פיננסיים
השארת תגובה