כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

04/11/2019

לא צריך להכיר אתכם לעומק בכדי לשער כי הייתם שמחים מאד להיות פטורים מתשלום מס השבח. אז מצד אחד, המיסים הינם בגדר חובה, וחלים עליכם גם בעת שאתם מוכרים נכס השייך לכם. ומצד שני? לעתים, מבלי שאתם כלל יודעים, אתם זכאים ליהנות מזכות ביצוע החזרי מס בגין תשלום מס שבח.


החזר מס שבח

מה זה מס שבח?

מס שבח כידוע, הוא מס שעליכם לשלם עם מכירת נכס שעמד לרשותכם – מדירה ועד משרד, מחניון ועד חנות.
בעוד רבים מודעים לחובה שלהם לשלם את המס כחוק, לא כולם מודעים לאפשרות לדרוש בהחזר מס. החזר מס שבח אינו מתבצע אוטומטית, ובטח שאיש לא יבוא לדפוק על דלת הבית או המשרד עם מעטפה שבה סכום הכסף המגיע לכם.

"חבל שאני יודע על זה רק עכשיו. כל הכסף הלך לפח?"

יותר ויותר שכירים ועצמאים נחשפים לאחרונה לאפשרות של החזר מס. כידוע, חישוב המס (עבור המשכורת או ההכנסות), מתבצע ברמה השנתית על פי צפי המשכורת או ההכנסה. בהחזרי מס מסוג זה, ישנה אפשרות לקבל החזר רטרואקטיבי של עד כ-6 שנים אחורה! במקרה של ביצוע החזר מס שבח, ניתן לקבל החזר רטרואקטיבית לתקופה של 4 שנים אחורה על ידי תיקון השומה. כן חשוב לדעת, כי בניגוד למה שרבים חושבים, ביצוע החזרי מס בגין תשלום מס שבח אינו רלוונטי לכל מבצעי העסקאות, אלא אך ורק לאנשים פרטיים.

זכאות החזר מס שבח

ביצוע החזר מס שבח מתבצע רק במקרה בו המס אכן שולם בפועל, ורק בהתאם לקריטריונים מסוימים, בין הסיבות הנפוצות לזכאות להחזר הן חלוקת מס השבח בין בני הזוג או מקרה בו ישנה פריסת מס שבח לתקופה ארוכה, קיזוזי הפסדים או ניצול של הקלות שניתנו בהחלטות מיסוי, ניצול פטורים בתקנות מיסוי מקרקעין ועוד סיבות. לשם ביצוע החזר מס שבח ראשית יש לבצע תיקון שומת מס שבח. הליך זה בעצם פותח את שומת המס ובודק האם ניתן לתקן אותה.

"לא הבנתי, אז איך אני בודק בפועל אם מגיע לי החזר?"

אז איך עושים החזר מס? את ההחזר תקבלו אך ורק במידה ובוצע תשלום עודף. הדרך לדעת האם אכן מגיע לכם החזר מס שבח היא באמצעות אחת משתי האפשרויות הבאות:

1. הדרך הראשונה היא לבצע בדיקה מקוונת באתר רשות המיסים. מדובר על אפשרות לא רעה (ובעיקר זמינה), אך לעתים ישנם משתנים שונים שהמערכת לא יודעת בהכרח לקלוט, או שמראש היא אינה מודעת להם.

2. הדרך השנייה וגם העדיפה יותר, היא להסתייע בשירותיה של חברה מקצועית העוסקת בשירות של ביצוע החזרי מס בגין תשלום מס שבח. חשוב לציין שתיקון שומה מבוצע על ידי עו"ד מתמחה בדיני מקרקעין בלבד. אנחנו נוכל לטפל בבקשה להחזר על בסיס שומה מתוקנת בלבד.

אם אתם יכולים להשאיר כסף בכיסים, למה לא בעצם?

המון פעמים החשש מבירוקרטיה, הוא זה שגורם לכם לשלם, ולא מעט. בדקו גם אתם את סטטוס זכאותכם ותוכלו לקבל את כספכם ששילמתם לשווא, בחזרה! ביצוע החזר מס שבח יכול להגיע למאות ולאלפי שקלים. בדקו את זכאותכם הראשונית באתר רשות המיסים, או פנו לחברה מקצועית שתוכלו לבצע בדיקת זכאות ראשונית, ובהמשך ללוות אתכם עד לקבלת כספכם כחוק.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך