כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

13/02/2019

בכל שנה פונים יותר ויותר אזרחים לגופים המציעים בדיקת החזרי מס מרשות המיסים במדינת ישראל.
בעוד שרוב האזרחים סבורים כי עליהם לשלם מס כחוק, לעתים המצב הוא הפוך: מס הכנסה הוא החב להם כספים ובאמצעות טיפול הכולל בדיקה והגשת דוחות, מתבצע החזר המגיע ישירות אל חשבון הבנק שלכם.

כשאתם שומעים את המילה "מס", אתם במרבית המקרים מקשרים אותה לחוב שעליכם לשלם כחוק.
עבור לא מעטים, מס הכנסה הינו גוף מאיים אשר רק דורש וגובה כספים. למרות שלכאורה נדמה כי מדובר על בירוקרטיה סבוכה ועל גוף שקשה מאד להתמודד מולו, דעו כי בעת שאתם חוברים אל חברה מקצועית המכירה את חוקיו של הגוף – אתם יכולים לגלות כי ייתכן ותצאו נשכרים ומרוויחים.

החזר ממס הכנסה לשכירים – איך זה קורה?

פעמים רבות שכירים משלמים יותר מס ממה שהם אכן היו צריכים לשלם, כאשר הסיבה היא תשלום אוטומטי המתבצע דרך תלוש המשכורת. החוק מגדיר מדרגות מס שונות, וכך לעיתים השכירים משלמים יותר ממה שהחוק קובע.

מס ההכנסה של השכירים מחושב ברמה חודשית, בעוד חישוב המס הסופי נערך ברמה השנתית. ובעצם, בסיכום סוף השנה, מתגלה כי שילמתם יותר ממה שהייתם צריכים באמת. התוצאה? אתם עתידים לקבל החזר מס.

בכל שנה פונים עוד ועוד ישראלים לגופים המציעים בדיקת החזר ממס הכנסה לשכירים. הסיבות להגשת הבקשה להחזר המס שונות, מגוונות ומרובות והן תוצר של חישובים מוטעים שבוצעו, כמו גם אי התחשבות בנקודות זיכוי המגיעות למשלמי המיסים – בין היתר: סטודנטים שסיימו את לימודי התואר הראשון שלהם, לידה של ילד ועוד. החזר המס אינו תקף אך ורק לחברות וארגונים גדולים, אלא גם לעובד השכיר הבודד, כאשר סכומי ההחזר יכולים להיות מאד משמעותיים.

החזר ממס הכנסה לשכירים

זה לא עניין של מזל – זה יכול לקרות לכל אחד!

משפחת הורנשטיין בקשה לבדוק זכאות של החזר ממס הכנסה לשכירים, עבור 5 השנים האחרונות.
בבדיקה נמצא כי הם אכן זכאים להחזר ממס הכנסה בסך של 16,460 ₪!!!

ההחזר נבע מכך שגברת הורנשטיין עבדה במקום עבודה נוסף ומסיבה זו נדרש ממנה לבצע תיאום מס כחוק.
לאחר בדיקה מדוקדקת התגלה כי גברת הורנשטיין הרוויחה פחות מהמדרגה שנקבעה לה על ידי מס הכנסה באותו תיאום המס, ובשל כך היא שילמה מס בשיעור גבוה ממה שהייתה אמורה לשלם, תשלום עודף.

מתי כדאי לבצע בדיקה לזכות החזר המס?

את הבדיקה כדאי לכם לבצע בכל מקרה, כיוון שאין מה להפסיד – אלא רק אפשרות להרוויח החזר ממס הכנסה לשכירים.

ישנם מקרים ספציפיים בהם הסיכוי להחזר הינו גבוה. המקרה הראשון הוא המקרה הקלאסי, בו גבו מכם מס למרות שלא עבדתם לאורך כל השנה. עבודה חלקית יכולה להיות תוצר של חילופי עבודות שביצעתם, כמו גם תקופות ממושכות של אבטלה לאורכן המשכתם לשלם את המיסים. בנוסף, במקרים בהם לא ביצעתם תיאום מס בעקבות החלפת מקום העבודה שלכם, יהיה כדאי לכם להגיש את הבקשה ולצפות להחזר.

המקרים הבאים גם הופכים את הגשת הבקשה שלכם לכדאית: אם אתם בסטטוס של חיילים משוחררים כאשר לא עברו שנתיים מאז תאריך השחרור שלכם, אם סיימתם לימודי תואר החל מ-2005, אם שיניתם את הסטטוס האישי שלכם – מנישואין, דרך לידת ילד ועד גרושים, אם עברתם אל אזור בארץ המוכר כאזור עדיפות לאומית, אם אתם עולים חדשים, אם אתם עובדים בחו"ל לצד העבודה שלכם בישראל  ועוד.

כנסו עכשיו למחשבון זכאות להחזר מס >>

אז תוך כמה ימים אתם עתידים לראות את הכסף?

כידוע, לא אחת מלינים על כך שבעת שדורשים מכם לשלם את המס דורשים אותו מיד, אך בעת שצריכים להחזיר לכם אותו לעתים נדרש זמן רב יותר. על פי החוק, במידה ואושרה זכאותכם להחזר מס הוא יתבצע בתוך 120 ימי עבודה. כן תשמחו לדעת כי במקרים בהם הבקשה שלכם התעכבה, מס ההכנסה ישלם לכם את הריבית הרלוונטית להחזר המס שלכם. את ההחזר תקבלו בהפקדה ישירה אל חשבון הבנק שלכם, שיעודכן באמצעות אישור ניהול חשבון בנק מקורי שתגישו במעמד הגשת הבקשה.

התיישנות על בקשת החזרת המס – מה אתם צריכים לדעת?

יש לדעת כי בדיקת זכאותכם להחזרי מס תתבצע על 6 שנים אחורה בלבד. כלומר, כיום, בשנת 2018, תוכלו לקבל החזר משנת 2012 ואילך. חשוב לציין, כי למרות שמגיע לנו החזר על שנים קודמות עדין אנו זכאים להגיש דוחות רק 6 שנים אחורה.

אז איך מגישים את הבקשה: עצמאית או עם חברה מקצועית?

האפשרויות העומדות לרשותכם כוללות הגשה עצמאית שאינה עולה לכם כסף, כאשר כל שעליכם לעשות הוא למלא טופס החזר מס לשכירים אותו תוכלו למצוא באתר של רשות המיסים. האפשרות השנייה והמומלצת יותר היא לחבור אל חברה מקצועית העוסקת בהגשת בקשות לטובת החזרי מס. חברות שכאלו מנוסות ובקיאות בכל הנדרש בתהליך – כך שבסופו של דבר התהליך קצר יותר, קפדני יותר ובעיקר פוטר אתכם מכל התעסקות.

סיוע של חברה מקצועית יכול להקל מאד על ההתמודדות עם הבירוקרטיה הסבוכה המעורבת בשלבי התהליך, החל משלב בדיקת החזר המס הראשונית, וכלה בשלב איסוף החומרים והאישורים הנדרשים לקידום הבקשה והגשתה לרשות המיסים. הבקשה מוגשת בשתי פעימות: בפעם הראשונה בתור בקשה מקוונת, ואילו בפעם השנייה באמצעות דו"ח חתום בשידוך לכל האישורים הנדרשים.

חברה המתמחה בהחזרי מס הינה חברה מנוסה ומיומנת שיודעת היטב איך הגוף פועל, איך יש להתנהל מולו ומה נדרש על מנת לצלוח את הבקשה. בחברה המתמחה בהחזרי מס מועסקים הטובים שבתחומי המס כרואי חשבון ויועצי מס, כמו גם מערך שירות שנותן מענה ללקוחות ומעדכן בשלבי התהליך לאורכו, עד לשלב הסיום בו מופקד ההחזר בחשבון בנק הלקוח.

אז מה עושים?

השאר את פרטיך כבר עכשיו ואנחנו נבדוק בחינם

את זכאותך להחזר מס בסך אלפי שקלים

* השירות מיועד לבעלי משכורת חודשית מעל 6,500 שח

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך