כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

07/04/2020

החזר מס אובדן כושר עבודה

החזר מס אובדן כושר עבודה

ביטוח עבור אובדן כושר עבודה הינו מושג שחשוב שכל עובד יכיר. זהו ביטוח פופולארי מאוד, אשר מעניק לעובד את השקט בידיעה, שאם חלילה יקרה משהו במהלך עבודתו, אשר יפגע בכושר שלו להתפרנס, וכושר העבודה שלו ייפגע, הרי שהביטוח יוכל לסייע לו במקרה זה ולשמור על מצבו הכלכלי תקין.

מסתבר כי מי שעושה ביטוח עבור אובדן כושר עבודה, יכול לקבל החזר מס, מכיוון שביטוח זה מוגדר כהוצאה מוכרת. בואו נעשה סדר, נסביר על חשיבות הביטוח, על הוצאות מוכרות, וכיצד ניתן לקבל החזר מס בגין ביטוח אובדן כושר עבודה, גם רטרואקטיבית. חשוב להדגיש כי הזיכוי ניתן רק כאשר העובד מפקיד באופן עצמאי ולא דרך המעסיק.

המשמעות של ביטוח אובדן כושר עבודה

במידה ועובד עובר תאונת דרכים או תאונת עבודה, נופל למשכב וחולה במחלה קשה, או כל מקרה אחר אשר גורם לירידה משמעותית ומתמשכת ביכולת שלו להתפרנס, הרי שביטוח אובדן כושר עבודה, הוא זה אשר מגן עליו במקרה כזה, ברמה של עד 75%. אמנם לא כיסוי מלא, אבל בהחלט לא מעט.

מכיוון שהמדינה מעודדת את תושביה להגן על עצמם בביטוח זה, הוא הוגדר כ"הוצאה מוכרת". הוצאה מוכרת היא הוצאה שניתן לקבל עבורה החזר מס. כלומר, אם למשל עובד מסוים משלם X סכום בשנה עבור ביטוח אובדן כושר עבודה, ו-Y מהסכום הזה הינו מס, העובד המבוטח בביטוח אובדן כושר עבודה, יוכל לקבל החזר עבור המס ששילם לביטוח.

שימו לב: החזר עבור הביטוח, לא עבור אובדן כושר עבודה

שימו לב, אנחנו לא מתייחסים פה להחזר מס עבור אובדן כושר עבודה, אלא החזר מס עבור הביטוח שמגן על אובדן כושר עבודה. שמנו לב כי רבים יכולים להתבלבל, ולחשוב כי החזר המס רלוונטי רק במקרה של אובדן כושר עבודה. לא! מדובר בהחזר מס עבור כל מי שביטח עצמו בביטוח נגד אובדן כושר עבודה, ומשלם עבור הביטוח הזה, עד שש שנים.

כלומר, בין אם ישנה פגיעה בכושר העבודה, או לא, אין זו הסוגייה במקרה הזה. ההחזר מתייחס לתשלום עבור הביטוח עצמו. אבל עדיין כאשר עובד יוצא לאובדן כושר עבודה יש לוי סיכוי להחזר מס, וזאת מפני שהשכר יורד ב- 25%, אז גם במקרה זה שווה לבדוק.

כיצד מקבלים החזר מס בגין ביטוח אובדן כושר עבודה?

החזר מס בגין ביטוח אובדן כושר עבודה, יכול להתקבל רטרואקטיבית עד שש שנים אחורה, כלומר עבור שנים קודמות בהן הביטוח היה פעיל. הבקשה מוגשת באופן שנתי לרשות המיסים, אחת לשנה, והתשובה מתקבלת לאחר מספר חודשים.

ניתן להגיש את הבקשה להחזר באופן עצמאי, בהתאם להנחיות רשות המיסים וניתן להגיש אותה באמצעות אנשי מקצוע, ואנו בהחלט ממליצים על כך. אדם שאינו בקיא ברזי המיסים וההוצאות, ייתכן ולא יוכל למקסם את ההזדמנות לקבלת החזר מקסימאלי. איש מקצוע מנוסה אשר סייע לאנשים רבים לקבל החזר מס בגין ביטוח אובדן כושר עבודה, יוכל לעשות זאת בהצלחה, ובעיקר עם שקט נפשי, לעובד הממתין לקבל את כספו.
לפרטים נוספים – צרו איתנו קשר

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך