כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

06/02/2020

החזר מס בגין לידה

אחד האירועים המרגשים ביותר בחייה של כל אישה, הוא הלידה. ברגע בו האישה מביאה חיים לעולם, היא מתחברת לעוצמות הנשיות שלה ובעיקר זוכה בזכות הגדולה שבלהיות אמא. לצד כל ההתרגשות הגדולה והאופוריה בעקבות התוספת החדשה למשפחה, מסתבר כי ישנה סיבה נוספת לשמוח: החזר מס בגין לידה.

בעוד נשים רבות מודעות לחובה המוטלת עליהן לשלם מס, לא כולן מודעות לעובדה כי לעתים הן זכאיות להחזר מס. אם גם את ילדת לאחרונה או שאת במהלך ההריון, דעי כי החזר מס בגין לידה הוא משהו שמגיע גם לך. מדוע נשים זכאיות להחזר מס בגין לידה?

  • שכר נמוך יותר בתקופת חופשת הלידה
  • היעדר הכנסה בעקבות חופשת לידה ארוכה יותר מבחירה

חישוב המס ברמה השנתית וההחזר המגיע לך

רגע לפני שצוללים לעומק ומבינים מהי הסיבה לכך שמגיע לך החזר מס, צריך להבין איך מחושבת שיטת המס. כשכירה, הרי שאת משלמת בכל חודש סכום קבוע כמס הכנסה המנוכה מתלוש השכר שלך. למרות שהתשלום לרשויות המס מתבצע ברמה החודשית, הרי שכבר בתחילת השנה ידוע כמה תשלמי. התשלום החודשי הוא מעין פריסת תשלומים קבועה – כמו הוראת קבע אם תרצי. 

סכום הכסף שתשלמי בשנה נקבע בהתאם לשכר החודשי שלך והשיוך למדרגת המס הספציפית. כל עוד תמשיכי להשתכר באותו השכר, הרי שלא יהיו כל שינויים בגובה המס – לא לחובה ולא לזכות. עם זאת, ישנם אירועים בחיים – כמו הריון ולידה, המשפיעים על היקף התעסוקה שלך ובהתאם גם על השכר השנתי. במילים אחרות? החזר מס בגין לידה הינו החזר שמגיע לך באופן אוטומטי, זאת בעקבות הפערים שבין ההכנסה השנתית הצפויה, ובין ההכנסות בפועל בשנת המס. 

כשאת בחופשה עם הרך הנולד, את זכאית להחזר מס

בחופשת הלידה העובדת – את, איננה משתכרת כפי שהיא משתכרת בזמני שגרה. למרות זאת, "הוראת הקבע" (לשם הבנה בלבד) של מס ההכנסה, ממשיכה לרדת מתלוש השכר. זהו מקרה קלאסי בו מגיע לך לקבל החזר. המשמעות היא שהשכר השנתי בסופו של דבר, איננו השכר כפי שחזו הציפיות ולפיו נקבע כמה מס תשלמי.

בנוסף, נדירות הנשים שחוזרות אל מקום העבודה לאחר חופשת הלידה. לרוב, ישנו רצון (בעיקר לאחר הלידה הראשונה), לבלות עוד קצת עם התינוק בבית וכך חופשת הלידה מתארכת. בתקופה זו, השכר שתקבלי ממקום העבודה לא יהיה השכר הקבוע שאת מקבלת עבור עבודתך בפועל, כך שפעם נוספת נוצר פער המזכה אותך בהחזר מס. 

"הילד שלי בן שלוש, חבל שאני יודעת על זה רק עכשיו"

הכסף שלך אמנם נמצא כעת בקופות המדינה, אך לא מאוחר לדרוש בו בחזרה! מדיניות החזר המס מאפשרת לך לממש את הזכות שלך גם כ-6 שנים אחורה. לכן, אם ילדת את בנך בשנת 2017, את עדיין יכולה לדרוש בהחזר שמגיע לך כחוק. חשוב להבין: אין מדובר על הטבה בדמות נקודות זיכוי עתידיות, אלא על כסף שכבר שילמת שלא לצורך. הסכום הראשוני שנקבע לתשלום המס (שאותו שילמת לאורך כל השנה), הינו סכום שיש לשלם כל עוד נשמרו תנאי ההעסקה. בפועל, עבדת בהיקף שעות מצומצם יותר, השתכרת פחות ולכן גם מגיע לך לשלם פחות.

בחופשת הלידה, יש מי שעובד בשבילך

התקופה שלאחר ההריון והלידה מאתגרת לא פחות. כעת, כשאת מלאה בנחת ועסוקה בגידול התינוק, יש מי שעובד בשבילך. נשמח להגיש את הבקשה בשמך, לא לפני שנערוך מולך בדיקת זכאות. במידה ונמצא כי את אכן זכאית להחזר המס, נאסוף ממך את המסמכים הנדרשים. בשיאו של התהליך, הכסף יגיע אל חשבון הבנק שלך.
ליצירת קשר –  https://www.taxfinance.co.il/contact/

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך