כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

11/10/2020

החזר מס בגין לימודים
לא קל להיות סטודנט, לא כאשר מדובר על תואר ראשון, שני או שלישי וגם לא כאשר מדובר על לימודים מקצועיים.
חייו של סטודנט ממוצע עמוסים ביותר, שכן רבים מהסטודנטים לא רק מגיעים לשיעורים ועסוקים בכתיבת עבודות והכנה למבחנים, אלא גם עובדים ומנצלים כל זמן נתון כדי להצליח לשמור על רמת החיים, לממן לעצמם מגורים, ניידות וגם לבלות. מעבר לכך, יש את שכר הלימודים שיש לשלם, וכמובן – לשלם מיסים ולעיתים גם לא מעט.

לצד עבודתם הקשה של הסטודנטים וניסיונם לשמור על רמת חיים ולכלכל את עצמם, רבים מהם, שסיימו תואר אקדמי או לימודים מקצועיים, לא יודעים שהם זכאים לקבל החזר מס בשל לימודיהם.

החזר מס בגין לימודים מתבצע על ידי מתן נקודות זיכוי לסטודנטים שסיימו תואר או לימודים מקצועיים. מספר הנקודות ותקופת הזכאות מושפעים מפרמטרים שונים, פרמטרים אלו הם: מועד סיום הלימודים, תקופת הלימודים וסוג התואר.

מדוע המדינה מעניקה לסטודנטים נקודות זיכוי מס?

המטרה של מתן החזר המס לבוגרי התארים ומסיימי לימודים מקצועיים היא לעודד רכישת השכלה בישראל, כלומר – לממשלה יש אינטרס להעלות את מספר האנשים המשכילים במדינה.
סכום החזר המס שניתן לקבל בימינו השתנה מסכום המס שהיה ניתן לקבל בעבר, כך שעד שנת 2013, כולל שנה זו, היו הבדלים משמעותיים בין החזרי המס שניתנו למסיימי הלימודים, אך משנת 2014 נקבעו חוקים חדשים.

החל משנת 2014, זכאים מסיימי לימודי תואר ראשון לנקודת זיכוי למשך תקופה של שנה אחת, כאשר מסיימי תואר שני או שלישי זכאים לחצי נקודה למשך שנה.
במידה שמסיימי הלימודים סיימו תואר ברפואת שיניים או סיימו תואר ברפואה, הם זכאים לנקודת זיכוי אחת במהלך השנה העוקבת ללימודים ולחצי נקודה בשנה שלאחריה.
לפי חישוב שבוצע בשנת 2019, עומד סכום נקודות הזיכוי על 2,616 שקלים לשנה.

איך לקבל את החזר המס בגין לימודים?

במידה ששכיר שסיים את הלימודים מעוניין לקבל את החזר המס בגין הלימודים, עליו למלא טופס 119 ולציין את מועד סיום לימודיו ואת הפרטים של התואר.

במהלך השנה יכול מסיים הלימודים להגיש למעסיק את הטופס לצורך חישוב גובה המס וקיזוז נקודות הזיכוי. עם סיומה של שנת המס, יכול בעל התואר לפנות למס ההכנסה כדי לקבל את ההחזר.

טקס שירותים פיננסיים – חוסכים למסיימי הלימודים זמן יקר ואנרגיות

במידה שאתם זכאים לקבלת החזר מס בגין סיום לימודי תואר או לימודים מקצועיים, אתם מוזמנים לפנות אל החברה שלנו – טקס שירותים פיננסיים. החברה שלנו מתמחה בהחזרי מס ואנו נבצע עבורכם את בדיקת הזכאות. בהמשך, נסייע לכם באיסוף המסמכים הרלוונטיים, נבדוק את המסמכים ונוודא שהם תקינים, נגיש עבורכם את הבקשה וכל שיהיה עליכם לעשות הוא להמתין עד לקבלת הכספים.

נשמח לעמוד לשירותכם.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך