כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

07/04/2020

החזר מס לחולים במחלה קשה

לצערנו הרב, מחלה קשה מסיטה את מסלול החיים לחלוטין, משפיעה לא רק על החולה, אלא גם על סביבתו הקרובה. החולה לא יכול להמשיך לעבוד, נזקק לסיוע, ולשם כך, מסייעת המדינה במקרה זה ומעניקה החזר מס לחולים במחלה קשה, גם החזר רטרואקטיבי עד שש שנים. כיצד ניתן לקבל את החזר המס? מה הפרוצדורות בנושא, ומה חשוב לדעת? כל המידע לפניכם.

מי זכאי לקבל החזר מס זה?

רשות המיסים מעניקה החזר מס לחולים במחלה קשה, עבור מי שיש לו נכות של 100% מבעיה רפואית או נכות של 90% כתוצאה ממספר בעיות רפואיות. למשל: מחלות כבד, חולי סוכרת שמחלתם גרמה לסיבוכים, מחלות לב, מחלות ריאה, גידולים ממאירים, דלקות פרקים, מחלות כליות ועוד.

כאשר מדובר במספר מחלות או סיבוכים, השקלול ייקח בחשבון קודם כל את הבעיה עם שיעור הנכות הגבוה ביותר, ולאחר מכן את הבעיה השנייה בגודלה, כפול הפער בין 100% נכות, לבין הבעיה הרפואית עם אחוז הנכות הגבוה ביותר.

חשוב לדעת: הפטור ניתן בפועל רק לאדם אשר הוכרו אחוזי נכות בשיעור הקבוע בחוק לצמיתות בלבד, אך אם לאדם הוגדרו אחוזי נכות זמנים שעולים על תקופה של שנה (365 ימים) מס הכנסה רואה זאת כצמיתות לתקופה המדוברת.

מה גובה החזר המס?

הפטור תקף עד לגובה הכנסות של 510 אלף שקלים בשנה. בעלי הכנסה נמוכה או שאינם עובדים כלל, זכאים לפטור ממס על הכנסות אחרות, עד לסכום של 61,080 שקלים בשנה.

כיצד ניתן לקבל את הפטור / ההחזר?

מדובר בתהליך מול פקיד השומה באיזור המגורים של החולה, אשר אליו מגישים טפסים שונים, הכוללים בין היתר ויתור על סודיות רפואית. משם תתקבל הפנייה לוועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי, על מנת לקבוע את אחוזי הנכות. לאחר מכן תיקבע דרגת הנכות, חשוב להבין כי מדובר בתהליך שאורך מספר חודשים, אשר בסופו, אם כל השלבים בוצעו כראוי, מנפיק פקיד השומה במס הכנסה אישור הנקרא "קביעת אחוזי נכות", והוא המסמך הרשמי המהווה פטור ממס הכנסה.

הגשת ערעור

במידה והחלטות הוועדה אינן מקובלות על החולה או מקורביו, ניתן להגיש ערעור תוך 45 יום לוועדת העררים של המוסד לביטוח הלאומי. במידה וגם בפעם השנייה אין זה צולח, הדרך משם מובילה לערעור שמוגש לבית המשפט העליון. אגב, גם פקיד השומה יכול להגיש ערר, במידה ונקבעה נכות של למעלה מ-90%.

זה לא נגמר לאחר קבלת הפטור

לאחר קבלת האישור מפקיד השומה, יש להגיש לו דו"ח שנתי עבור השנים עליהן מדובר. לדו"ח יש לצרף לא מעט טפסים ומסמכים, ובמידה וההגשה אינה שלמה, זה כמובן מעכב את קבלת ההחזר ממס הכנסה. לדו"ח השנתי יש לצרף אישור להכנסות, אישור להוצאות או הפקדות שבוצעו, ויכולות להפחית את המס (הפקדה לפנסיה או לקרן השתלמות שלא נרשמה בתלוש השכר, תשלומי מזונות, תרומות לעמותות ועוד).

לאחר שהוגשו על הנתונים, פקיד השומה מחשב את גובה ההחזר, ומבצע העברה ישירות לחשבון הבנק של החולה.

טקס שירותים פיננסיים מתמחים בליווי לקוחות אשר חלו במחלה קשה וזקוקים לסיוע על מנת לקבל החזר מס ממס הכנסה. מדובר בתהליך מסורבל, ארוך, ועל מנת למצות אותו ולהשיג את המקסימום, אנו ממליצים לכם לפנות אלינו ולבצע את התהליך יחד, במקצועיות, ובהצלחה.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך