כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

13/08/2020

החזר מס למשלמי מזונות

כל המידע על החזרי מס למשלמי מזונות

פרידה זוגית אף פעם לא קלה. מעבר לכך שהיא מצריכה מכל אחד להסתגל למבנה משפחתי חדש, היא המון פעמים מצריכה התמודדות אל מול אתגרים כלכליים.

מי שבעיקר מרגיש את הנטל הכלכלי הוא הגבר, שמחובתו לשלם דמי מזונות לטובת גידולם של הילדים – מבלי להחסיר מהם דבר.

למרות הכל, עם תשלום דמי המזונות זכאי הגבר לקבל החזר מס למשלמי מזונות. מדובר על הקלה משמעותית שמאפשרת להמון גברים להסתגל אל הסטטוס החדש מהר יותר, מבלי שתשלום המזונות לילדים יתעכב.

רשויות המס מבינות את המורכבות שבתשלום דמי המזונות, ולכן הן מקלות באמצעות הטבת המס. כל הנדרש מהגברים הנמצאים בסטטוס זה, הוא לממש את זכותם עם הגשת בקשה עבור החזר מס למשלמי מזונות.

מי זכאי להחזר מס בעבור תשלום דמי המזונות?

חלק בלתי נפרד מהסכם הגירושים, הוא ההחלטה המשותפת אודות דמי המזונות. המוטיבציה של דמי המזונות ברורה:

להבטיח כי הפרידה הזוגית ופירוק התא המשפחתי, לא ישפיעו על גידול הילדים. דמי המזונות אמורים לשמר את רמת החיים לה הילדים הורגלו, זאת עם מענה על כל הצרכים שלהם – מחינוך, דרך מזון ועד רכישת ביגוד.

כל עוד הגרוש או החי בנפרד משלם להורה השני דמי מזונות, הוא זכאי לנקודת זיכוי אחת.

מדובר על הטבה שערכה הוא כ-2628 שקלים בשנת מס אחת – כ-219 שקלים בחודש. מדובר על סכום לא מבוטל, שמקבל משמעותית על המון גברים שעליהם להסתגל לסדר כלכלי חדש.

חשוב מאוד לציין כי נדרשת הוכחת תשלום מזונות, כלומר, ראשית יש להציג פסק דין עם קביעת תשלום המזונות ובנוסף אישור צד שלישי לביצוע תשלומים.

אישור העברות בנקאיות, אישורי פדיון המחאות לטובת מזונות, אישור הוראת קבע בנקאית. תשלום במזומן ללא אישור מגורם צד שלישי לא ייחשב כהוכחת תשלום.

החזר מס למשלמי המזונות – החזר מס עד 6 שנים אחורה

תקופת הגירושים לא קלה, בעיקר מאחר והיא מצריכה מכל אחד מהצדדים להתמודד עם מציאות חדשה ואורח חיים חדש.

לא רק שמפרקים את התא המשפחתי האינטימי והמוכר, אלא שגם המון פעמים הפרידה כוללת מעבר דירה, החלפת עבודה והתמודדות נפשית.

כל אלו לא תמיד משאירים לגברים הגרושים פנאי לחשב מהלכים כלכליים, לבדוק מהן הזכויות שלהם ולפעול על מנת לקבלן. כך, ישנם המון גברים שמשלמים את המזונות, זאת מבלי שהם מממשים את נקודת הזיכוי המגיעה להם.

גברים יקרים, תוכלו לדרוש בכספכם בחזרה עד כ-6 אחורה! אם התגרשתם לפני 4 שנים לדוגמא, אתם עדיין יכולים לקבל את כל הכסף ששילמתם.

מדובר על סכום של כ-2628 שקלים בשנה, כך שאתם יכולים לחשב בעצמכם מהו הסכום שמגיע לכם כהחזר ישירות לחשבון הבנק שלכם.

"איך ניתן לפעול לקבלת נקודת הזיכוי"?

טכנית, תוכלו להגיש את הבקשה לגמרי לבד. עם זאת, אנו שמחים להציע לכם את השירות שלנו – שירות מקצועי שמלווה אתכם מתחילת הדרך ועד לרגע בו תקבלו העברה בנקאית לחשבון הבנק האישי שלכם.

איך השירות שלנו עובד?

  • אנו מתחילים את הדרך עם בדיקת זכאות להחזר מס, זאת בכדי להבטיח כי אתם אכן עומדים בקריטריונים לקבלת החזר מס למשלמי מזונות
  • נציג בפניכם את המסמכים הנדרשים לטובת הגשת הבקשה
  • נעבור על המסמכים, ונעדכן אתכם האם ישנו צורך במסמכים תומכים נוספים
  • נגיש עבורכם את הבקשה ונעדכן אתכם בכל התקדמות
  • בסופו של התהליך, הכסף יעבור אל חשבון הבנק שלכם כמגיע לכם כחוק

החזר המס ניתן לכם כהטבה מהמדינה – פעלו למען קבלת הכסף המגיע לכם! אנו נשמח לייעץ לכם בכל שלב, ולפעול על מנת לקדם את החזר המס ישירות אל חשבון הבנק שלכם.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך