כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

06/10/2020

יכול להיות שמגיע לך החזר מס - בדוק את זכאותך

לאחר כמה שנים של עבודה קשה ולא תמיד מתגמלת, החלטת להפחית מעט מהעומס והלחץ המקצועי ולרדת למשרה חלקית בלבד. מצד אחד מדובר בשינוי מרענן שוודאי יפנה לך לא מעט זמן פנוי לעסוק בעניינך הפרטיים, אך מצד שני מדובר על שינוי שעלול לפגוע בך בצורה כלכלית כיוון שההכנסה הקבועה תרד בצורה משמעותית.

במקום לחפש אחר מקורות הכנסה אחרים שיוכלו לעזור לך בתקופה זו, כדאי שתבדוק האם מגיע לך החזרי מס מהמדינה.

מהו החזר מס?

כדי להבין מהו החזר מס, נסביר בקצרה מהו תשלום מס. מדובר על תשלום שהינו חובה עבור עובדים שכירים המשתכרים מעל 6000 ₪ בחודש, כאשר תשלום המס מנוכה ממשכורתם באופן אוטומטי בכל חודש. גובה התשלום נגזר ממדרגות מס שנקבעות לכל עובד על פי קריטריונים שונים, והוא משוקלל ברמה השנתית ומתבצע כאמור בכל חודש עבודה לשנת המס הרלוונטית.

החזר מס יכול להתרחש כאשר מנוכים משכרו של העובד תשלומי מס גבוהים יותר, לעומת התשלומים אותם הוא היה צריך לשלם בפועל. לדוגמה עובד שמפסיק לעבוד במשך כמה חודשים, אינו צריך לשלם עבור ימים אלו מס – אך כיוון שהתשלומים חושבו באופן משוקלל ברמה השנתית, הם ממשיכים להתבצע בפועל גם בחודשים שאינו עובד. דבר זה יותר פער בין התשלומים שנגבו לבין תשלומי מס חובה שעליו לשלם, וכל כך הוא זכאי לקבל החזרים כספיים.

כיצד בודקים זכאות להחזר מס?

זכאות לקבלת החזרי מס תלויה בכמה גורמים ומשתנים, שנבדקים באופן אינדיבידואלי לכל עובד. כדי לדעת האם מתקיימים התנאים לקבלת ההחזרים, מומלץ לבדוק את הזכאות באמצעות סימולטור להחזר מס. הסימולטור הוא מחשבון ייעודי הכולל כמה תנאים בולטים לקבלת נקודות זיכוי בתשלומי המס, ובכך בסיכויים לקבלת החזרים כספיים בגין עודף תשלומים.

תהליך הגשת בקשה להחזרי מס

לאחר קבלת תשובה חיובית כי הנך זכאי לקבל החזרי מס מהמדינה, ניתן להגיש באופן מסודר בקשה להחזרי מס. הבקשה עוברת לרשות המיסים שבוחנת את הבקשה, ולאחר בדיקה מקיפה מעבירה את ההחזרים ישירות אל חשבום הבנק של העובד הזכאי.
כדאי לדעת כי ניתן להגיש בקשה להחזרי מס באופן רטרואקטיבי, לא יאוחר מתקופת זמן של 6 שנים אחורה. כדי להגיש את הבקשה, חשוב להקפיד ומלא את טופס הבקשה באופן ברור ומדיוק כיוון שכל פרט הינו משמעותי לצורך קבלת ההחזר. בנוסף למילוי הטפסים הנדרשים, יש לאסוף ולצרף מסמכים ואישורים המגבים את טענתכם לתשלומי מס גבוהים כמו טופסי 106, אישורי העסקה וכו'.
מקצרים ומייעלים תהליכים בעזרת ייצוג מקצועי.

תהליך הגשת בקשה להחזרי מס הינו מורכב ורצוף הליכים בירוקרטיים. כדי לחסוך זמן ולייעל את התהליך, מומלץ להיעזר בייצוג מקצועי של חברת החזרי מס המנוסה בתחום שיסייעו לך לקבל את ההחזרים שמגיעים לך.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך