כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

04/01/2024

כל מה שצריך וחשוב לדעת לגבי מס על שכר דירה והדרכים השונות לחיסכון במס השוטף מס על שכר דירה

מחשבון מס שכר דירה

משכירי דירות בישראל נדרשים לתשלום מס הנקבע על פי אחד משלושת מסלולי המס העומדים לצורך בחירתם בנושא:

  1. מסלול הפטור מלא או חלקי ממס הנקבע בהתאם לשווי ההכנסות משכר דירה – מסלול מס זה מיועד לאנשים פרטיים בלבד בעלי נכסים אותם הם משכירים תמורת שכר דירה ומשמשים למגורים בלבד.
  2. מסלול חיוב במס מופחת בשיעור של 10% – מסלול ייעודי לאנשים המשכירים יותר מדירת מגורים אחת ובמסגרתו המשכיר נדרש לתשלום מס בשיעור של 10% על כל ההכנסה משכירות ללא קשר לגובה דמי השכירות.
  3. מסלול חיוב במס על פי מדרגות מס – במסלול זה המשכירים נדרשים לתשלום מס מלא לפי מדרגות מס לגבי הכנסה שמקורה אינה יגיעה אישית.

לשימושכם, יצרנו מחשבון מס שכר דירה לחישוב המס על דמי השכירות:

מחשבון שכירות

שכר דירה נדרש
אחוז מס שולי נדרש
שלח

בחירת מסלול המיסוי – מה חשוב לדעת?

בחירת מסלול המיסוי מבין שלושת המסלולים המופיעים לעיל, חייבת להיעשות בהתאם למערכת שיקולים אותה חשוב להביא בחשבון לצורך בחירת המסלול, וזאת על מנת להימנע ממצב בו גובה המס על שכר הדירה הינו גבוה. חשוב לציין שקיימים מצבים בהם ניתן לשלב בין מסלולי המיסוי השונים וזאת בהתאם למספר הנכסים העומדים לרשות המשכיר לצרכי השכרה, כאשר השכרה של מספר גדול של נכסים עלול להיחשב כעסק לכל דבר ועניין, ולכן, יחול על התמורה מס מלא.

ומה קורה במקרים בהם מדובר בהכנסות מדמי שכירות לגבי נכסים בחו"ל?

אזרח ישראלי שיש לו הכנסות מדמי שכירות על נכסים שבבעלותו בחו"ל, נדרש לבחור באחד ממסלולי המיסוי הבאים:

  1. מסלול מס קבוע בשיעור של 15% – מסלול זה מאפשר קיזוז הוצאות פחת למעט הזדכות על סכום המס אותו הוא נדרש לשלם בחו"ל
  2. מסלול מס שולי במסגרתו ניתן לקזז כנגד ההכנסות גם הוצאות פחות והוצאות אחרות אשר נוצרו לצורך ייצור הכנסות של דמי השכירות.

גם כאן, בחירת המסלול חייבת להיעשות לאחר חישוב מס על שכר דירה ובחינת ההיבטים השונים הנלווים לכל אחד ממסלולי המיסוי.

מחשבון מס שכר דירה – כיצד הוא יכול לסייע לכם לקבל את ההחלטה הנכונה בנוגע למסלול המיסוי?

כיום, תוכלו לעשות שימוש באמצעות מחשבון מס שכר דירה. באמצעות המחשבון ניתן לאמוד את גובה המס לו תדרשו בכל אחד ממסלולי המיסוי השונים העומדים לרשותכם לצורך בחירת מסלול מיסוי על דמי שכירות לגבי נכסים בארץ ובחו"ל. מסלול זה אומנם אינו מדייק עד לרמת השקל, אך הוא בהחלט יכול לספק לכם אינדיקציה כללית לגבי בחירת מסלול המיסוי הנכון ביותר עבורכם וזאת בהתאם לגובה דמי השכירות אותם אתם גובים לאורך ימות השנה ובהתאם למספר הנכסים העומדים לרשותכם לצורך השכרה תמורת דמי שכירות.

טקס שירותים פיננסים מציגה: סיוע בקבלת החזרי מס על שכר דירה

נדרשתם לתשלום מס גבוה על שכר הדירה? רוצים לבדוק את זכאותכם לקבלת החזר מס על תשלומי מס בעבר על שכר הדירה? פנו עוד היום למומחים של טקס שירותים פיננסיים.

 

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך