כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

09/05/2021

הגשת בקשה להחזרי מס

כל אדם רשאי להגיש בקשה להחזרי מס. רבים נמנעים מהגשת בקשת החזר מס, בשל ההתנהלות הבירוקרטית אל מול רשויות המס (ולעיתים בצדק). בחרנו לשבת ולכתוב כמה שורות אודות החזרי מס, שורות שיאפשרו לכם להבין האם נכון להגיש את הבקשה להחזר באופן עצמאי או שמא נכון לשכור את שרותיו של בעל מקצוע מוביל בתחום החזרי המס. 

מי זכאי להחזר מס ?

כל אדם שמשכרו נוכו מס הכנסה, רשאי להגיש בקשה להחזר, כל עוד הסכום שנגבה ממנו עולה על סכום המס שהיה עליו לשלם באותה השנה. איך ניתן לדעת האם אתם זכאים להחזרי מס? אתם יכולים להשתמש בסימולטור שהציבו עבורכם ברשות המיסים באתר הבית ולבצע חישוב אנונימי. שימו לב, כל אדם יכול לבקש החזרי מס רטרואקטיבית לששת השנים אחורנית. 

עכשיו אחרי שהבנתם כי אתם זכאים להחזרי מס, זה הזמן להבין איך עושים את זה. עוד לפני שאתם רצים לבקש את ההחזר, דעו כי אתם יכולים לעשות זאת באופן עצמאי ו/או באמצעות בעל מקצוע. עוד לפני שנצלול לבירוקרטיה איתה אתם אמורים להתנהל, חשוב שתדעו כי התשלום אותו תתבקשו לשלם לבעל המקצוע, הוא נגזרת של הסכום אותו תקבלו מרשויות המס או במילים אחרות, לא תוציאו כסף מהכיס – בעל המקצוע יגבה אחוזים ידועים מראש מגובה התשלום שיתקבל.

למה בעל מקצוע ולמה אתם בעצמכם ?

אנחנו לא כאן כדי לשכנע אתכם מה כדאי ומה עדיף בעת הגשת בקשה להחזר מס, אלא להעניק לכם את כל המידע שיאפשר לכם להחליט בעצמכם. מה שנכון לשתי הבחירות (הגשה עצמית או בעל מקצוע) הוא העובדה שתתבקשו לאסוף מסמכים רבים ומגוונים לקראת ההגשה ובין היתר: אישורים על הכנסות שלכם ושל בני/ת זוג (טופס 106, 806, אישור על דמי אבטלה וכיוצא בזאת), אישור אודות זכאות להטבות מס (טופס 119, תעודת שחרור מצה"ל, אישור מס קופת גמל וכיוצא בזאת). 

היה ואתם מגישים בקשה להחזרי מס באופן עצמאי, יהיה עליכם להמציא ולדעת מהם כל אותם המסמכים שעליכם להגיש – בגדול, אפשרי למצוא את הרשימה המדויקת, אך דורש זמן והתעסקות , חשוב לזכור כי הבירוקרטיה מתחילה כאן, היה והחסרתם טופס אחד בודד, תתבקשו להשלים אותו והזמנים וההתעסקות מתארכים. 

לאחר איסוף הטפסים, יהיה עליכם למלא את הטופס המובנה להגשת הבקשה, טופס בשם 135 אליו תצרפו את סך המסמכים שצוינו חלקית מעלה. כל עוד יש לכם את הזמן ואת הסבלנות להתעסק אל מול עובדי רשות המיסים ואל מול הבירוקרטיה הנלוות לכך, הרי שהדלת פתוחה עבורכם וסביר כי תחסכו כמה מאות שקלים אך אם אין לכם את היכולת והסבלנות הנדרשת ובעיקר אם אתם לא עושים זאת בשל ההתעסקות הנ"ל, זה הזמן לפנות לבעל מקצוע שיעשה זאת עבורכם – גם אם זה אומר שתשלמו לו, הרי הכסף יצא מהסכום שתקבלו בזכותו וללא עזרתו סביר שלא הייתם מקבלים כלל.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך