חישוב החזר מס שנתיבואו נתחיל בעובדה הפשוטה ביותר, ישנם מיסים אשר מחייבים בחוק לשלם אותם. וכשחלוקת המיסים מחולקת לפי גובה השכר בראש ובראשונה, לעתים הדבר יוביל להחזרי מס רטרואקטיביים. אם שמעתם על המושג הזה אך אין לכם מושג אפילו איך להתחיל, אנחנו יכולים להרגיע אתכם ולהגיד לכם שאם אתם לא מעורבים איכשהו בעולם המיסים, אין לכם שום סיבה לדעת.

לבדיקת זכאות להחזר מס השאירו פרטים, אנחנו נעשה את השאר!

אך מאחר ואתם לא משתייכים לעולם המיסים, הרשו לנו לעשות לכם קצת סדר בכל העולם הסבוך הזה ולהסביר לכם, בקצרה, מה אומר בעצם חישוב החזר מס שנתי

החזר מס שנתי מתקיים כאשר המיסים שנגבו מכם במהלך השנה, עולים על מה שאתם למעשה חייבים. רשות המיסים מחייבת אתכם מדי חודש במס לפי גובה המשכורת שלכם ושאר הפרמטרים שוודאי מילאתם בטופס 106 במקום העבודה שלכם. אם קיימות לכם הטבות מס, גם אלו צריכות להיות מצוינות בטופס 106 וכמו כן בבקשה שלכם להחזר מס.

חשוב שתדעו שאין לכם דרך לדעת שרשות המיסים גבתה מכם סכום עודף וכי מגיע לכם החזר. בדיקה כזו תצטרכו לעשות לאחר שתוציא רשות המיסים את נתוניה לגבי השנה האמורה. כאשר רשות המיסים מוציאה דוח על פקודת המיסים לשנה אליה אתם מתכוונים, תוכלו לראות בעצמכם האם קיימים פערים בין מה ששילמתם לבין מה שאתם חייבים. כך, תוכלו להתחיל ולבסס את הבקשה שלכם להחזר מס שנתי.

מה נכלל בחישוב החזר המס השנתי?

בשביל להגיש בקשה לגיטימית לרשות המיסים, יהיה עליכם להגיש לה דו"ח שנתי, טופס 106, האם קיימות הכנסות אחרות, אישור לגבי מקום המגורים, טופס 161- פיצויים ובמידה ויש לכם אישורים רפואיים כאלה ואחרים, צרפו אותם גם. כמו כן, אם קיימות לכם קרנות גמל או השקעות בשוק ההון, עליכם להוסיף אותם גם אל הבקשה. 

ישנם טפסים רבים בעלי מספרים שונים ומבלבלים שיכולים להקשות עליכם לבצע את התהליך בנוחות. כאשר מדובר ברשות כמו רשות המיסים, תרצו ללכת לפי הקוים בדיוק ולא לחרוג מהם אחרת הבקשה שלכם פשוט תוסר. אם אתם לא מרגישים בביטחון מלא כי ביצעתם עבודה נכונה באיסוף המסמכים הרלוונטיים, תמיד תוכלו לגשת לחברת פיננסים, רואי חשבון או עורכי דין המתמחים בדיני מיסים ולקבל מאחד מאנשי המקצוע האלו את הסיוע המתאים.

אם מדובר בחישוב החזר מס של השנה הנוכחית, אתם תאלצו לחכות לפחות עד חודש מרץ של שנת 2020 זאת כיוון שרשות המיסים עושה את חישוביה רק לאחר סיומה של שנה. ומאחר ושנת המס 2019 עוד לא נגמרה, לא ניתן לדעת האם אתם זכאים להחזר מס שנתי או לא. כמובן שזהו לא החישוב היחיד שעושה רשות המיסים, אלא מחשבת ומתחשבנת בכל רבעון. הצורה הפשוטה והנוחה ביותר לבדוק האם מגיע לכם החזר מס, תהיה בתום שנת מס ולא במהלכה, המלצה אישית מאיתנו.

לסיכום,

אי אפשר להתחמק מתשלום המיסים. ישנם דברים הטמועים בחוק ואין עליהם עוררין. הם גם מקובלים ואין ויכוח לגביהם. אך כמה טוב זה שגם רשות כזו, מאפשרת שקיפות מלאה ומחזירה את הכספים שלקחה יתר על המידה. אך עם כל הכוונה הטובה שלה, אין זה אומר שהדרך לשם היא קלה. אם התחלתם בתהליך ואתם רואים שאתם מסתבכים מרגע לרגע, אל תקשו על עצמכם יותר מדי. ישנם דברים ששווה לעשות בכדי להבטיח את מה שמגיע לכם. 

בלקיחת איש מקצוע שילווה אתכם מול עולם שאתם לא מכירים, אתם רק בדרך הנכונה לפעול ולהגיע אל היעד שלכם בבטחה. אחרי הכל, מדובר בכסף שלכם.

טקס שירותים פיננסיים

Latest posts by טקס שירותים פיננסיים (see all)

השארת תגובה