כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

30/03/2021

נקודות זיכוי בגין ילדים

במדינת ישראל, כל אזרח משלם מידי חודש מס הכנסה. לצד זאת, קיימת זכאות למעין הקלות בתשלום מס ההכנסה – נקודות זיכוי, שבפועל, מאפשרות הוזלה בתשלום המס. אך תושבים רבים במדינה אינם מודעים למספר נקודות הזיכוי אליהם זכאים ובשל כך מפסידים מאות שקלים בשנה. כדי לקבל בחזרה את הכסף שהפסידו, ניתן לבצע החזר מס.

מהן נקודות זיכוי?

כל אזרח במדינה זכאי לנקודות זיכוי אשר מפחיתות מגובה מס ההכנסה. לכל אזרח ישנה זכאות לנקודות זיכוי בסיסיות ונוספות בהתאם למינו, מצב משפחתו וסיבות נוספות. מטרתן של נקודות הזיכוי הינה, הקלה ועזרה בעול תשלומי המס, תוך התחשבות במצב הנתון בחייו של כל אזרח, אשר עלול לפגוע בהכנסותיו. ערכה של כל נקודת זכות הינה 218 ₪, שהם 2616 ₪ בשנה.

מי זכאי לנקודות זיכוי וכמה?

על פי החוק במדינת ישראל, כל תושב זכאי ל- 2.25 נקודות זיכוי, כאשר נשים זכאיות לתוספת של 0.5 נקודות זיכוי (2.75). כלומר, נשים זכאיות להנחה בתשלום מס ההכנסה בגובה של 7200 ₪ בשנה – חשוב לציין, כלל החישובים בגין תשלום מס הכנסה מחושבים באופן שנתי וכך גם נקודות הזיכוי.

זכאות נוספת של נקודות זיכוי ניתנת בגין סיבות שונות. זכאות מתוקף תושב המדינה, בגין ילדים, גירושים, שחרור משירות לאומי או צבאי, מוגבלות, עולים חדשים ועוד. פירוט על כל זכאות בנפרד, קיים באתרי מס ההכנסה של הממשלה וכן מוגדרים על פי חוקים.

קבלת נקודות זיכוי בגין ילדים

כנכתב לעיל, כל אזרח במדינה זכאי לנקודות זיכוי נוספות בגין סיבות שונות. זכאות שכיחה הינה בגין ילדים (עד גיל 18). כל ילד בגילאים שונים מזכה כל אחד מהוריו בנקודות זיכוי נוספות שונות, עליהן יפורט להלן.

  • יילוד (ילד שנולד בשנת המס) –  מזכה את הוריו ב-1.5 נקודות זיכוי.
  • כל ילד מגיל שנה ועד 5 שנים – מזכה את הוריו ב-2.5 נקודות זיכוי.
  • כל ילד מגיל 6-17 שנים – מזכה רק את האם את בנקודת זיכוי אחת, כאשר מדובר באב הוא זכאי לנק' זיכוי בתנאי שהוא מגדל יחידני.
  • ילד (בוגר) שמלאו לו 18 שנים בשנת המס – מזכה את האם ב- 0.5 נקודת זיכוי. כאשר מדובר באב הוא זכאי לנק' זיכוי בתנאי שהוא מגדל יחידני.

לדוגמה, הורים לילד בגיל 3, זכאים להוזלה נוספת בתשלום מס הכנסה בגובה של 6500 ₪ בשנה. (2.5 נקודות זיכוי).

ומה קורה אם לא דיווחתי על הילדים?

על פניו, אי – דיווח על כמות וגילאי הילדים, עלול להוביל להפסד כספים שהיו מגיעים עקב הוזלה בתשלום המס. אולם, הוזלה זו לא נאבדת, מאחר שניתן לבצע החזר מס, באמצעות הגשת טופס 135. הוראות למילוי הטופס מצוינות על גבי הטופס עצמו – במידה ותמלאו אותו באופן מקוון, ואם תעדיפו ללכת פיזית למס ההכנסה, פקיד השומה ישמח לעזור לכם. בכל אופן, תמיד ניתן לפנות לחברה מקצועית כדי לוודא שאתם מקבלים את כל המגיע לכם.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך