כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

16/12/2020

הגשת בקשה עבור זיכוי מס הכנסה

כל אזרח במדינת ישראל זכאי לנקודות זיכוי מס הכנסה אשר מפחיתות את גובה המס הנגבה ממנו. זכאותו הבסיסית של כל אזרח במדינת ישראל הינה 2.25 נקודות זיכוי לגבר ואילו אישה זכאית ל 2.75 נקודות זיכוי כאשר כל שינוי כגון נישואים, לידה של ילד נוסף, סיום לימודים אקדמאיים, שחרור מהצבא ועוד מובילים לשינוי ישיר בגובה נקודות הזיכוי. כיום שוויה של נקודת זיכוי הינו 219 ₪. ישנן מספר סיבות עיקריות בגינן משתנה גובה נקודות הזיכוי ולכן מומלץ לעקוב אחר הנושא מקרוב על מנת לממש את מלוא זכויותיכם.

למי מגיע נקודות זיכוי מס הכנסה?

לנקודות זיכוי ישנן השפעה רבה על השכר שלכם, הן למעשה האחראיות על גובה הסכום אשר ינוכה מן השכר מידי חודש בחודשו. חישוב לא מדויק של גובה נקודות הזיכוי עלול לגרום להפחתה משמעותית בשכרכם החודשי ועל כן חשוב לעדכן את המעסיק לגבי כל שינוי הנעשה בחייכם ועלול להשפיע על גובה זכאותכם. ישנם מספר שינויים מהותיים אשר משפיעים באופן ישיר על נקודות הזיכוי:

  • מזונות- גרוש אשר משלם מזונות עבור ילדיו זכאי לנקודת זיכוי נוספת ממס הכנסה. תשלום צריך להתבצע דרך הוראת קבע או העברה בנקאית לשם הוכחת תשלום מזונות.
  • הורה יחידני- הורה אשר המשמורת עבור הילדים נמצאת אצלו והוא מגדלם לבד זכאי לנקודת זיכוי נוספת, מעבר לנקודת זיכוי בגין ילדים. 
  • הורים לפעוטות- הורים לילדים מתחת לגיל ארבע זכאים לנקודת זיכוי עבור כל פעוט.
  • תואר אקדמאי- החל משנת 2014 מי שסיים את לימודיו האקדמאים זכאי לנקודת זיכוי נוספת למשך שנה אחת בלבד.
  • שירות צבאי- כל אזרח בישראל אשר סיים שירות צבאי או שירות לאומי זכאי לנקודת מס עד שתי נקודות נוספות עד 36 חודשים מרגע שחרורו. משך הזמן וגובה הנקודות נקבע הן לפי סוג השירות והן לפי משך זמן השירות.

מתי תקבלו זיכוי ממס הכנסה?

ישנם מקרים בהם גובה נקודות הזיכוי אינו מדויק עקב חוסר דיווח בזמן ולכן נוצר פער בין גובה המס אשר יורד בפועל לבין זה האמור לרדת באמת. בסיטואציה מעין זאת ניתן להגיש בקשה להחזרי מס על מנת לקבל את ההפרש המגיע לכם על פי חוק. מס הכנסה מאפשר להגיש בקשה להחזרי מס עד שש שנים אחורה. 

כיצד מגישים בקשה עבור זיכוי מס הכנסה?

מדובר בהליך שנראה על פניו פשוט אך הוא דורש בירוקרטיה רבה ואיסוף רב של מסמכים.
בדיוק לשם כך תוכלו להיעזר בשירות שלנו. טקס שירותים פיננסיים תעשה עבורכם את הבדיקה הכוללת ותבדוק תחילה האם אתם אכן זכאים לטובת זיכוי מס הכנסה ובמידה וכן מהו גובהו של הזיכוי. נציגנו ילוו אתכם לאורכו של כל התהליך החל ממילוי הטפסים הראשוניים, דרך איסוף כל המסמכים הרלוונטיים והגשתם ועד לרגע הסופי בו סכום הזיכוי יכנס אליכם לחשבון.
כל שעליכם לעשות הוא להרים את הטלפון כבר עכשיו וליצור עימנו קשר.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך