כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

03/05/2021

החזרי מס על השלמת הכנסה

השלמת הכנסה הידועה גם בשם גמלה להבטחת הכנסה היא למעשה תשלום כספי המוענק לתושבי ישראל שאין באפשרותם להבטיח לעצמם הכנסה מספקת לצרכי מחיה, וזאת בהתאם לתנאי הזכאות הקבועים בחוק הבטת הכנסה. תשלום זה מוענק על ידי המוסד לביטוח לאומי בהתאם להיקף הגמלה המזכה המסווגת לשני סוגי גמלה עיקריים: גמלה מלאה וגמלה חלקית.

גמלה מלאה מוענקת לאדם ו/או למשפחה שאין להם באופן זמני או קבע הכנסה מעבודה והם אינם זכאים לקבלתה של כל קצבה אחרת מטעם המוסד לביטוחי לאומי. מנגד, גמלה חלקית מוענקת לאזרחים זכאים שהכנסתם מעבודה ו/או ממקור אחר (קצבאות, דמי מזונות וכו) היא נמוכה מרמת ההכנסה הקבועה בחוק. 

אם כך, מהו החזר מס על השלמת הכנסה ? 

על מנת להבין מהו החזר מס על השלמת הכנסה, יש להבין קודם כיצד נקבע מס על ההכנסה אותו נדרש לשלם כל עובד שכיר או עצמאי במשק. גובה מס על ההכנסה מחושב על בסיס שנתי והוא נערך בתחילת שנת המס. את התשלום העובד השכיר משלם דרך תלוש השכר והעובד העצמאי באמצעות מקדמות המס. בשני המקרים, עלולים להתגלות פערים בין גובה המס שנקבע לבין גובה המס אותו הייתם לשלם בפועל, כאשר כל פער שנוצר שהוא לטובתכם, עלול לזכות אתכם בקבלת החזרי מס, כלומר, קבלת תשלום על המס העודף אותו שילמתם לאורך שנת המס.

בשלב זה, חשוב לציין שהליך הבירור בנוגע לזכאותכם לקבלת החזרי מס מתבצע על ידי רשויות המס לאחר הגשת בקשה לקבלת החזרי מס, במסגרתה ניתן לבקש החזרי מס לתקופה רטרואקטיבית של עד שש שנים אחורה. 

מקרים של החזרי מס על השלמת הכנסה מתאפשרים בכל אותם מצבים בהם קיבלתם גמלת הבטחת הכנסה במהלך שנת המס בה נדרשתם לתשלומי מס אשר חושבו על סמך התבססות על שכר מלא אותו קיבלתם. במקרים אלו, תהיו זכאים לקבלת החזר מלא של כספי המיסים אותם שילמתם בפועל בתקופה במהלכה קיבלתם גמלת הבטחת הכנסה, כאשר בירור מקיף בעניינכם עלול לגלות כי הינכם זכאים לקבלת החזרי מס גם עבור התקופה בה קיבלתם שכר עבודה מלא במידה והוא נמוך מרמת ההכנסה הקבועה בחוק ו/או במקרים בהם חלו שינויים כאלו ואחרים המזכים בנקודות זכות בתשלום מס הכנסה.

חשוב לציין שכל תשלום בגין החזרי מס כולל גם הפרשי הצמדה וריבית בשיעור של 4% , ולכן, עבור אוכלוסיות מסוימות המוצאות את עצמן מסתייעים בגמלת הבטחת הכנסה בשלב כזה או אחר, מדובר בלא מעט כסף. 

אם גם אתם קיבלתם גמלת הבטחת הכנסה במהלך שש השנים האחרונות במהלכן גם שילמתם מס על הכנסה קיימת, זה הזמן לבצע בדיקה מקיפה ומקצועית באמצעות אנשי מקצוע העוסקים בנושא החזרי מס על השלמת הכנסה.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך