כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

31/03/2021

החזר מס בגין בן משפחה סיעודי

כולנו מזדקנים עם השנים, דבר שלא פעם מתבטא במוגבלות פיזית מסוימת. בחלק מהמקרים, העלייה בגיל מקושרת לקושי להסתדר לבד בחיי היומיום. לא מעט אנשים מבוגרים הופכים לסיעודיים עם השנים, מאחר והם מתקשים לקום בצורה עצמאית מהמיטה, להתקלח, להתלבש וכדומה. כמובן שישנם גם לא מעט אנשים צעירים המוגדרים כסיעודיים, בשל מחלה או טראומה. בכל מקרה, חשוב לדעת כי בחלק גדול מהמקרים מגיע לכם החזר מס בגין בן משפחה סיעודי. כדאי לזכור כי טיפול בבן משפחה סיעודי גורר לא מעט הוצאות כלכליות, לכן המדינה מספקת הקלות מס, על מנת לעודד את בני המשפחה לטפל באדם הסיעודי ולהקל ככל הניתן על המצב. אנו בחברת טקס שירותים פיננסים נשמח לסייע ולייעץ לכם לגבי החזרי המס המגיעים לכם בגין בן משפחה סיעודי. אנו מתמחים בתחום ומספקים בדיקת זכאות ללא תשלום וללא התחייבות.

החזר מס בגין בן משפחה סיעודי – מי בכלל זכאי לכך?

לפי סעיף 44 לפקודת מס הכנסה, כל אדם אשר משלם למוסד סיעודי עבור הטיפול באחד הילדים שלו, באחד ההורים שלו או בבן זוגו, זכאי לקבל זיכוי מס. כדאי לציין כי הזיכוי ניתן במידה ומדובר על אדם סיעודי אשר סובל משיתוק מוחלט, אדם אשר מרותק באופן קבוע למיטה, אדם אשר אינו שפוי בדעתו או אדם עיוור. כמו כן, כדאי לדעת כי אדם שעבר את גיל 65 ועבר לגור בבית אבות בזמן שהוא משכיר את דירתו, זכאי לקבל פטור מס חלקי משכר הדירה שהוא מקבל. בנוסף לכך, חשוב להדגיש כי זיכוי המס ניתן בתנאי שההכנסה החודשית של אותו האדם אינה עולה על סכום מסוים, כאשר נכון לשנת 2020 מדובר על סכום של 170 אלף ₪ בשנה.

החזר מס בגין בן משפחה סיעודי – מהו גובה ההחזר המגיע לכם?

החוק קובע כי גובה ההחזר עומד על סך של עד 35% לשנה מתוך ההפרש שבין הסכום שמשולם למוסד הסיעודי בכל שנה לבין 12.2% מההכנסה החייבת של מגיש הבקשה. למשל, אדם שמרוויח בשנה 200 אלף ₪ ומשלם למוסד הסיעודי 50 אלף ₪ בשנה, זכאי לקבל החזר של 8,750 ₪. חשוב לציין כי ההחזר ניתן רק לבן משפחה אחד, לכן במידה ונטל הטיפול נופל על מספר בני משפחה, יש צורך לתאם ביניהם מי ישלם למוסד הסיעודי ומי יהיה זכאי לקבל את זיכוי המס. כמובן שעל מנת לקבל את זיכוי המס המגיע לכם, יש צורך להגיש בקשה מתאימה ללשכת פקיד שומת המס, בצירוף כל הטפסים והאישורים הרלוונטיים.

אנו בחברת טקס שירותים פיננסים נשמח לסייע לכם לקבל החזר מס בגין בן משפחה סיעודי. אנו מתמחים בתחום של החזרי מס ונשמח לספק לכם בדיקת זכאות ללא תשלום. לקבלת מידע ופרטים נוספים, צרו קשר.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך