כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

25/01/2021

החזר מס עבור מעבר דירה
החזר מס על דירה

האם אתם זכאים להחזר מס על דירה?

עבור רבים מאיתנו, מעבר בין דירות מסמל הרבה מעבר לשינוי כתובת. מלבד ההוצאות הגדולות הכרוכות במעבר הדירה, המסע המטלטל מבית אחד לבית אחר יכול להיות תהליך משמעותי ביותר עבור אלו הנאלצים לבצעו. אך האם יש לכם גם דרך לחסוך קצת בכסף?

אמנם עצם מעבר בין דירות מגורים אינו מהווה זכאות להטבות במס אך בחירת האזור הגיאוגרפי למעבר עלול להקנות אתכם בלא מעט זכויות וביניהם גם החזר מס על דירה. מדינת ישראל דוגלת מזה שנים רבות בהקניית הטבות לאלו מכם שבוחרים או יבחרו בעתיד לגור באזורים בפריפריה.

מעבר לפריפריה עשוי לזכות אתכם בכסף

בנוסף לכך שהמדינה מאפשרת קבלת הטבות מס לאזרחים המתגוררים ביישובי פריפריה מסוימים, המדינה מעוניינת גם להקל על תושבים שנמצאים במתב חברתי וכלכלי נמוך. לכן, יישובים שנמצאים בסטטוס סוציו-אקונומי נמוך זכאים גם להטבות.

כמו כן, יישובים שנמצאים קרוב לגבול, ונמצאים באוזר פריפריאלי גאוגרפית מקבלים הקלות מס משום שמדינה מעוניינת לאכלס יישובים אלו במטרה לקבע את גבולות המדינה ולהגן על מעמדם.

מי זכאי להטבה?

מדי שנה המדינה מפרסמת רשימה של יישובים שבהם התושבים זכאים להטבות מס. על מנת ליהנות מההטבה הניתנת על ידי המדינה, על התושב לגור באחד היישובים ברשימה לפחות 12 חודשים ברציפות.

הזיכוי עצמו לא ניתן על שכר הדירה או בעת רכישת הדירה, אלא הוא מוטל על הכנסה מיגיעה אישית. כך למשל, אדם שעובר מאזור שאינו מקנה לו זכאות להחזרי מס או להטבת מס ליישוב שנמנה ברשימת היישובים שמפרסמת המדינה, מחויב לגור באותו יישוב לפחות 12 חודשים ורק אז יהיה זכאי להחזר המס הניתן לתושבי המקום.

רשימת היישובים

הרשימה המלאה ארוכה יחסית ומפרטת עשרות רבות של יישובים, וניתן לאתרה באתר של רשות המיסים. אלו מספר דוגמאות ליישובים בולטים הנמנים בין הזכאים לקבלת ההטבה:

  • תושבי אילת זכאים לתשלום מס מופחת של 10% על הכנסה שצמחה או הופקה באזור
  • תושבי הגליל ביישובים אליאב, אדורה, לוחמי הגטאות, אמנן, אמציה, ללהב, כרמיאל, מחניים ולפיד זכאים גם הם לתשלום מופחת בשיעור של 7% בשנה
  • תושבי עוטף עזה זכאים לתשלום מס מופחת בשיעור של 20% בשנה
  • תושבי ניצני סיני, ניצה, נחף, נאות סמדר, נווה אטי״ב, נווה איתן, מירון, משואה, משכיות ונאות מרדכי זכאים לתשלום מס מופחת של 12% בשנה
  • תושבי מצפה רמון ואופקים זכאים להפחתה של 18% בתשלום המס השנתי
  • תושבי סוסיה, עין גדי, צאלים, סער, קצרין, תלמים, אבירים וטבריה זכאים גם הם לתשלום מס מופחת של 10% בשנה

זו רשימה חלקית בלבד. גובה ההחזר שניתן שעל ידי המדינה לתושבי הפריפריה נע בין 7% ל-20% בשנה, ורשימת היישובים ארוכה ומשתנה גם משנה לשנה. כך שמעבר מדוקדק על הרשימה הזו עלול להקנות את אתכם בהחזר מס משמעותי שלא ידעתם שמגיע לכם.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך