כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

05/04/2021

החזר מס בגין משיכת קרן השתלמות

רוב האנשים בארץ מחזיקים בקרן השתלמות, מאחר ומדובר על אפיק חיסכון נוח וזמין, אשר ניתן למשוך ממנו כסף ללא תשלום מס לאחר 6 שנים מתאריך ההפקדה הראשוני. מדובר על חיסכון לטווח הבינוני אשר משמש את רוב הישראלים, מאחר ורוב האנשים לא ירגישו בנוח לסגור את הכסף שלהם לטווח ארוך יותר. כמו כן, עצמאיים רבים בוחרים להפקיד לקרן השתלמות, מאחר ומדובר על אפיק השקעה נוח, המאפשר הפקדה פטורה ממס עד לתקרה מסוימת. עם זאת, כדאי לזכור כי אף אחד לא יודע מה צופן לו העתיד, ולכן ניתן לשמוע על לא מעט מקרים בהם נוצר צורך למשוך מקרן הפנסיה לפני הזמן. במקרים מסוג זה, מדובר על משיכת כספים שלא כדין, לכן יהיה צורך לשלם מס בשיעור של 48% מהרווחים. אנו בחברת טקס שירותים פיננסים נשמח לבדוק עבורכם האם מגיע לכם החזר מס בגין משיכת קרן השתלמות.

החזר מס בגין משיכת קרן השתלמות – מה חשוב לדעת בנושא?

בעקבות משבר הקורונה, משרד האוצר אישר לציבור למשוך כספים מקרנות השתלמות שאינן נזילות, בתנאי שמדובר על משיכה של עד 7,500 ₪ בחודש ועד לסכום כולל של 45 אלף ₪ בשנה. על מנת ליהנות מההטבה ולחסוך לעצמכם תשלומי מס מיותרים, יש צורך להצהיר על פגיעה בהכנסות. עם זאת, במידה ויתברר כי מדובר על הצהרה שקרית, יהיה צורך לשלם את שיעור המס של 48% מהרווחים של הקרן בצורה רטרואקטיבית. מעבר לכך, כדאי לדעת כי ניתן למשוך את כספי קרן ההשתלמות לאחר 3 שנים, ללא צורך בתשלום מס, במידה ומדובר על השתלמות מוכרת בארץ או בחו"ל. לצורך כך, יש להגיש בקשה בצירוף כל המסמכים הרלוונטיים.

החזר מס בגין משיכת קרן השתלמות – כיצד לעשות זאת נכון?

ישנם מקרים נוספים בהם ניתן למשוך את כספי קרן ההשתלמות לאחר 3 שנים, ללא צורך בתשלום מס, כמו למשל במידה ומדובר על אנשים שהגיעו לגיל פרישה. במקרים אלו, ניתן למשוך את הכסף לכל מטרה. כמו כן, כדאי לדעת כי החוק מתיר להחיל את הוותק של קרן השתלמות וותיקה שכבר עברו 6 שנים מתאריך ההפקדה הראשוני שלה, על קרן השתלמות צעירה יותר. בצורה כזו, ניתן למשוך את שתי הקרנות בבת אחת, ללא צורך לשלם מס על הקרן הצעירה, בתנאי שעומדים בתנאים מסוימים. לכן חשוב להתייעץ עם חברה מקצועית שמתמחה בתחום, על מנת להבין כיצד ליהנות מהחזר מס עבור משיכה שלא כדין מקרן ההשתלמות.

אנו בחברת טקס שירותים פיננסים נשמח לסייע ולייעץ לכם בתחום של החזר מס בגין משיכת קרן השתלמות. אנו מתמחים בהתנהלות מול מס הכנסה ונשמח להגיש עבורכם את הבקשה, במידה ותהיו זכאים להחזר מס. לקבלת פרטים נוספים ולבדיקת זכאות ללא תשלום, צרו קשר.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך