כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

26/04/2021

החזר מס על שוק ההון

רווחי הון מפעילות בשוק ההון חייבים במס בשיעור של 25%, כאשר תשלום המס בגין רווחי הון מועבר לרשויות המס אחת לחודש בגין רווחים בחודש הקודם, וזאת באמצעות חשבון הבנק בו מנוהלת הפעילות בשוק ההון.

יחד עם זאת, חשוב לציין שרווחי הון בגינם קיימת חבות מס הם רווחי הון בניכוי ההפסדים, כאשר סעיף 92 לפקודת מס הכנסה נועד להסדיר את נושא קיזוז הפסדי ההון מול רווחי ההון. על פי סעיף זה, ניתן לקזז את ההפסדים בפעילות בשוק ההון אל מול הרווחים ולקבל בחזרה את המס ששולם בפועל, וזאת בתנאי שקיזוז ההפסדים נעשה בשנת המס השוטפת בו נוצרו גם רווחי הון, כאשר משנת 2008 ניתן לקזז הפסדים כנגד כל רווח הון, לרבות, רווחי הון שנוצרו כתוצאה מריביות ודיבידנדים, רווחי הון שנוצרו מהקצאת מניות וכדומה. 

החזר מס על שוק ההון – כיצד? 

החזר כספי בגין מס ששולם על רווחי ההון,  ניתן לקבל לאחר הגשת דו"ח שנתי למס הכנסה בו מפורטים כל הרווחים וההפסדים במהלך שנת המס, כאשר במקרים בהם קיימים הפסדים משנים קודמות ניתן לצרף גם אותם לדו"ח וזאת לנוכח העבודה שהבנק אינו ראשי לקזז הפסדים משנים קודמות.

יחד עם זאת, קיזוז משנים קודמות יעשה בהתאם לרווחי ההון מאותן שנים. לאחר הגשת הדו"ח ולאחר בירור אותו תערוך רשות המיסים, במקרים בהם שולם מס עודף הוא יוחזר במלואו בתוספת ריבית והצמדה בשיעור של 4%.

כאשר מגישים בקשה להחזר מס על שוק ההון, קיימת חשיבות רבה להופעת סדר הקיזוז משיעור המס הגבוה ועד שיעור המס הנמוך, ולמלא את טופס הבקשה בהתאם לכל הוראות החוק. 

חשוב לדעת: הפסדים שנוצרו בשנים קודמות ולא קוזזו מהרווחים באותן השנים, אינם עוברים אוטומטית משנה לשנה, ולכן, אם לא תדאגו להגיש דו"ח קיזוז הפסדים רווחים מסודר לא תוכלו לממש את זכאותכם לקבלת החזרי מס על המס העודף אותו שילמתם. 

כמו כן, חשוב לדעת שהחזרי מס בגין הפסדים שנוצרו לכם במהלך הפעילות בשוק ההון, ניתנים למימוש עד שש שנים לאחור, וזאת בדומה להחזרי מס המשולמים בגין תשלום מס עודף על הכנסות משכר משכורת. 

החזר מס על שוק ההון רק באמצעות ליווי מקצועי של יועצי מס 

תחום המיסוי על רווחי הון הוא תחום מורכב ומסועף ולכן כל תהליך קיזוז ההפסדים אל מול הרווחים לצורך קבלת החזר מס ששולם בגין הרווחים, מומלץ שייעשה על ידי אנשי מקצוע העוסקים ומתמחים בתחום החזר המס בכלל ובתחום החזר מס על שוק ההון בפרט.

ליווי מקצוע של יועצי מס יאפשר גם לכם לבצע בירור מקיף ומעמיק בנוגע לגובה התשלום לו אתם זכאים לאחר קיזוז הפסדים ברווחים. שירות זה מוצע לכם ברוב המקרים בחינם תמורת אחוז כזה  או אחר מכספי ההחזר אותו תקבלו במידה ותהיו זכאים לכך.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך