כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

04/05/2021

החזרי מס בגין הוצאות הנצחה

אם רציתם לדעת יותר על החזרי מס בגין הוצאות הנצחה הגעתם למקום הנכון. ראשית, כל שכיר, אשר בחר להנציח אחד מבני משפחתו שניספה כתוצאה מפעולת איבה / מערכה, מחבלה, או מחלה אשר שהתפרצה בתקופת השירות הצבאי שלו, יקבל זיכוי של 30% מגובה הסכום שהוציא מכיסו. בן משפחה בהגדרה הוא: בן זוג, נכד, בן / בת אח הורה חתן / גיס. 

כל המידע שחשוב לדעת

בהתאם לפקודת מס הכנסה, כל אדם אשר הוציא מכיסו סכומי כסף בעבור הנצחת בן משפחה (כמוגדל לעיל) יקבל ממס הכנסה החזר של 30% מההוצאות שהוקצו להנצחה. את ההחזר מבצע מס הכנסה כזיכוי במס. 

אם כך, כמה הלכה למעשה ישלם לכם מס הכנסה במידה והנצחתם בן משפחה? התשובה על כך בהירה, ההחזר יבוצע רק בעבור סכום הכסף אותם שילמתם למס הכנסה. לא קיימת כלל הגבלה אודות אופי ההוצאה / מועד ההוצאה / סכום ההוצאה.

מתי ההנצחה מאפשרת קבלת החזר מרשויות המס? 

החזר עבור הנצחה יינתן לשכירים כאשר מדובר על פגיעת איבה ובין היתר: בן משפחה נפטר כתוצאה מפעולת איבה של אויבים צבאיים / ארגון עוין / סיוע לאחד מהשניים. עוד יוענק החזר עבור מי שהנציח בן משפחה שנפטר כתוצאה מתאונה בשוגג עקב פעולות איבה / מפגיעה בנשק שהוגדר לפעולת איבה / פגיעה מנשק שיועד כנגד פעולת איבה גם אם לא הופעל להוציא מקרים בהם אדם מעל גיל 18 ביצע עבירה / פשע שהוגדרו בזדון ו/או רשלנות פושעת.

מה נכלל בהוצאות ההנצחה

בין הוצאות ההנצחה ניתן לכלול : מצבת זיכרון, הוצאות בעבור אזכרה, הוצאות נסיעה, פרסום מודעות אבל בעיתונות, החזר בעבור מפגשי זיכרון, החזרים בעבור הוצאת ספר זיכרון, תרומות לעמותות וכל פעולה נוספת שנועדה לשם הנצחת הנפטר כתוצאה מפעולות איבה.

את החזרי המס ניתן לבקש גם בעבור שנים קודמות (היה ולא הייתם מודעים לעובדה כי ניתן לבקש החזר מס בגין הנצחה) סך השנים שניתן לבקש החזר הם 6 שנים אחורנית. את ההחזר מבקשים באמצעות מילוי טפסים – דוחות מס. שימו לב, כי גם מי שכבר הגיש את הדוחות ולא ציין כי הוא זכאי להחזר מס בגין הנצחה, יכול לדרוש את ההחזר בדיעבד, על ידי הגשת תיקון דו"ח – אזי יקבל השכיר את החזר המס בצמוד לריביות והפרשי הצמדה. 

כל סכום אותו הקצתם בעבור הנצחה, אתם יכולים להוסיף להוצאות אלא אם אתם (מסיבה כלשהי) לא משלמים מס הכנסה, אזי לא תוכלו ליהנות מהטבה זו והזיכוי ימנע מכם.

לסיכום

היה ואתם מקצים סכום שנתי להוצאות עבור הנצחת בן משפחה (שהוגדר על פי חוק) שנפגע בפעולת איבה, עומדת לכם הזכות לבקש החזר מרשויות המס. את ההחזר תקבלו כזיכוי ואתם יכולים לבקשו באופן עצמאי ו/או על ידי בעל מקצוע שיסייע לכם להשיג את הזיכוי המתבקש.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך