כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

28/04/2021

החזר מס לבעלי הכנסות גבוהות

בעלי הכנסות גבוהות משלמים יותר מס, ולכן, החזרי מס עבורם עלולים להיות גבוהים יותר מהממוצע באופן משמועתי. בעמוד שלפניכם תוכלו למצוא את כל המידע הנחוץ לכם על החזרי מס לבעלי הכנסה גבוהה. 

מספר מילים על שיטת המיסוי המונהגת במדינת ישראל

שיטת המס על ההכנסה המונהגת במדינת ישראל היא שיטת המס הפרוגרסיבי, במסגרתה, גובה המס נקבע בהתאם לגובה ההכנסה, ולכן, שכירים ועצמאיים המרוויחים יותר כסף נדרשים לתשלום מס גבוה יותר. דבר נוסף שחשוב לדעת על שיטת המס על ההכנסה המונהגת בישראל טמון בעבודה שמדובר בשיעורי מס הנקבעים מראש בתחילת שנת המ ובהתאם להערכה שנתית לגבי סך ההכנסה. כפועל יוצא מכך, במקרים בהם וההערכה של רשויות המס  אינה מדויקות ו/או במקרים בהם חלו שינויים כאלו ואחרים אצל העובד השכיר או העצמאי במהלך שנת המס, קיימת סבירות גבוהה לכך שהוא יהא זכאי לקבלת החזר מס במידה ויימצא שהוא שילם מס עודף לאורך שנת המס.

החזרי מסר לבעלי הכנסות גבוהות – מה חשוב לדעת? 

הסיבות בגינן בעלי הכנסות גבוהות עלולים להימצא כזכאים להחזרי מס, זהות לסיבות הנפוצות בגינן בעלי הכנסות ממוצעות ו/או נמוכות זכאים להחזרי מס, וביניהן: 

  • חישוב מוטעה ושגוי בקביעת שיעורי המס בהם מחויב העובד/ת לאורך שנת המס כפועל יוצא מהערכה שגויה של היקף הכנסותיו במהלך שנת המס. 
  • חישוב מוטעה ושגוי של נקודות הזכות להן זכאי העובד 
  • שינויים פרסונאליים בחייו של העובד לאורך שנת המס – כאשר חלק מהשינויים מזכים בהוספה של נקודות זכות לחישוב מס הכנסה כגון: נישואין, גירושין, הבאת ילד לעולם, מעבר לעיר/יישוב בו שיעורי המס מופחתים וכדומה

וכמו כן מקרים בהם העובד פוטר ו/או התפטר ממקום עבודתו במהלך שנת המס, מקרים בהם העובד עבד במספר עבודות במקביל, מקרים בהם העובד התמודד עם מחלה או בעיה רפואית מורכבת אשר הובילה להפסקת עבודה ומקרים נוספים המזכים בהחזרי מס על פי פקודת מס הכנסה. 

זכאות להחזרי מס עבור בעלי הכנסה גבוהה – כיצד מבררים וכיצד ממששים את הזכות? 

זכאות לקבלת החזר מס נקבעת על ידי רשויות המס הפועלות באזור מגוריכם, כאשר הליך הבירור בנוגע לזכאותכם מתבצע אף הוא על ידי רשות המיסים והוא מתחיל לאחר הגשת בקשה לקבלת החזר מס. חשוב לציין שאת הבקשה ניתן להחיל באופן רטרואקטיבי על שש השנים הקודמות לשנת המס האחרונה. החזרי מס לבעלי הכנסה גבוהה מומלץ שייעשה באמצעות בדיקת זכאות הנערכת על ידי אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים בנושא, וזאת על מנת לבחון לעומק את גובה המס בגינו הינכם זכאים להחזר. בדיקה זו מבוצעת ברוב המקרים ללא דרישת תשלום מקדימה, כאשר התשלום בגינה מתבצע רק במקרים והינכם זכאים לקבלת ההחזר וזאת בהתאם לאחוז מסוים מתוך הכספים שתקבלו אשר נקבע מראש.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך