כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע










close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

09/05/2021

החזרי מס לגמלאים - האם יש דבר כזה?

מדינת ישראל מעניקה הקלות במס לכל מי שהגיע/ה לגיל פרישה ובמילים אחרות: החזרי מס לגמלאים. ההקלה במס מוגדרת על פי חוק בהתאם לשנת הלידה של הגמלאי. משום שגיל הפרישה (ובהתאם גיל הפנסיה), השתנה במהלך השנים, החישוב מתבצע בהתאם לשנת הלידה וכפועל יוצא – רק מי שהגיע לגיל פרישה בהתאם לחוק, זכאי להקלות ( לא בהתאם לתאריך היציאה בפועל לפנסיה ). גיל הפרישה נכון לשנת 2020 לגברים הוא בין 65 ל- 67 (ביחס לשנת וחודש הלידה של העובד) ואילו לנשים גיל הפרישה הינו 60 ועד 64.

מהן ההקלות להן זכאי הגמלאי

הכנסות ריבית מתוכניות חיסכון / פיקדונות בנקאיים – כל גמלאי שלו חסכונות ו/או פיקדונות בנקאיים, זכאי לקבל פטור בעבור חלק יחסי מהריבית המשולמת. עוד כל מי שמלאו לו 60 אביבים יהיה זכאי לחישוב מס פרוגרסיבי וזאת בהתאם למדרגות המס לאור ההכנסות המתקבלות מרווחי ההון של הגמלאי. הניכוי המקסימאלי אותו ניתן לבצע לגמלאי עומד על כ- 12.500 שקלים חדשים לבני זוג בגיל פרישה וכ- 8.200 לאדם אחד בגיל פרישה. הניכוי מתבצע באופן אוטומטי על ידי רשות המיסים. 

פטור על פנסיה – בהתאם לסעיף 9א מעניק מס ההכנסה לכל מי שהגיע לגיל פרישה, פטור על פנסיה. הפטור המקסימאלי נכון לשנת 2019 הינו 49% מהקצבה המקסימאלית

פטור ממס לגמלאי שהכנסתו נמוכה – כל גמלאי שהכנסותיו, לרבות החסכונות והקצבאות נמוכות, זכאי לפטור של עד 35% . הפטור יינתן  על הסכום הנמוך ביותר מבין שתי הסיטואציות הבאות:

  • הכנסות ריבית מהפיקדונות הבנקאים / מהתוכניות חיסכון 
  • הפרש שבין המקסימום של פטור בקצבה לבין הכנסה אחרת 

להבדיל מהקלות אחר הכנסות מתוכניות חיסכון / פיקדונות בנקאיים, הפטור על הכנסות נמוכות לא ניתן באופן אוטומטי כך שכל מי שמבקש פטור זה, עליו להגיש בקשה ייעודית באמצעות הטפסים המוכרים על ידי הרשות.

החזרים רטרואקטיבית

לעיתים מפספסים הגמלאים את ההטבות המגיעות להם על פי חוק, מה שגורם להם להפסיד את המגיע להם. למזלם, ההחזרים יכולים להינתן רטרואקטיבית למשך 6 שנים, כך שגם מי שלא ביקש את המגיע לו, יכול לרכז את ההטבות שפספס בששת השנים האחרונות ולקבל את הסכום כולו יחד.

ישנם החזרים שעל פי חוק ניתנים באופן אוטומטי, אך ישנם החזרים שיש להגיש בקשה ייחודית עבורם ועל כן נכון לעקוב אחרי זה. ניתן להגיש את הבקשה באופן עצמאי ובהדרכת הפקידים ברשות המיסים, אך חשוב לזכור כי החזר המיסים כרוך בבירוקרטיה שיש להכיר. כך או אחרת, אם בקשתם לבצע החזרי מס בעבור פנסיה, השתדלו להיוועץ עם המומחים בתחום ואפשרו לבעלי מקצוע לסייע לכם לקבל את המגיע לכם על פי חוק. שירות החזרי מס לגמלאים ניתן במשרדנו, צרו עימנו קשר עוד היום.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם










כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך