כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

05/05/2021

החזרי מס לעובדי הוראה

על מנת לקבל החזרי מס לעובדי הוראה, יש להגיש את הטפסים המותאמים ולהמתין לתגובת רשויות המס. הטענה הרווחת כי משרד החינוך הוא מקום עבודה מסודר ועל כן אין סיכוי שיפלו טעויות, גורמת למאות (אם לא אלפי) עובדים להפסיד אלפי שקלים.

כדי להבהיר את נושא החזרי מס לעובדי הוראה, נגיד כי ההחזרים על פי רוב מצטברים בשל שינויים בחקיקה לצד רפורמות חדשות שנוהגים להנחיל במדינה (לעיתים קרובות) ולא תמיד בשל טעויות אותם מבצע המעסיק בתלוש השכר.

שימו לב, על מנת לזכות בכסף הרב שייתכן ומגיע לכם, עליכם להגיע לרגע בו אתם מגישים בקשה להחזר מס ולא להתמהמה משום שחוק ההתיישנות יכול לחול עליו והכסף ירד לטמיון וליתר דיוק, יישאר ברשויות המס.

הסיבות המובילות להחזרי מס

ישנן סיבות רבות ומגוונות אשר גורמות לזכותכם לקבל החזרי מס ובין היתר: יציאה לשנת שבתון, הפסקת עבודה מסיבה שלא תהיה, יציאה לחופשת לידה, חישוב מס לא מדויק ועוד. משום שבעת החיסור ממקום העבודה למעסיק אין דיווח מסודר אודות ההכנסות (ולצורך העניין, דמי לידה), החישוב של תשלום המס מתבצע בהתאם להכנסות אותן העניק בתקופה שבה העבודה התקיימה כסדרה ומכאן מתחילים הפערים.

במקביל, עובדי הוראה אשר מתגוררים בישובים בהם ניתנות הטבות (לרבות יישובי ספר) גם כאן כמו במקרים אחרים, רבים אינם מודעים להטבה זו ו/או מניחים כי המעסיק מזין אותה באופן אוטומטי ועל כן לא מקבלים את ההנחה כמקובל על פי חוק. עובדי הוראה מפקידים באופן אוטומטי לקופות גמל לקרנות פנסיה וכיוצא בזאת מוענקות הטבות מס שלא תמיד ניתנות בפועל ויש לבחון זאת.

שימו לב, כי היקף ההטבות והזכאויות הניתנות לכם בהתאם לחוק, לא תמיד מיושמות ועל כן חשוב מאוד לבחון את ההחזרים ולוודא כי לא מגיע לכם החזר מס שהתפספס עם השנים. בכל מקרה, לכל עובד הוראה עומדת הזכות לבקש החזר מס רטרואקטיבית – בעבור ששת השנים אחורנית.

כדי לבחון את ההפרשים שקיימים ברשויות המס, יש להגיש את הניירת המתאימה לצד הטפסים הנדרשים על ידם והחישוב יבוצע וההחזרים יועברו אליכם באופן מידי – כמובן אם נמצאו פערים בתשלומים.

כיצד מקבלים החזרי מס

על מנת לקבל את החזרי המס שמגיעים לכם על פי חוק, עליכם להגיש כאמור את סך המסמכים והטפסים הנדרשים. אתם יכולים לעשות זאת באופן עצמאי ובמקביל יש ביכולתכם לפנות אל בעל מקצוע מוביל בתחום ולבקש את עזרתו המקצועית לקבלת החזרי המס. התשלום עבור שירותיו של בעל המקצוע נגזר על פי רוב מגובה ההחזר שהתקבל בחשבונכם, כך שהתשלום יינתן לצד ההחזר ויחושב באחוזים ממנו.

לסיכום

ככל ואתם מבקשים לבחון החזרי מס וככל ואתם עובדי הוראה, גשו אל רשויות המס ו/או היעזרו בבעל מקצוע וזכו לקבל את המגיע לכם בהתאם לחוק.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך