כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

26/01/2021

חשיבות תיאום מיסים לקבל החזר מס

מהו תיאום מס ולמה לא כדאי לוותר עליו?

בישראל עובדים שכירים רבים בשתי עבודות או יותר בשוק העבודה, אשר משלמים מס הכנסה מידי חודש. חלקם, אינה מודע להליכי וחוקי המס בישראל ובדגש על הליך הנקרא תיאום מס וכיצד הליך זה עשוי לסייע בקבלת החזר מס מהמדינה.

כידוע, כל עובד בישראל מחויב לשלם על פי חוק מס בהתאם לגובה הכנסתו: ככל שגובה ההכנסה עולה, אחוז המס שעל העובד לשלם – גדל, בהתאם למדרגות המס.

תיאום מס הינו הליך המתבצע תחת רשות המיסים בישראל, אשר מטרתו לקבע מהו שיעור אחוז המס אותו ישלם השכיר לפי הכנסתו השנתית. מטרה נוספת של תיאום המס, הינה מניעת תשלום מס יתר של השכיר.

מתי כדאי לבצע תיאום מס?

במידה ואתם עובדים בשתי עבודות שונות, הרי שמדי חודש יופקו עבורכם שני תלושי שכר. כנכתב לעיל, אתם מחויבים בתשלום מס, המנוכה ממשכורתם לפי מדרגות מס ולכן במקרה של שתי עבודות, ינוכה המס משני תלושי משכורת שונים ממעסיקים שונים. 

במידה וציינתם בטופס 101 (טופס עליו חותמים לפני תחילת עבודה חדשה) כי אתם עובדים בעבודה נוספת, החוק בישראל מחייב את המעסיק השני לנכות 47% מס הכנסה ממשכורתכם (שיעור המס הגבוה בישראל) גם אם משכורתם אינה עומדת במדרגת שכר זאת. מטרת חוק זה הינה לעודד שכירים לבצע תיאום מס, אשר אינו מוגדר כחוק, כלומר, תיאום בין כלל ההכנסות שלכם בשנה. לאחר ביצוע התיאום, תשלמו מס הכנסה לפי המדרגה התואמת את כלל הכנסותיכם בשנת המס.

לדוגמה, במידה ושכר עבודתכם הראשונה הינו 6,000 ₪ ושכר עבודתם השנייה הינו 7,000 ₪, הרי שהכנסתכם השנתית, לאחר חישוב פשוט, הינה 156,000 ₪. כלומר, ניכוי מס של 20% ממשכורתם (דרגת מס שלישית) – 31,200 ₪. כל זאת במידה שביצעתם תיאום מס. במידה ולא, ינוכו 47% מס הכנסה ממשכורתם השנייה ו- 10% ממשכורתם הראשונה. כלומר, 46,680 ₪. הפסד כסף משמעותי.

מהי חשיבות תיאום מס לצורך קבלת החזרי מס?

רשות המיסים בישראל, אמנם ידועה ב"לקיחת" כספכם, אך היא יודעת גם להחזיר את כספכם במידת הצורך.

תיאום מס הינו הליך חשוב אשר צפוי להטיב עימכם, עם זאת אנשים רבים אינם מודעים להליך זה ומפסידים סכומי כסף רבים, דהיינו, מס הכנסה מחויב להחזרת חלק מכספם לאחר תיאום מס. לכן, החור בישראל אומר כי ניתן לבצע תיאום מס לשנת מס עד 6 שנים משנה זאת. 

במידה וביצעתם את הליך תיאום המס ונמצא שאכן שילמתם מס יתר, רשות המיסים בישראל מחויבת להחזר מס היתר אותו שילמתם בשנת המס.

חשוב לציין – הליך תיאום המס, הינו על אחריותכם בלבד ואינה חוק במדינת ישראל. במידה ולא תעשו כן, אף גוף או חברה אינה תעשה הליך זה במקומכם.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך