כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

14/12/2020

מי זכאי להחזר מס

אזרחים רבים במדינת ישראל אינם יודעים כי הם זכאים להחזרי מס וכך כסף רב שוכב בקופת המדינה ללא כל דרישה מצד האזרח לקבלו. ישנם מספר גורמים עיקריים המובילים לזכאות להחזרי מס. אם בעבר נהוג היה לחשוב כי רק שכירים יכולים להגיש בקשה מעין זאת כיום ניתן לומר כי גם עצמאים רבים זכאים להחזרי מס מטעם המדינה ועל מנת לקבל את הזכות הבסיסית שלכם כל מה שצריך לעשות הוא להגיש בקשה למס הכנסה.

האם מגיע לי החזר מס?

אז אתם בטח שואלים את עצמכם למי מגיע החזר מס? התשובה לכך היא שרבים מאזרחי המדינה זכאים להחזרי מס פעם בשנה מהסיבה העיקרית ששיטת חישוב המס בישראל נוחה לטעות בחישוב גובה נקודות הזיכוי.
גובה המס הנגבה מכל אזרח מחושב באופן שנתי בעוד גובה המס הנגבה בפועל יורד מידי חודש בחודשו מהשכר.
בשיטת גבייה זאת נוצר מרווח טעות מכיוון ששינויים אשר קורים במהלך השנה אינם יכולים להילקח בחשבון.

גובה המס היורד משכרכם בכל חודש נגזר מנקודות הזיכוי להן אתם זכאים. כל אזרח ישראלי זכאי ל2.25 נקודות זיכוי ואישה זכאית ל2.75 נקודות זיכוי רק מתוקף היותם תושבי ישראל.
על גובה הנקודות הללו מתווספות נקודות המשתנות מאדם לאדם בהתאם לחייו האישיים. למשל, אזרח אשר נישא במהלך השנה, משפחתו התרחבה או שבחר לעבור לאזור מגורים שאינו חייב במס זכאי למספר שונה של נקודות זיכוי מאזרח אחר במדינה.
לכל שינוי ישנה השפעה על גובה הנקודות אך במידה ושינויים אלו אינם מדווחים בזמן למעסיק ואינם עוברים אל מס הכנסה ניתן להגיע למצב בו גובה המס הנגבה מכם גבוה מידי.

מה הם החזרי מס?

בכל מקרה של חוסר התאמה בין מספר הנקודות להן אתם זכאים לבין מספר הנקודות אותן אתם מקבלים בפועל ניתן לבקש בקשה להחזרי מס.
רשות המיסים מאפשרת לכל אזרח מידי שנה להגיש בקשה על מנת לקבל את סכומי המס אשר נגבו ממנו שלא לצורך.
את הבקשה בליווי כל המסמכים הרלוונטיים המעידים על הסיבות בגינן אתם מבקשים את ההחזר יש להגיש אל מס הכנסה הקרוב לאזור מגוריכם.
פקיד השומה אשר יקבל את המסמכים יבדוק באם הם נכונים ובמידה וכן תקבלו את ההחזר הישר אל חשבון הבנק האישי שלכם.

החזרי מס בעזרת טקס שירותים פיננסיים

כספים רבים שוכבים בקופת המדינה רק משום שאזרחים רבים בישראל נרתעים מתהליך הגשת בקשה להחזרי מס כיוון שהוא נראה ארוך ומסורבל וכולל בתוכו בירוקרטיה רבה.
בדיוק לשם כך אנו נמצאים כאן, בכדי לסייע בידיכם לעבור את התהליך בצורה הפשוטה והנוחה ביותר.
טקס שירותים פיננסיים ילוו אתכם החל ממילוי הטפסים הראשונים ועד אשר הכסף יכנס אליכם לחשבון.
נציגנו ילוו אתכם במקצועיות ויעילות, בעזרת בדיקה נעשה עבורכם בירור של סכום הזיכוי לו אתכם זכאים וכמובן איסוף של כל המסמכים הרלוונטיים עבור קבלת זיכוי זה. אתם מצידכם רק צריכים ליצור עימנו קשר ואנו נעשה את כל השאר.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך