כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

11/02/2020

החזר מס בגין הוצאות לשכירים

אם גם לכם יש בני משפחה או חברים עצמאיים, גם אתם מודעים היטב לעובדה כי הם "אוספים הוצאות". הסיבה? כל עוד ההוצאה קשורה ליצירת ההכנסה, הרי שמקבלים עליה החזר – זאת לאחר שרואה החשבון עובר על הניירת, מסווג אותה ומכניס אותה לחישוב ההוצאות שניתן לדרוש בעבורן החזר. מה שאתם ככל הנראה לא יודעים הוא שגם בתור שכירים, אתם זכאים לא אחת לדרוש ההחזר מס בגין הוצאות לשכירים.

שכירים והחזרי מס בגין הוצאות? מסתבר שיש דבר כזה. אם במסגרת עבודתכם השקעתם כספים שקשורים בצורה ישירה להכנסה שלכם, הרי שאתם זכאים לדרוש בהחזר. על מנת שאכן יהיה ניתן לדרוש בהחזר עבורכם, יש להוכיח קשר ישיר בין ההוצאה ובין ההכנסה שלכם וכל זאת בתנאי שהמעסיק שלכם לא משלם את  החזר הוצאות בתלוש שכר. אנו נשמח ללוות אתכם בתהליך, לא לפני שנבצע בדיקת זכאות כללית שתאמוד את סיכויי ההצלחה עם הגשת הבקשה.

אתם חברים באיגוד מקצועי? מגיע לכם לקבל החזר מס!

הדוגמא הקלאסית ביותר שניתן להדגים באמצעותה החזר מס בגין הוצאות לשכירים, היא עם דמי החברות שמשלמים שכירים לאיגודים מקצועיים. ישנם שלל איגודים שכאלו בישראל שהחברות באיגוד מצריכה מכם להשקיע כמה מאות שקלים בשנה. הוצאה שכזו, גם במעמד של שכירים, היא הוצאה מוכרת. בעבורה, תוכלו לדרוש בהחזר מס גם כ-6 שנים אחורה וכל זאת שוב בתנאי שהמעסיק לא משלם החזר בגין הוצאה זאת.
האיגודים הבאים לצורך העניין מקבלים החזר בגין הוצאות:

  • הסתדרות המורים
  • ארגון המורים

ההחזר מגולם בתלוש השכר, לכן במקרה כזה לא ניתן לדרוש להזדכות בגין הוצאות בנפרד.

מוציאים שיחות עבודה לחו"ל? קבלו החזר!

למרות שמרבית ההתקשרות כיום נעשית בדיגיטל, עדיין מבצעים שיחות טלפון אל מול יזמים, אנשי עסקים וקולגות באמצעות הטלפון. מי כמוכם יודע כי לעתים אתם מגיעים בחזרה הביתה עם העבודה, שגם כוללת לעתים שיחות אל חו"ל. מיותר לציין כי מדובר על תעריפים גבוהים מאד, שבעבורם תוכלו לקבל החזר מס. שימו לב: על מנת לממש את זכאותכם לקבלת החזר, עליכם להציג פירוט של שיחות יוצאות מהתקופה הרלוונטית ולהוכיח כי ההוצאה לא משלום על ידי המעסיק בתלוש משכורת.

לימודים, הרצאות וכנסים הרלוונטיים לעיסוקכם

במידה ואתם נרשמים ללימודים או לכנסים מקצועיים על חשבונכם, תוכלו לדרוש בהחזר מס. חשוב לציין: על מנת שאכן תוכלו לדרוש בהחזר, יש להוכיח כי אותם תכנים לימודיים שאתם מעוניינים לרכוש, בעלי זיקה לתחום העיסוק הנוכחי שלכם, וכי מטרתם לשמר את הרמה המקצועית בה אתם מחזיקים כיום. תנאי נוסף הוא אישור מהמעסיק שלכם, המעיד כי הוא זה שדרש בהרשמתכם ללימודים. מתי לא תקבלו החזר? במידה ואתם עוסקים בפרסום ונרשמים ללימודי בישול.

עבודה מהבית והחזר מס – לא רק לעצמאיים

מעסיקים רבים מאפשרים כיום לעובדים לעבוד יום בשבוע (ואפילו יותר) מהבית. מדובר על סטנדרט בסיסי, שמטרתו לאפשר לעובדים לקחת פסק זמן מהשגרה, זאת מבלי לפגוע בשגרת העבודה. כידוע, על מנת שאכן יהיה ניתן לעבוד מהבית, יש צורך בתנאים בסיסיים כדוגמת חיבור לאינטרנט וחיבור אל קו טלפון זמין. גם עבור הוצאות אלו ניתן לדרוש בהחזר מס כחוק. 

היו לכם הוצאות בעבר? עוד לא מאוחר!

החזר מס בגין הוצאות לשכירים לא שונה במהותו מהחזרי המס "הקלאסיים" שאתם לבטח מכירים. המשמעות היא שאם לא הייתם מודעים לזכות הניתנת לכם, עדיין לא מאוחר לממש את זכותכם. ניתן להגיש בקשה ולקבל את הכסף שמגיע לכם, גם אם מדובר על הוצאות מלפני 6 שנים. במידה והיו לכם הוצאות משמעותיות, כדאי לאסוף חשבוניות וקבלות המעידות על ההוצאה. שימו לב: החזר מס בגין הוצאות לשכירים יכול להגיע גם לאלפי שקלים! הכסף שכעת יושב בקופות המדינה, יכול לשוב אל כיסכם. 

יחד, נוכל לבדוק את זכאותכם להחזר מס בגין הוצאות שכירים! פנו אלינו עוד היום למימוש בדיקת הזכאות.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך