כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

11/02/2020

כנראה שהדבר העיקרי שאתם באמת יודעים, הוא שאתם מחויבים בתשלום מסים כחוק. אם יש משהו שסביר כי אתם לא יודעים הוא שאתם זכאים במקרים מסוימים לקבל החזר מס שנתי. כל עובד במדינת ישראל – שכיר או עצמאי, משלם מסים. חלק מהעובדים זכאים להחזר מס בסוף השנה, אך לא כולם מודעים לכך – מה שאומר שהמון כסף שבעצם שייך לכם, נשאר בקופות המדינה.

אז איך זה בעצם קורה? המס שאתם משלמים למדינה מחושב ברמה השנתית. כך, עוד לפני שהעברתם את כרטיס העובד שלכם ביום הראשון לחודש, המס שאתם צריכים לשלם מחושב ויורד לכם אוטומטית מהמשכורת. מה שקורה הוא שלעתים המס שאתם משלמים גבוה מהמס שאתם צריכים לשלם. הסיבות יכולות להיות שונות ומגוונות:

• התפטרות ממקום העבודה

• שינוי היקף השעות בעבודה

• סטטוס בחיים (חופשת לידה, שחרור מצה"ל, תואר ראשון וכיוצא בזה)

החזר מס שנתי

גביית המס מכם: חישוב שנתי, הורדה חודשית

אם תשימו לב, בתלוש השכר שלכם תוכלו לראות כי בכל חודש יורד לכם סכום זהה עבור מס ההכנסה. חישוב המס מחושב ברמה שנתית – כלומר, כבר בתחילת השנה ידוע כמה כסף תשלמו ברמה השנתית.
ישנן מדרגות מס שונות המשתנות בהתאם לגובה השכר שלכם. מאחר ומדובר על חישוב שנתי – אפשר לומר כי פורסים לכם לתשלומים את המס השנתי שאתם צריכים לשלם.

קרה ולאורך השנה היה שינוי בהיקף התעסוקה שלכם או בסטטוס האישי שלכם? בסוף השנה, לאחר שנגבה מכם המס השנתי, יהיה ניתן להגיש בקשה להחזר על פי חוק.

"איך לא ידעתי קודם? בשנת 2017 עבדתי פחות מהצפוי"

אל דאגה! החזר המס מגיע לכם עד כ-6 שנים אחורה. נכון להיום, בשנת 2019, תוכלו לדרוש בהחזר גם על שנת העבודה שלכם מ-2013. שימו לב: העובדה כי ניתן לדרוש בהחזר גם עבור שנים קודמות, לא אומר כי אתם יכולים לקחת את הזמן.
אתם נדרשים לאסוף מסמכים, תלושים ולהגיש בקשה מסודרת. בכדי שלא יהיה מצב שאתם לחוצים בזמנים – כדאי לבצע בדיקת זכאות להחזר מס ולהגיש את הבקשה מהר ככל הניתן.

החזר מס שנתי

החלפתם עבודה באמצע השנה? מגיע לכם החזר!

בינואר נקבע לכם גובה המס השנתי שלכם בהתאם לגובה המשכורת שלכם, אך באוקטובר החלפתם עבודה? סביר כי מגיע לכם החזר על חודשים נובמבר ודצמבר. אחת הסיבות השכיחות ביותר לקבלת החזר של מס, היא חוסר רציפות תעסוקתית.
מאחר וגביית המס מתבצעת באופן אוטומטי ועל פי החישוב שבוצע בתחילת השנה, הרי שאתם ממשיכים לשלם למס ההכנסה למרות שבפועל אינכם משתכרים באותו השכר.

"הבוס הפחית לי בהיקף השעות. אני זכאי לקבל החזר מס שנתי?"

בהחלט. בהנחה והשכר החודשי של עובד עומד על כ-10,000 שקלים לדוגמה, הרי שהוא נדרש לשלם מס בהתאם למדרגת השכר בה הוא נמצא.
במידה והבוס הפחית את היקף המשרה ובהתאם גם גובה השכר ירד, הרי שישנו פער שצריך לגשר עליו. איך עושים זאת? עם החזר המס. שימו לב: המס שנקבע בתחילת השנה ימשיך לרדת – את ההחזר יהיה ניתן לדרוש רק בסוף השנה.

החזר מס שנתי

הגשה עצמאית להחזר מס? לא באמת כדאי

כיום ישנן חברות המציעות לכם בדיקת זכאות + ליווי בתהליך. האם כדאי להסתייע בחברה שכזאת? בהחלט. תהליך עצמאי שאתם עושים אינו מבוסס על ניסיון, מה שאומר כי התהליך לבטח יהיה לכם ארוך יותר, מורכב יותר ומעט מסורבל. שימו לב: בעת שלא תגישו את הבקשה עם כל הטפסים הנדרשים, תידרשו לעבור את התהליך פעם נוספת.

חסכו מעצמכם את בזבוז הזמן והתסכול הרב: פנו לחברה שתלווה אתכם, תנחה אתכם בתהליך ותמנף את הסיכוי שלכם לקבל החזר מס המגיע לכם כחוק.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך