כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

04/11/2019

נקודות זיכוי ממס עבור ילד עם לקות למידה

אפשר למחות עליהם, לחוש מתוסכלים מהם או פשוט לקבל אותם כחוק שיש למלא אחריו: תשלומי המס.
כהורים לילדים, אתם זוכים בהקלות במס, אך מה שלא כל ההורים יודעים הוא שישנו גם סעיף המדבר על נקודות זיכוי ממס עבור ילד עם לקות למידה. אם בעבר לקות למידה הייתה נשמעת כצמד מילים אקזוטי ולא ברור, הרי שכיום בישראל מאובחנים לא מעט ילדים עם לקויות למידה בדרגות שונות.

במידה וגם ילדכם סובל מלקות למידה מוגדרת, דעו כי תוכלו לקבל הקלות מס בדמות נקודות זיכוי ממס עבור ילד עם לקות למידה. בעוד ישנם ילדים המאובחנים ככאלו הסובלים מלקות למידה אך עדיין לומדים במסגרות החינוכיות הרגילות, ישנם ילדים המסווגים לבתי ספר מיוחדים התואמים את צרכיהם.
רשויות המס מבקשות להקל על אותם ההורים המתמודדים עם המציאות הנוצרת בעקבות לקות הלמידה. 

האם גם אתם מימשתם את זכותכם להקלה במס?

אחת הבעיות הגדולות ביותר, היא העובדה כי המון הורים לא מודעים כלל לזכות הניתנת להם להקלה במס.
הורים שילדיהם סובלים מלקות למידה, עסוקים בעיקר בטיפוח הילד וקידומו, כמו גם במציאת מסגרת חינוכית ראויה שהוא יוכל להשתלב בה. אותם הורים, לא תמיד מוצאים את הפנאי לברר באשר לזכויותיהם, לרבות נקודות זיכוי ממס עבור ילד עם לקות למידה הניתנות במסגרת של 2 נקודות שנתיות.

חשוב לדעת: על מנת לממש את זכותכם להקלות במס כהורים לילד שסובל מלקות למידה, עליכם להגיש בקשה פורמלית. יש לציין זאת מאחר והכסף שמגיע לכם לקבל אינו ישוב אליכם ללא הגשת בקשה. בעת שאתם לא ערים לזכות בהקלה במס, אתם יכולים להוציא מכיסכם כסף רב, וחבל. 

"איך אדע אם אני זכאי להקלות במס בעקבות לקות הלמידה של ילדי?"

צמד המילים "לקות למידה" כבר נשמע כה מוכר – גם למחנכים, גם להורים ובעיקר לתלמידים. עם זאת, לא כל ילד שסובל מלקות למידה גם יזכה את הוריו בהקלות במס. ישנם מספר קריטריונים מרכזיים, לפיהם ניתן לקבוע האם ישנה אפשרות לדרוש נקודות זיכוי ממס עבור ילד עם לקות למידה:

  • ראשית, רק ועדת השמה של משרד החינוך יכולה לקבוע כי הילד אכן זקוק למסגרת של חינוך מיוחד בעקבות לקות הלמידה. חשוב לציין זאת, מאחר ובמידה ילדכם סובל מלקות בדרגה מסוימת, אך הוא לומד בבית ספר רגיל, הרי שלא תהיו זכאים להקלות במס.
  • שנית, מסגרת לחינוך מיוחד מוכרת כוללת בין היתר גן לחינוך מיוחד, בית ספר לחינוך מיוחד, כיתה לחינוך מיוחד בבית ספר רגיל בלבד ולא כיתה מקדמת או כיתה משלבת ו"מסלול 07" שהינו מסלול  תגבור בלימודים בתיכון ומתייחס לילדים הלומדים בכיתות ט' עד י"ב בלבד וזאת מאחר שלא קיימת מסגרת כלשהי לחינוך מיוחד לטווח גילאים אלו.

איך ממשים את הזכאות לכך?

רוצים לדעת איך מגישים בקשה להחזר מס? בכדי לממש את הזכאות להחזר מס להורים לילדים בעלי לקויות למידה יש לפנות למשרדי מס הכנסה לפקיד השומה באזור המגורים שלכם ולהגיש את הבקשה על ידי מילוי טופס 116 א', שהינו בקשת זיכוי ממס בגין קרוב נטול יכולת. בקשה זאת מגישים הורים  העובדים כשכירים. כמו החזרי מס אחרים, גם כאן ניתן לממש את הזכאות להחזר המס עד כ-6 שנים אחורה וזאת בלבד שבאותן השנים הזכאות הייתה קיימת.

ישנם הורים שמגישים את הבקשה כעבור מספר שנים, וכך הם זוכים להחזר בהיקף של אלפי ולעתים עשרות אלפי שקלים! 

כמובן שכל הורה יכול להגיש באופן עצמאי את הבקשה לקבלת החזר בגין נקודות זיכוי עם זאת, ובמטרה להפחית את הסרבול הכרוך בהתעסקות בדבר ישנה אפשרות להגיש את הבקשה גם דרכנו ואנחנו נטפל  בהחזר בכדי לפנות את זמנכם לדברים החשובים באמת.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך