כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס- אולי גם לך מגיע


close

איך נבדוק את זכאותך?

בדיקה מהירה אונליין

16/03/2021

מתי ואיך מקבלים החזרי מס לאמהות טריות

החזר מס הוא תשלום כספי המוענק לאדם מסוים שלגביו התברר כי לאורך שנת המס הוא שילם מס הכנסה גבוה מזה אותו הוא היה אמור לשלם בפועל, כאשר בין יתר הסיבות הנפוצות בגינן אתם עשויים לקבל החזרי מס מרשות המיסים נכללים גם מקרים בהם לאורך שנת המס קיבלתם דמי לידה ומקרים בהם התרחשו שינויים פרסונאליים בחייכם, לרבות, לידת ילדים. לפיכך, אם ילדת במהלך תקופת הזכאות בגינה את רשאית לקבל החזרי מס (תקופת הזכאות היא 6 שנים רטרואקטיבית), חשוב ומומלץ לבדוק את זכאותך לקבלת החזרי מס. 

נקודות מס לאחר לידה – מה חשוב לדעת? 

נקודת מס הן נקודות זיכוי לפיהן נקבעות מדרגות המס של כל אדם החייב במס הכנסה. נקודות אלו ניתנות על פי מאפיינים פרסונאליים כאלו ואחרים הקשורים באדם החייב במס, כאשר לידת ילדים מהווה חלק עיקרי במתן נקודות זיכוי וכל נקודת זיכוי חשוב לציין שווה לכן לא מעט כסף. 

בשנת המס בה ילדתן, אתן תקבלו חצי נקודת זיכוי ובין שנת המס שלאחר שנת הלידה ועד הגיע הילד/ה לגיל 5 אתן תקבלו 2 נקודות זיכוי. משנת המס בה הילד/ה בן 6 ועד הגיעו לגיל 17 תקבלו נקודת זיכוי אחת ובשנת המס שבין גיל 17 לגיל 18 תקבלו חצי נקודת זיכוי. 

החזרי מס לאמהות טריות – מה חשוב לדעת?

גובה המס אותו אנו נדרשים לשלם כמס הכנסה נקבע בתחילת שנת המס, ולכן, לאורך כל שנת המס במהלכה ילדתן, תדרשו לשלם את גובה המס שנקבע לכן בתחילת השנה וברוב המקרים מדובר במס גבוה מזה אותו הייתן אמורות לשלם בשקלול של חצי נקודת הזיכוי המוענקת לכן בשנת המס בה התרחשה הלידה, וזאת בנוסף לעובדה שיציאתכן לחופשת לידה תקטין במידה כזו או אחרת את גובה השכר הממוסה ולכן אין כל סיבה שלא תפעלו לקבלת החזר מס בהקדם. 

במידה ותחליטו להאריך את חופשת הלידה על חשבונכן, אתן עדיין תהיו מחויבות בתשלום מס הכנסה על השכר אותו הייתן אמורות לקבל שהוא למעשה השכר הזהה לשכר אותו קיבלתן לפני הלידה. גם במקרים אלו, תוכלו להכליל בטופס הבקשה להחזר מס את העובדה שאינכן עובדות מתוך החלטה להאריך את חופשת הלידה מעבר לשלושת החודשים המותרים לכן על פי החוק הקיים. הגשת בקשה להחזרי מס עוד בשנת הלידה במהלכה אתן משלמות את המס שנקבע לכן בתחילת שנת המס, תאפשר לכן (ברוב המקרים) לקבל החזרי מס בשיעור כספי לא מבוטל, כאשר גם חצי נקודת הזיכוי המוענקת לכן בשנת הלידה תיכלל אף היא לצרכי חישוב החזרי המס. 


רוצות לדעת יותר מידע על השאלה מתי ואיך מקבלים החזרי מס לאמהות טריות? המומחים שלנו כאן לרשותכן.

לחצו כאן וצרו איתם קשר בהקדם.

כמיליון שכירים בישראל זכאים להחזרי מס אולי גם לך מגיע

אנחנו נבדוק את את זכותך עבור החזרי מס לשכירים בשיחה קצרה וללא התחייבות. נשאר רק להשאיר לנו כמה פרטים וניצור איתך קשר בהקדם


כתבות נוספות שחשבנו שיעניינו אותך